Pasaulio lietuvių balsas

2021.06.23 12:01

Pietų Korėjoje gyvenantys tautiečiai oficialiai įkūrė lietuvių bendruomenę

Ugnė Jonaitytė, LRT.lt2021.06.23 12:01

Lietuvių bendruomenes pasaulyje papildė dar viena narė – Pietų Korėjoje gyvenantys tautiečiai oficialiai įsteigė lietuvių bendruomenę. Pasak pirmininku išrinkto Martyno Šiaučiūno-Kačinsko, siūlymų oficialiai įkurti bendruomenę buvo jau seniai, tačiau trūko iniciatyvos. „Daugiau ar mažiau aktyviai bendraujantys lietuviai vieni kitus pažinojome, tad oficialiai visko įforminti didesnio reikalo ir nebuvo. Mintis steigti bendruomenę kilo šiemet, kai ėmė raginti Taivano ir Vietnamo lietuvių bendruomenių pirmininkės“, – portalui LRT.lt sako pašnekovas.

Oficiali bendruomenės įkūrimo data – birželio 12 diena, o steigiamajame susitikime dalyvavo 12 tautiečių ir trijų iš jų antrosios pusės. Martynas tikina, kad Pietų Korėjoje gyvena apie 20 lietuvių, todėl viliasi, kad prie bendruomenės su laiku prisijungs daugiau žmonių.

Pašnekovo teigimu, oficialus bendruomenės įkūrimas Pietų Korėjoje įsikūrusiems lietuviams reiškia susivienijimą ir įsiliejimą į Pasaulio lietuvių bendruomenę (PLB), o naujai atvykusiems tautiečiams suteiks galimybę lengviau susipažinti, nepamiršti lietuvių kalbos.

„Ateityje galbūt netgi pavyks ir kokių renginių surengti ne tik sau, bet ir korėjiečiams. Negalima pasakyti, kad lietuviai nebendravo, bet dažniausiai kažkaip pavieniui. Dabar bus paskata gausiau burtis. Be to, Korėjoje, kaip ir daugelyje Azijos valstybių, nėra Lietuvos ambasados, kartais šiek tiek jausdavome nuoskaudą, kad atvykę valdžios atstovai nepareikšdavo noro ar iniciatyvos susitikti.

Tikimės, kad dabar, kai yra oficiali bendruomenė, sulauksime daugiau dėmesio. Aišku, negalima pamiršti, kad Lietuvos Respublikos ambasada Kinijoje mus visuomet palaikė ir padėjo. Tikimės, kad jau greit atsirasianti Lietuvos ambasada Korėjos Respublikoje tęs tas tradicijas“, – mintimis dalijasi M. Šiaučiūnas-Kačinskas.

Kaip sako pašnekovas, nors neoficialiai bendruomenės pirmininko pareigas jis ėjo jau seniai, gavęs kitų tautiečių pasitikėjimą ir oficialų statusą jaučia didesnę atsakomybę. „Esu ne šiaip kokios nors lietuvių grupelės lyderis, kuris kartais jaučia pareigą pasiūlyti susitikti, bet apie tai žino ir PLB. Tėvams, tarkime, garbė. Tikiuosi“, – juokiasi jis.

PLB šiuo metu priklauso 53 lietuvių bendruomenės. Po oficialaus PLB valdybos sprendimo Korėjos lietuvių bendruomenė prisidės prie kitų PLB narių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.