Pasaulio lietuvių balsas

2020.10.14 09:53

Virtualiame Lietuvos ambasadorių žemėlapyje – ir lietuviai iš retai emigracijai pasirenkamų šalių

LRT.lt2020.10.14 09:53

Šiemet švenčiant Nepriklausomybės atkūrimo 30-metį LRT pristatė pasaulio lietuviams skirtą informacinę platformą LRT LITUANICA ir pradėjo simbolinę kampaniją „Aš – Lietuvos ambasadorius“.

Liepos mėnesį LRT LITUANICA sukūrė ir virtualų Lietuvos ambasadorių žemėlapį, kuriame pasižymėjo 1,1 tūkst. lietuvių iš daugiau nei 45 pasaulio šalių.

Lietuvos vardo garsinimas yra visų lietuvių bendras tikslas, todėl LRT užsienio lietuvius bei Lietuvos gyventojus kvietė būti Lietuvos ambasadoriais ir skleisti pasauliui žinią apie šalį.

Tarp ambasadorių, pasižymėjusių žemėlapyje, – ir lietuviai iš Pietų Afrikos, Ugandos, Malaizijos, Senegalo, Taivano, Argentinos, Indijos, Maroko, Kuveito, Brazilijos, Jungtinių Arabų Emyratų, Turkijos, Bolivijos Daugiatautės Valstybės.

Ambasadoriais tapti ir virtualiame žemėlapyje pasižymėti galėjo visi Lietuvoje bei svetur gyvenantys lietuviai, atsisiuntę specialų ambasadoriaus ženkliuką iš portalo LRT.lt.

LRT LITUANICĄ atradę pasaulio lietuviai, čia gali sekti svarbiausias Lietuvos ir pasaulio naujienas, rasti informaciją apie pasaulio lietuvių bendruomenes, pasakojimus apie užsienyje gyvenančius lietuvius, taip pat pasaulio lietuviams skirtos televizijos LRT LITUANICA transliacijas. LRT LITUANICOS naujienas galima sekti ir „Facebook“ paskyroje.

Šiuo metu užsienio vartotojai, „Google Analytics“ duomenimis, sudaro apie 18 proc. LRT.lt portalo auditorijos srauto. Daugiausia vartotojų sulaukiama iš Jungtinės Karalystės, JAV, Norvegijos ir Vokietijos.

LRT kviečia LRT LITUANICOS naujienas sekti ir mobiliajame telefone vos vienu paspaudimu, atsisiuntus mobiliąją LRT.lt programėlę: „Android“, „iOS“.

Taip pat skaitykite

Populiariausi