Pasaulio lietuvių balsas

2021.03.02 10:26

Pasaulio lietuvių vaikai jungiasi į bendrą šokį, jį dovanos Lietuvai

Neringa Budrytė, ITLIETUVIAI.IT2021.03.02 10:26

Pasipuošę tautiniais kostiumais, ne tik maži, bet ir suaugusieji, grupelėmis ir po vieną – pasaulio lietuviai entuziastingai jungiasi į bendrą liaudies šokį „Sėjau rūtą“, jį padovanos Lietuvai, kovo 11-ąją švęsiančiai 31-ąsias Nepriklausomybės atkūrimo metines. Originali idėja sukviesti po pasaulį išsibarsčiusius mažuosius lietuvius virtualiai prisijungti prie bendro šokio kilo Toskanos lietuvių bendruomenei Italijoje ir Lietuvos šokio studijai „Hatora“. Organizatoriai skaičiuoja, kad šį šokį jau sušoko beveik 100 šokėjų.

Tradicinį, visiems pažįstamą liaudies šokį „Sėjau rūtą“ bent kartą gyvenime yra šokę daugelis, tačiau pirmą kartą šis šokis išjudino net skirtinguose žemynuose gyvenančius lietuvius.

Šiuo sudėtingu laikotarpiu tautiečius virtualiai susikibti rankomis ir kartu pasėti džiaugsmo bei solidarumo daigus pakvietė Italijoje įsikūrusi Toskanos lietuvių bendruomenė, kuri taip pat inicijavo ir virtualų „Baltijos kelią“, o šokio žingsnelius priminė profesionali šokio ir kūno kalbos mokykla „Hatora“ ir jos mokytoja Milda Ruginytė-Šimkuvienė.

„Visžalė rūta – lietuviškumo simbolis – mus moko visada stiebtis į viršų. Todėl pamiklinkime kojas ir kartu sušokime tradicinį, visiems pažįstamą liaudies šokį „Sėjau rūtą“. Lai bet kuriame pasaulio kampelyje suskamba lietuviška nata“, – buvo rašoma bendruomenės kvietime.

Akcijos organizatoriai sako, kad ši idėja buvo entuziastingai sutikta įvairiose lietuvių bendruomenėse. Daug įrašų atkeliauja ir iš Lietuvos, noriai prie bendro šokio jungiasi įvairios šokių mokyklos. Kai kurie šokėjai ne tik išmoko žingsnelius, bet ir ta proga pasipuošė įspūdingų raštų tautiniais kostiumais.

„Tai pasaulio lietuvius jungianti idėja, kuria siekiama sukviesti Lietuvos vaikus, kad ir kur jie šiandien bebūtų, susitelkti draugėn ir padovanoti gimtinei vieną didelį, bendrą visų mūsų „Sėjau rūtą“ šokio vaizdo įrašą Kovo 11-osios proga.

Šiandien esame sulaukę jau 30 kolektyvų registracijų, daugiau nei 20 laiškų su įvairių ugdymo įstaigų auklėtinių šokiais ir beveik penkių dešimčių kolektyvų ar pavienių asmenų šokių vaizdo įrašų „Facebook“ grupėje „Lietuviai, šokam kartu!“.

Mus pasiekia vaizdo įrašai ne tik iš įvairių Lietuvos kampelių, bet ir iš Bulgarijos, Norvegijos, Rusijos, Italijos ir net Jungtinių Amerikos Valstijų.

Vaikai šoka vieni, su sesėmis ar broliais, su tėvais ir su bendruomenėmis, pasipuošę lietuviška atributika ir šypsenomis, kas itin šildo organizatorių širdis. Mes žinome, kad mūsų pagrindinis tikslas buvo pasiektas – net ir tūkstančiai kilometrų nesutrukdė lietuviams susiburti gražiai iniciatyvai.

Tikimės, kad paskutinioji įrašų siuntimo savaitė mums padovanos dar daugiau nuostabių vaikų šypsenų, puikaus laiko su artimaisiais ir, žinoma, pačių gražiausių šokio vaizdo įrašų“, – portalui ITLIETUVIAI.IT sakė akcijos iniciatorė, Toskanos lietuvių bendruomenės valdybos narė Vilma Rapšaitė.

Visų šokėjų atsiųsti vaizdo įrašai vėliau bus sujungti į vieną bendrą šokį, jis bus skiriamas Lietuvai, švenčiančiai 31-ąsias Nepriklausomybės atkūrimo metines.

„Labai džiaugiuosi Toskanos lietuvės, aktyvios mūsų bendruomenės valdybos narės Vilmos Rapšaitės gražia ir prasminga iniciatyva pakviesti Italijos ir Pasaulio lietuvius visus kartu šokti ir padovanoti Lietuvai bendrą šokį „Sėjau rūtą“ Kovo 11-osios, Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos, proga.

Labai smagu matyti tiek daug šokančių ir atsiliepiančių į Toskanos lietuvių bendruomenės ir profesionalios šokio ir kūno kalbos mokyklos „Hatora“ Lietuvoje mokytojos Mildos Ruginytės-Šimkuvienės kvietimą visiems išvien suktis šokio ritmu.

Šis projektas yra gražus ir įkvepiantis pavyzdys, parodantis, kaip lietuvių liaudies šokis gali ne tik suvienyti kartas, bet ir sujungti įvairiose šalyse gyvenančius lietuvius būti lyg trispalvė bendrystės juosta, apjuosianti pasaulio lietuvius net ir pandemijos laikais“, – apie vienijančią akcijos idėją kalbėjo Toskanos lietuvių bendruomenės pirmininkė Asta Kriščiūnaitė-Dantoni.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.