Pasaulio lietuvių balsas

2021.06.11 10:47

Nuo viešbučių iki kavinių: lietuvė sukūrė iniciatyvą, kuri vienija po pasaulį išsibarsčiusių tautiečių verslus

LRT RADIJO laida „60 minučių“, LRT.lt2021.06.11 10:47

Italijoje gyvenanti Simona Crisafulli LRT RADIJUI sako jau ilgai nešiojusi mintį, kaip padėti tautiečiams, norintiems keliauti, lankantis pas užsienyje gyvenančius lietuvius, apsistoti jų įkurtuose viešbučiuose, pasinaudoti kraštiečių teikiamomis gido paslaugomis ar pasivaišinti kava lietuvių atidarytose kavinėse.

Jau kuris laikas pasaulio lietuvius, mėgstančius keliauti ir pažinti kitus kraštus, vienija pasaulinė kelionių iniciatyva, kilusi iš įspūdingais kraštovaizdžiais ir paminklų gausa garsėjančios Sicilijos salos. Tiksliau – iš ten gyvenančios lietuvės Simonos.


„Tai yra verslius ir keliaujančius pasaulio lietuvius vienijantis projektas“, – trumpai savo iniciatyvą pristato S. Crisafulli. Moteris kuria žemėlapį, kuriame yra sužymėti poilsio nameliai, kambariai, viešbučiai, restoranai bei kiti įvairūs objektai, kuriuos valdo užsienyje gyvenantys lietuviai.

Praėjusių metų spalį Sicilijoje, didžiausioje Viduržemio jūros saloje, gyvenančios lietuvės S. Crisafulli iniciatyva feisbuke buvo sukurta grupė „Lietuvis – pas lietuvį“. Ši grupė bemat pradėjo jungti pasaulio lietuvius, norinčius keliauti, lankantis pas užsienyje gyvenančius tautiečius, ir tuos, kurie turi verslus svetingumo, turizmo bei maitinimo srityse.

Projekto sumanytoja skaičiuoja, kad tokių objektų jos kuriamame žemėlapyje jau yra apie 100. Pasak Simonos, vien tik Senuoju žemynu nėra apsiribojama. „Lietuvių valdomų objektų turime ir Azijoje, ir Šiaurės Amerikoje. Ieškome jų ir Australijoje. Lietuviškų vietų jau galima rasti net Šri Lankoje, Peru, Kurdistane, Meksikoje, Kambodžoje, Islandijoje ar Aliaskoje“, – intriguoja pašnekovė.

Simona su vyru Domenico Sicilijoje turi sicilietiško restorano verslą ir valdo nedidelį šeimos viešbutį. Poros restorane bei viešbutyje ne vienus metus lankosi lietuviai iš viso pasaulio. Čia tautiečiai atvyksta švęsti vestuvių, krikštynų ar kitų asmeninių švenčių. Crisafulli šeima taip pat mėgsta keliauti bei lankyti tautiečius, gyvenančius ir turinčius verslų užsienyje. Pasak pašnekovės, būtent ši asmeninė patirtis ir įkvėpė lietuvius vienijančią idėją.

„Mūsų viešbutyje neretai apsistoja lietuviai, jiems ir asmenines šventes organizuoju. Dažnai išgirsdavau, kad svečiai, pabuvę pas mus, žada vykti aplankyti kitų kraštų ir ten taip pat ieškosi gyvenančių lietuvių, – pasakoja Sicilijoje gyvenanti moteris. – Tada ir kilo ta mintis, kad taip keliauti yra smagu: iš lietuvio – pas lietuvį.“

Praėjusiais metais, spalio 2 d., Simona organizavo renginį, per jį ir kilo ši graži iniciatyva.

„Buvo Italijos lietuvių suvažiavimas, jį iš dalies rėmė Lietuvos užsienio reikalų ministerija. Ir to suvažiavimo metu mes kalbėjomės su kita lietuve, Vitalija, su ambasadoriumi Ričardu Šlepavičiumi ir jo žmona. Ambasadorius Vitalijos pasiteiravo, kur būtų galima apsistoti Italijos šiaurėje, o aš jos pasiteiravau, ar ji nežinanti ir daugiau tokių taškų. Taip ir gimė to projekto idėja, kad lietuvis važiuotų pas lietuvį“, – prisimena pašnekovė.

S. Crisafulli atskleidžia, kad po šito suvažiavimo jau kitą dieną ji prisėdo prie kompiuterio ir sukūrė grupę feisbuke. „Šita feisbuko grupė išties pasidarė populiari, žmonės mielai į ją jungiasi. Vos per keletą dienų prisijungė daugiau nei 2 tūkst. žmonių, – tikina šeimos verslą Sicilijoje, Mesinos rajone, vystanti lietuvė. – Dabar jau turime beveik 7 tūkst. narių!“

LRT.lt informuoja, kad interaktyvųjį „Lietuvis pas lietuvį“ žemėlapį galite rasti ČIA. Viso pasaulio lietuviai kviečiami tapti iniciatyvos „Lietuvis – pas lietuvį“ dalimi ir siųsti žemėlapio autoriams žinomų lietuviškų vietų pasaulyje nuorodas – dar daug vietų žemėlapyje yra neužpildyta ir, pasak Simonos, laukia tautiečių jas aplankant.

Visas pokalbis su idėjos sumanytoja – radijo įraše.

Parengė Vismantas Žuklevičius.


Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt