Pasaulio lietuvių balsas

2021.06.21 15:56

Lietuviai Japonijoje paminėjo Joninių šventę

LRT.lt2021.06.21 15:56

Birželio 19 d. Japonijos lietuvių bendruomenė ir Lietuvos ambasada surengė tradicinį Joninių susibūrimą, įvykusį ambasados patalpose. Renginio dalyviai sugiedojo Lietuvos himną, žaidė tradicinį žaidimą, vaišinosi lietuviška kepta duona.

Japonijos lietuvių bendruomenė kasmet tradiciškai švenčia pagrindines šventes, tokias kaip Šv. Kalėdos, Vasario 16-oji, Šv. Velykos ir Joninės. Pastarąją šventę paprastai apjungia su Lietuvos valstybine švente, kurios metu pakviečiami visi norintys prisijungti prie Lietuvos himno giedojimo.

Šiais metais pirminis planas buvo susitikti Arisugawos parke (Arisugawa-No-Miya Memorial Park), Tokijuje (netoli LR ambasados), kad labiau jaustųsi Joninių nuotaika, bet lietus pakoregavo sumanymą ir susirinkti teko ambasados patalpose.

Šventėje, laikantis visų saugumo reikalavimų, susirinko apie 20 žmonių: Japonijos lietuvių bendruomenės (JLB) nariai, ambasados darbuotojai ir svečiai. Renginio pradžioje visus susirinkusius pasveikino ambasadorius Gediminas Varvuolis, JLB pirmininkė Daiva Maekawa, o meninę renginio dalį pravedė JLB narė Giedrė Oki, Tokijaus lietuviškos mokyklėlės „Pelėdžiukai“ įkūrėja ir mokytoja.

Po pagrindinės sveikinimų dalies, verandoje dalyviai pasidarė bendrą nuotrauką ir sugiedojo Lietuvos himną. Po to visi buvo pakviesti sužaisti tradicinio lietuviško žaidimo „Šiaudų batai“.

Vėliau visi susirinkusieji naudojosi proga pabendrauti, ragavo Rasos Varvuolienės keptos lietuviškos duonos.

„Laikas prabėgo nepastebimai. Džiaugiamės, kad, nepaisant dabartinės situacijos, turėjome nuostabią galimybę susitikti ir atšvęsti kartu tai, kas mums yra svarbu ir kas mus, kaip lietuvius, suvienija. Visiems lietuviams, kuriame pasaulio krašte bebūtumete, linkime gražios ir jaukios Joninių šventės“, – portalui LRT.lt sakė G. Oki.Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.