Pasaulio lietuvių balsas

2021.06.28 10:50

PLB vadovybė susitiks su Lietuvos vadovais: aptars pasaulio lietuvių bendruomenių aktualijas

LRT.lt2021.06.28 10:50

Šią savaitę, po ilgesnės pauzės, ES šalims atlaisvinus COVID-19 viruso sukeltus judėjimo ribojimus, Pasaulio Lietuvių Bendruomenės (PLB) pirmininkė Dalia Henke, atvykusi į Lietuvą, susitiks su Lietuvos Respublikos vadovybe, politikais, iškiliais mokslo asmenimis bei visuomenės veikėjais, rašoma bendruomenės pranešime žiniasklaidai.

Liepos 6-ąją, Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną, kartu su pasaulio lietuvių bendruomenėmis Lietuvoje ir užsienyje bus giedamas himnas, o liepos 16 d. Pasaulio lietuvių vienybės dienos proga planuojamas pasaulio lietuvių bendruomenių lyderių susitikimas su Lietuvos Respublikos Prezidentu Gitanu Nausėda ir pirmąja ponia Diana Nausėdienė.

Susitikimų metu planuojama kalbėti apie pasiruošimą referendumui dėl pilietybės išsaugojimo, diskutuoti apie numatytus pokyčius bendradarbiavime su Užsienio reikalų ministerija ir LR Vyriausybe, aptarti politinę situaciją Lietuvos kaimynystėje ir diasporos indėlį bei pagalbą Lietuvai popandeminiu periodu.

Taip pat susitikimų metu bus kalbama apie Lietuvos valdžios lūkesčius ir poreikius bei išeivijos galimybes padėti skaitmenizuojant ir žalinant Lietuvą klimato kaitos bei politinių aplinkybių kontekste. Taip pat planuojama aptarti būsimus 2021 metų antros pusės, 2022 metų projektus ir svarbius renginius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.