Pasaulio lietuvių balsas

2021.05.27 11:09

Skelbiamas Kazimiero Būgos stipendijų konkursas užsienyje veikiančių lituanistikos centrų studentams

LRT.lt2021.05.27 11:09

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) skelbia Kazimiero Būgos stipendijų konkursą užsienyje veikiančių lituanistikos centrų studentams. Lituanistikos centrai kviečiami iki rugpjūčio 31 d. teikti kandidatūras.

Kazimiero Būgos stipendija skiriama siekiant skatinti domėjimąsi lietuvių kalba ir literatūra užsienyje bei remti lietuvių kalbą užsienio šalių aukštosiose mokyklose studijuojančius studentus. Stipendija skiriama vieneriems akademiniams metams, jos dydis – 320 eurų per mėnesį, rašoma ŠMSM pranešime žiniasklaidai.

Iškilaus kalbininko Kazimiero Būgos stipendiją Lietuvos Vyriausybė įsteigė 2007 metais. Iki šiol stipendijas yra gavę 76 lituanistikos studijas Čekijos, Italijos, Izraelio, JAV, Latvijos, Lenkijos, Rusijos, Suomijos, Vengrijos ir Vokietijos universitetuose pasirinkę studentai.

Savarankiškas lituanistikos ar baltistikos studijų programas šiuo metu vykdo apie 10 užsienyje veikiančių lituanistikos centrų. Pasaulyje, daugiausia Europoje, iš viso veikia apie 40 įvairaus dydžio lituanistikos centrų, kuriuose tiriama ar dėstoma lietuvių ar baltų kalbos ir kultūra.

Daugiau informacijos apie K. Būgos stipendijų konkursą rasite ČIA.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt