Pasaulio lietuvių balsas

2020.09.25 15:53

Susirinkti į tradicinį golfo turnyrą JK lietuviams nesutrukdė net koronavirusas

LRT.lt2020.09.25 15:53

Nepaisant sudėtingos situacijos dėl COVID-19 pandemijos, Jungtinėje Karalystėje (JK) surengtas jau tryliktasis, tradicinis „Ambasadoriaus taurės“ golfo turnyras, rašoma Lietuvos komercijos rūmų Jungtinėje Karalystėje (LKRJK) pranešime žiniasklaidai.

Į „Moor Park“ golfo klubą Hertfordšyro grafystėje susirinko golfą žaidžiantys JK lietuviai bei jų draugai ar verslo partneriai. Šiais metais pirmą kartą prie golfo entuziastų prisijungė ir teniso mėgėjai: kol patyrę golfo fanai varžėsi dėl „Ambasadoriaus taurės 2020“, kiti renginio dalyviai su profesionalaus trenerio pagalba mokėsi teniso paslapčių, o įgytas žinias pademonstravo draugiškame teniso turnyre.

Pasibaigus golfo ir teniso varžyboms, Lietuvos komercijos rūmų prezidentė Aistė Naujokaitytė pakvietė žaidėjus bei svečius į iškilmingą apdovanojimų ceremoniją, kuri prasidėjo Lietuvos Ambasadoriaus JK Renato Norkaus sveikinimo žodžiu. „Džiugu, jog ši tradicija, vienijanti lietuvių ir britų bendruomenes JK, yra puoselėjama net ir šiuo sunkiu pandemijos metu“, – kalbėjo ambasadorius.

R. Norkus įteikė prizus nugalėtojams. „Ambasadoriaus taurę“ golfo turnyre iškovojo Žilvinas Juodis. Irmantas Kavaliauskas liko antras. Jis taip pat laimėjo „Nearest to the pin“ apdovanojimą. Trečiosios vietos nugalėtoju tapo Mindaugas Ražinskas, o „Longest drive“ prizas atiteko Andriui Valiaugai.

Teniso kortuose nepralenkiamas buvo Dominicas Simpsonas. Antras liko Davidas Callaghanas, o trečią vietą laimėjo Andrius Bendoraitis.

„Esu dėkinga visiems prisidėjusiems prie renginio ir džiaugiuosi, kad, nepaisant aplinkybių, turėjome progą susirinkti jau į tryliktąjį LKRJK organizuojamą turnyrą. Renginys buvo nepaprastai sėkmingas ir Komercijos rūmai didžiuojasi, jog mums pavyko jį surengti viename iš prestižiškiausių Jungtinės Karalystės golfo klubų“, – sakė A. Naujokaitytė.

Pirmą kartą turnyras „Ambasadoriaus taurė“ įvyko 2007-aisiais, Rytų Anglijos Keimbridžšyro grafystėje įsikūrusiame Brampton`o parko golfo klube. Turnyro iniciatorius buvo tuomet Lietuvos ambasadoriaus Jungtinėje Karalystėje pareigas ėjęs Vygaudas Ušackas, sumanęs kad Anglijoje itin populiarus sportas gali būti lietuvių bendruomenės traukos centru ir puikia vieta plėtoti dvišalius santykius.

Pirmajame turnyre dalyvavo Lietuvos ir Didžiosios Britanijos komandos. Lietuvos komandą sudarė geriausi Lietuvos golfo žaidėjai, tarp jų Lietuvos golfo čempionas Rolandas Gaidys ir JAV sertifikuotas golfo treneris Egidijus Baleišis. Didžiosios Britanijos komandai atstovavo Brampton park golfo klubo žaidėjai.

Nedidelis turnyras tapo ne tik gražia tradicija, bet ir gana aukšto lygio varžybomis, o pagrindinis prizas – prestižiniu trofėjumi. Todėl kasmet Lietuvos komercijos rūmų JK organizuojama „Ambasadoriaus taurė“ sutraukia pajėgiausius Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenės golfo žaidėjus, o jiems iššūkį meta ir užsieniečiai.

Šiemet turnyrui pasirinkto „Moor Park“ golfo klubo pastatas ir jį supantys sodai įrašyti į Anglijos kultūros paveldo saugomų vietų sąrašą. Golfo aikštynus čia sukūrė žymus architektas H.S. Coltas. Žaidėjai iš viso pasaulio į šį klubą renkasi jau nuo 1923 metų.