Pasaulio lietuvių balsas

2021.03.31 09:55

Lietuvos ambasadoje Prahoje vėl bus teikiamos visos konsulinės paslaugos piliečiams

LRT.lt2021.03.31 09:55

Atsižvelgdama į COVID-19 pandemijos sukeltus kelionių apribojimus ir siekdama užtikrinti konsulinių funkcijų atlikimo Lietuvos piliečiams prieinamumą, Lietuvos užsienio reikalų ministerija nusprendė nuo 2021 m. balandžio 1 d. pavesti Lietuvos atstovybei Čekijoje konsulines funkcijas Lietuvos piliečiams atlikti pilna apimtimi, rašoma Lietuvos ambasados Čekijos Respublikoje pranešime žiniasklaidai.

Čekijoje gyvenantys Lietuvos piliečiai į atstovybę Prahoje galės kreiptis dėl Lietuvos paso ir asmens tapatybės kortelės išdavimo ir keitimo, civilinės būklės aktų registravimo bei prašymų dėl civilinės būklės aktų įtraukimo į apskaitą Lietuvoje pateikimo, notarinių veiksmų atlikimo, prašymų dėl Lietuvos pilietybės pateikimo ir kitų Konsuliniame statute numatytų funkcijų. Piliečiai bus priimami tik iš anksto užsiregistravę ambasados Prahoje tinklalapyje ČIA.

Teikti visas konsulines paslaugas pavesta ir kitoms atstovybėms. Vadovaujantis Lietuvos užsienio reikalų ministro įsakymu, kuriuo keičiamas Konsulinių funkcijų atlikimo organizavimo ir priežiūros tvarkos aprašas, nuo balandžio 1 dienos bus atliekamos visos Konsuliniame statute numatytos funkcijos Lietuvos piliečiams Lietuvos ambasadose Čekijoje, Kroatijoje ir Vengrijoje, o nuo birželio 1 dienos – ir Moldovoje ir Rumunijoje.

Šiuo įsakymu pakeičiama galiojanti tvarka, pagal kurią minėtose atstovybėse buvo atliekamos tik su konsulinės pagalbos Lietuvos piliečiams teikimu susijusios konsulinės funkcijos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt