Pasaulio lietuvių balsas

2020.12.18 20:40

Apdovanoti konkurso „Renkuosi Lietuvą“ laureatai: nugalėtoja – Danijoje gyvenanti kūrėja

LRT.lt2020.12.18 20:40

Pažymint Jungtinių Tautų iniciatyva gruodžio 18 d. pasaulyje minimą Tarptautinę migranto dieną, penktadienį apdovanoti kūrybinio konkurso „Renkuosi Lietuvą“ nugalėtojai.

Kaip teigiama pranešime žiniasklaidai, pagrindinis kūrybinio konkurso „Renkuosi Lietuvą“ apdovanojimas skirtas Danijoje gyvenančios Eglės Rudžionytės Meškėlienės koliažui „Vasara senelių kaime“. „Savo kūrinio idėją grindžiau 75 metus Harvardo universiteto mokslininkų vykdomų žmogaus laimės tyrimų įžvalgomis. Šių studijų vadovas Robertas Waldingeris į klausimą „Kas iš tiesų daro žmogų laimingą ir patenkintą savo gyvenimu“ atsako: kokybiški, gilūs ir pozityvūs ryšiai su artimaisiais – šeimomis, giminėmis, draugais.

Dažnai emigrantai pripažįsta, kad socialinė izoliacija yra jų realybės dalis – ne visiems svečioje šalyje pasiseka užmegzti naujus, prasmingus ryšius. O grįžus į Lietuvą visi mūsų artimieji yra čia pat – seneliai, giminės, tikri draugai“, – sakė konkurso nugalėtoja. „Kurkite ateitį, kurioje matote Lietuvą – jeigu ne pilnam grįžimui, tai bent praleisti ilgas vasaros, žiemos atostogas. Sugalvokite darbą, kuris sietų jus su gimtine. Investuokite į savo gerbūvį Lietuvoje ir pasiekite dieną, kada jausitės saugūs sugrįžti ir apkabinti savo artimuosius“, – diasporą kvietė menininkė.

Antroji kūrybinio konkurso vieta buvo skirta Elvinui Rokui Tamulynui už trumpo metro filmą „Avoidance” („Vengimas“). Autobiografiniame kūrinyje autorius išskleidė sudėtingų jausmų – abejonių, vienišumo, nerimo – ir traukos grįžti į Tėvynę paletę. Trečiasis apdovanojimas atiteko po dviejų Berlyne praleistų metų į Lietuvą sugrįžusiai Ievai Tilindytei už foto darbais iliustruotą emigranto išgyvenimų pasakojimą.

Konkurso „Renkuosi Lietuvą“ komisija paskatinamosiomis premijomis pažymėjo du kūrinius už originalumą. Jomis apdovanoti trečios kartos lietuvių išeiviui Argentinoje Gerardo Victor Meškiniui už šeimos istorijos animuotą pasakojimą ir Londone gyvenanti Ievutė Agnė Jocienė už esė „Renkuosi Lietuvą“.

Kūrybinį konkursą paskelbęs Migracijos informacijos centras „Renkuosi Lietuvą“ kvietė užsienyje gyvenančius ir apie grįžimą gyventi į Tėvynę svarstančius lietuvius pateikti įkvepiančius pasakojimus, atspindinčius išeivijos sugrįžimo į Tėvynę motyvus, paskatas ir išgyvenimus.

„Skelbdami šį konkursą norėjome paskatinti lietuvių diasporą užsienyje aktyviau domėtis grįžimo į Lietuvą galimybėmis, plačiau paskleisti žinią apie teigiamas grįžtamosios migracijos tendencijas ir perspektyvas“, – konkurso nominantus sveikino Migracijos informacijos centras „Renkuosi Lietuvą“ Vaidotas Ilgius.

Kūrybinio konkurso vertinimo komisijos pirmininkė, Tarptautinės migracijos organizacijos pirmininkė dr. Audra Sipavičienė pažymėjo, kad žanras nebuvo ribojamas – tarp konkursui pateiktų 26 kūrinių yra dainų, filmų, esė, grafinių darbų.

„Konkursantų šiltuose, meilės Lietuvai kupinuose darbuose rasime įžvalgų, kurias pamatome tik išvykę kitur – atsidūrę iš kitos pusės. Šie kūriniai auditorijai leidžia geriau perprasti emigracijos iššūkius, grįžtamosios migracijos naudą, padeda sklaidyti dar gajus mitus apie emigraciją ir išeivių sugrįžimą“, – komentavo migracijos ekspertė.

Su kūrybinio konkurso „Renkuosi Lietuvą“ darbais galima susipažinti Migracijos informacijos centro tinklapyje renkuosilietuva.lt.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt