Pasaulio lietuvių balsas

2021.01.26 13:01

Pergalę prieš COVID-19 skelbusi Kinija vėl užsidaro: lietuvė papasakojo apie Naujiesiems metams įvestus draudimus

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2021.01.26 13:01

Vasario 12 dieną Kinijoje bus minimi Naujieji metai. Šiais metais, tiesa, jie bus kitokie. LRT TELEVIZIJOS eteryje vietos gyventojai pasakojo, kas keičiasi šalyje ir kodėl vėl grįžtama prie griežtų taisyklių.

Kinijoje gyvenanti Rolana kartu su dukrele Naomi LRT laidoje sakė, kad prieš mėnesį grįžo į Pekiną ir nors tuo metu viskas atrodė kur kas laisviau, dabar grįžtama prie griežtų reikalavimų, uždaroma daugelis viešų susibūrimo vietų.

„Tuo metu (grįžus – LRT.lt) atrodė viskas laisviau ir lyg visi grįžo į buvusį gyvenimo ritmą. Tačiau šiuo metu viskas vėl griežtėja ir prekybos centrai bei restoranai vėl atrodo tuštesni. Prižiūrima, kad nebūtų daug žmonių vienoje vietoje, uždaromos čiuožyklos.

Labas rytas, Lietuva II d. Prieš kinų Naujuosius metus – nauji apribojimai

Nebėra galimybės laisviau judėti. Visi privalo būti su kaukėmis. Mokyklos uždarytos mėnesiui. Manau, kad prieš Kinų naujuosius metus jie tiesiog nori pasisaugoti. Kadangi Pekine buvo rasti keli atvejai, yra testuojami žmonės.

Eilėse stovima jau prie vakcinų, žinoma, ir testų. Kaskart važiuojant taksi ar einant į prekybos centrą būtina parodyti savo sveikatos kodą, kuris parodo, ar niekur nebuvai išvykęs, visur buvo tikrinama temperatūra“, – kalbėjo Kinijos lietuvė.

Moteris pasakojo, jog planavo, kad dukrelė netrukus pradėtų lankyti ir darželį, tačiau uždarytos visos mokymo įstaigos, taigi, to padaryti nepavyko ir vargu ar pavyks artimiausiu metu.

Rolana pasakojo, kad vos tik atsikrausčiusi į Kiniją pirmuosius dvejus metus jautėsi itin vieniša, nors niekada ir nebuvo viena. Namai Kinijoje taip pat neprimena tų, kuriuose šeima gyveno Londone.

„Šiandien jaučiuosi gerai savo namuose. Labai pasiilgstu savo draugų. Nors Lietuvą palikau prieš mėnesį, pasiilgstu lietuviško bendravimo, maisto, draugų, kurių daug Lietuvoje turi ir Naomi“, – prieš atsisveikindama pasakojo ji.

Laidoje taip pat dalyvavo ir Melburne, Australijoje, gyvenantis lietuvis Stepas Levickas. Šiandien, sausio 26 dieną, Australijoje yra minimas pirmosios Britanijos flotilės atvykimas į Sidnėjaus įlanką ir Jungtinės karalystės vėliavos iškėlimas 1788-ais metais. Tačiau ši šventė šiandien taip pat nebus minima renginiuose dėl COVID-19 grėsmių.

„Nelabai galima šventes švęsti, negali susirinkti daug žmonių. Nors dabar beveik viską gali daryti, eiti į restoraną ar barą. Tik didelių renginių negalima rengti. Dirbu dideliame stadione, kur gali tilpti 100 tūkst. žmonių, o dabar leidžia tik iki 15 tūkst. žmonių. Beveik viskas normaliai, nors, tiesa, negalima keliauti į užsienį, negalima grįžti į Lietuvą“, – pasakojo laidos pašnekovas.