Pasaulio lietuvių balsas

2020.09.11 16:31

Daugiau nei pusšimtis vaikų dalyvavo Pasaulio lietuvių jaunimo stovykloje: Lietuvą pažino gamindami ir dainuodami

LRT.lt2020.09.11 16:31

Penkiasdešimt penki vaikai iš trylikos šalių rugpjūčio mėnesį stovyklavo sodyboje prie Alovės ežero netoli Alytaus. Į stovyklą „Pasaulio Lietuva“ susirinko vaikai nuo 10 iki 18 metų iš Estijos, Ispanijos, Italijos, Austrijos, Airijos, Belgijos, Lenkijos, Vokietijos Jungtnės Karalystės, Norvegijos, Prancūzijos, JAV bei Lietuvos. Stovykla po pasaulį išsibarsčiusiems lietuvių vaikams buvo surengta antrą kartą, rašoma pranešime žiniasklaidai. 

Jau pirmą stovyklos dieną vaikų laukė pažintis su radijo darbu. Kaip kūrybiškai mąstyti pasaulio stovyklos dalyviams papasakojo Mindaugas ir Jolita, eksperimentinės kūrybinio mąstymo laboratorijos atstovai. Vaikai sprendė logines užduotis, gilino matematinius bei lituanistinius gebėjimus, mokėsi dirbti komandoje.

Kam neužmiršti savo šaknų, o kai kam jas pažinti per kulinariją padėjo virtuvės virtuozas Deividas Praspaliauskas, kartu su vaikais gaminęs aromatingą troškinį bei išpjovęs 16 metrų ilgio burokėlį.

Lietuvybės dvasią per dainą bei šokį žadino Alytaus kultūros centro folkloro ansamblis „Žvangucis“, kuris ne tik muzikavo, bet ir supažindino vaikus su lietuviškomis tradicijomis.

Paskaitą apie Radvilas vedęs istorijos mokslų daktaras Deimantas Karvelis keliavo su mumis laiku ir papasakojo daug įdomių dalykų apie įspūdingą Radvilų giminę bei pasidalino filmo apie Radvilas kūrimo užkulisiais.

Kaip užkariauti klausytojų širdis pasakojo stovykloje apsilankęs tarptautinių dainų festivalių laureatas, operos solistas Merūnas Vitulskis. Populiarios grupės G&G Sindikatas lyderis Gabrielius Liaudanskas – Svaras savo patirtimi ir nuoširdžiu atvirumu mokė vaikus pilietiškumo bei meilės Tėvynei.

„Svarbu būti ne tik stipriam ir vikriam, bet ir galvotam, nes geriau, kai veikia ir kūnas, ir smegenys vienu metu“,– vaikams aiškino „Auksinio proto“ laidos vedėjas Arūnas Valinskas. Žaidimą šįsyk vedęs ne LRT studijoje, o „Pasaulio Lietuva“ stovykloje šalia Alytaus.

Jei Eurovizija negalėjo vykti Olandijoje tai nereiškia, kad favoritais laikyta grupė THE ROOP negali atvykti į pasaulio lietuvių į stovyklą ir kartu su stovyklautojais šėlti ne didžiojoje Eurovizijos scenoje, o tiesiog prie ežero šalia Alytaus. Grupės nariai pasidalino savo gyvenimo istorijomis, vaikai klausėsi Vaidoto prezentacijos apie gyvenimiškus pakilimus bei nuopuolius ir tikrai gavo daug vertingų pamokų.

Stovykloje taip pat vyko naktiniai žygiai, netrūko žaidimų bei pasisėdėjimo prie laužo. Poilsiavietė buvo ant ežero kranto, tad vaikai mėgavosi maudynėmis, plaukė baidarėmis, žaidė krepšinį, pramogavo nuotykių šalyje „Tarzanija“, šėlo ateities diskotekoje pasinerdami į putų ir šviesos šou.

Įamžintas stovyklos akimirkas galima pamatyti ČIA.