Pasaulio lietuvių balsas

2021.07.16 07:05

Prezidentas su pasaulio lietuvių bendruomenių vadovais aptars pilietybės išsaugojimą

BNS2021.07.16 07:05

Pasaulio lietuvių vienybės dienos išvakarėse prezidentas Gitanas Nausėda penktadienį su pasaulio lietuvių bendruomenių lyderiais aptars Lietuvos pilietybės išsaugojimą.

G, Nausėda yra sakęs, kad dvigubą pilietybę reikia įteisinti, o referendumą dėl dvigubos pilietybės galima surengti 2024 metais su prezidento rinkimais.

Referendumas dėl dvigubos pilietybės išplėtimo jau vyko 2019 metų gegužę kartu su prezidento rinkimais, tačiau tuomet nepavyko priimti Konstitucijos 12 straipsnio pataisos.

Emigravusieji po nepriklausomybės atkūrimo 1990 metų kovo 11 dieną šiuo metu, išskyrus kai kurias išimtis, negali turėti dvigubos pilietybės.

Konstitucinis Teismas yra išaiškinęs, kad tik referendumu pakeitus Konstituciją galima atverti galimybę turėti dvigubą pilietybę po nepriklausomybės atkūrimo kitų šalių pilietybę įgijusiems Lietuvos piliečiams.

Prezidento patarėjo Rido Jasiulionio teigimu, per susitikimą taip pat bus kalbama apie lituanistinį švietimą, lietuvybės ir lietuviškos kultūros puoselėjimą, grįžimą iš emigracijos.

Iš dalies nuotoliniame susitikime iš viso dalyvaus 45 pasaulio lietuvių bendruomenių lyderiai iš 21 valstybės.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.