Naujienų srautas

Aktualijos2020.05.27 11:26

Estijos lietuvių bendruomenės atstovas – apie kovą su virusu šioje šalyje: estai skuba ištrūkti iš karantino

Šią savaitę atnaujinami skrydžiai dar dviem kryptimis. Bus skraidoma ir į Oslą, ir į Taliną, o pastarajame esantis Estijos lietuvių bendruomenės atstovas sako, kad keliauja tik tie, kuriems tikrai labai reikia. Vaidas Matulaitis sako, kad skrydžiai dar tikrai ilgai nebus populiarūs ir bus mieliau pasirenkamas automobilis, o pats Talinas gyvena panašiu tempu kaip ir Vilnius.

„Žmonės vis dar griežtai laikosi taisyklės likti namuose. Keliauja tik tie, kuriems tikrai reikia. Dar nėra tokio masinio judėjimo ir turizmas dar kurį laiką palauks. Reguliavimas nėra aiškus pačioje Estijoje. Kadangi panaikinta nepaprastoji padėtis, dalis objektų yra atidaryti.

Didžioji dalis muziejų atsidarys po truputį ir reikia nepamiršti, kad vis dar galioja taisyklė „2+2“, kuri Estijoje buvo nuo pat pradžių. Tai reiškia, kad ne daugiau dviejų žmonių vienoje vietoje ir ne mažesniu nei dviejų metrų atstumu vienas nuo kito.

Nuo birželio 1-osios bus leisti ir vieši renginiai patalpose, tačiau minėtos taisyklės vis tiek reikės laikytis“, – pasakojo pašnekovas.

Kalbėdamas apie karantino taisykles Estijoje V. Matulaitis taip pat užsiminė, kad viešose vietose, tokiose kaip kavinės, teatras ar kt., turi būti užpildyta ne daugiau nei pusė visų galimų vietų. Jo nuomone, estai labiau nori ištrūkti iš namų, nors ribojimai vis dar išlieka.

„Pajūryje mieste piko valandomis reikia stipriai dairytis, kad kas neužliptų arba dviratininkas neužvažiuotų. Judėjimas yra, o savaitgalį apskritai intensyvus. Buvo toks incidentas, kai didžėjus atėjo pagroti saulei leidžiantis ir ta proga buvo sausakimša krantinė, o kadangi ten ir kavinė, visi buvo sutrikę, ar bausti“, – kalbėjo jis.

Lietuvos oro uostų Aviacinių paslaugų skyriaus vadovas Aurimas Stikliūnas sako, kad nors vis dar taikoma nemažai apsaugos priemonių, pamažu atsiranda vis daugiau galimybių skristi, panaikinami ribojimai keliauti į skirtingas šalis.

Anot jo, tikimasi artimiausiu metu sulaukti žalio signalo kelionėms ir į kitas šalis – Prancūziją, Nyderlandus, Austriją ir kitas.

Planuojama, kad artimiausiu metu turėtų būti leidžiama keliauti į Austriją, Vokietiją, Nyderlandus ir kt. Tai priklauso nuo to, kaip sėkmingai kitos šalys kovoja su koronavirusu. Tiesa, kol kas keliauti po užsienio šalis nerekomenduojama, nebent kelionė būtų būtina dėl studijų ar darbo reikalų.

Plačiau – LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ įraše.

Estijos lietuvių bendruomenės atstovas: estai jau veržiasi ir į gatves, ir į gamtą
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą