Pasaulio lietuvių balsas

2020.09.24 14:03

Kelionę po Norvegiją pradėjo paroda „Neregėta Lietuva: ateitis“

LRT.lt2020.09.24 14:03

Šiemet švenčiamam Lietuvos Nepriklausomybės trisdešimtmečiui, o kitais metais – Lietuvos ir Norvegijos diplomatinių santykių atkūrimo trisdešimtmečiui pažymėti, Norvegijoje kelionę pradeda Mariaus Jovaišos fotografijų paroda „Neregėta Lietuva: ateitis“, rašoma Užsienio reikalų ministerijos pranešime žiniasklaidai.

Kelionę po Norvegiją paroda pradeda Trondheime – Norvegijos mokslo ir technologijų sostinėje. Triondelago lietuvių bendrijos „Baltai“ iniciatyva pirmasis parodos pristatymas plačiajai Norvegijos visuomenei įvyko rugsėjo 18 dieną per tradicinę miesto „Kultūros naktį“.

Paroda buvo įtraukta į oficialią renginio programą ir sulaukė didelio dalyvių susidomėjimo ir dėl savo turinio, ir dėl įspūdingų nuotraukų.

Bene labiausiai išgarsėjęs dėl kraštovaizdžio ir miestų nuotraukų albumo „Neregėta Lietuva“ M. Jovaiša po dešimties metų vėl grįžo prie Lietuvos temos, tik šįkart autorius siekia parodyti dar labiau neregėtą Lietuvą.

Naujausiems Lietuvos pasiekimams skirtos fotografijos pristato mokslo tyrimų, pramonės inovacijų, informacinių technologijų, radioelektronikos, išmaniojo dizaino, robotikos, lazerių, optikos ir biotechnologijų sritis.

Numatoma, kad paroda šiais ir kitais metais aplankys daugelį po šalį išsibarsčiusių lietuvių bendruomenių, kurios turės galimybę pačios pristatyti Norvegijos visuomenei moderniąją Lietuvą.