Pasaulio lietuvių balsas

2021.01.11 11:11

Už jaunųjų talentų ugdymą Lietuvai pasaulyje įvertintos per pandemiją virtualią lituanistinę mokyklą įkūrusios tautietės

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2021.01.11 11:11

Išskirtinį diasporos profesionalų indėlį į šalies augimą įvertinantys Globalios Lietuvos apdovanojimai toliau skelbia šių metų laureatus. Trečiojoje kategorijoje už jaunųjų talentų ugdymą Lietuvai pasaulyje laureatėmis tapo virtualią lituanistinę mokyklą Italijoje per pandemiją įkūrusios Elzė Di-Meglio ir Aurelija Orlova.

Šios nominacijos nugalėtojas paskelbusi pirmoji šalies ponia, lituanistinio švietimo užsienyje globėja Diana Nausėdienė LRT TELEVIZIJAI pabrėžė, jog lituanistinis švietimas užsienyje yra realus tiltas, padedantis kurti vieningą ir globalią Lietuvą, o galimybė mokytis lietuvių kalbos ypač svarbi vaikams, augantiems dvikultūrėse šeimose.

„Elzė Di-Meglio ir Aurelija Orlova apdovanojamos už virtualios lituanistinės mokyklos įkūrimą ir modernų pasaulio lietuvių vaikų ugdymą. Tai moterys, nugalėjusios pandemiją. Su šešiomis kitomis mokytojomis jos ne tik padvigubino besimokančiųjų skaičių lietuviškoje mokyklėlėje, bet prijungė vaikus iš tolimojo Taivano, Malaizijos, taip pat ir Šveicarijos“, – apie laureates sakė D. Nausėdienė.

„Globalios Lietuvos apdovanojimai“ tęsiasi: jaunųjų talentų Lietuvai ugdymo pasaulyje laureatai

Už jaunųjų talentų ugdymą Lietuvai pasaulyje įvertintos tautietės, reaguodamos į COVID-19 pandemijos sukeltus pokyčius švietime, ėmėsi vienyti Italijos lituanistines mokyklas ir perkėlė ugdymą į virtualią erdvę. Kaip pasakoja viena iš virtualios lituanistinės Italijos mokyklos įkūrėjų A. Orlova, vos per kelias dienas mokykla sulaukė didelio susidomėjimo.

„Paskelbėm registraciją ir nustebom, kad tiek registracijų sulaukėm. Per 2 dienas – 150 registracijų. Nuo idėjos sumąstymo iki pirmosios pamokos praėjo gal 2–3 savaitės“, – LRT TELEVIZIJAI sakė ji.

Toks mokymosi būdas pasiekiamas ne tik Italijos gyventojams, bet ir neseniai susikūrusioms lietuvių bendruomenėms Taivane ir Malaizijoje.

„Pats svarbiausias dalykas yra suteikti tęstinumą ir pasiūlyti kuo daugiau vaikų prisijungti prie to lituanistinio švietimo. Su šita mokykla mes suteikiame galimybę mokytis vaikams iš skirtingų miestų, miestelių, kur to lituanistinio švietimo nėra. Tai labai svarbus projektas, mes juo labai tikime ir tų ambicijų yra jį plėsti, dar daugiau mokytojų pakviesti ir kad kuo daugiau vaikų galėtų prisijungti prie mokyklos“, – LRT TELEVIZIJAI komentavo viena iš virtualios mokyklos įkūrėjų E. Di-Meglio.

Nuo spalio mėnesio pamokos šioje virtualioje mokykloje vyksta bene kasdien. Į tris grupes pagal amžių suskirstyti vaikai mokosi lietuvių kalbos, istorijos, pasaulio pažinimo, dailės ir muzikos. Mokykla, kurioje virtualiai mokosi daugiau kaip šimtas vaikų, laikosi tik ant savanorių pečių. Joje be atlygio dirba šešios mokytojos ir visa organizacinė komanda.

Globalios Lietuvos apdovanojimai vyksta nuo 2012 metų. Juos organizuoja „Global Lithuanian Leaders“ – nevyriausybinė organizacija, vystanti diasporos profesionalų tinklą ir įveiklinanti jo atstovus, kad Lietuva augtų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt