Pasaulio lietuvių balsas

2020.05.25 15:35

Atsinaujino Pasaulio lietuvių bendruomenės interneto svetainė

LRT.lt 2020.05.25 15:35

Pasaulio lietuvių bendruomenė (PLB) kviečia aplankyti iš pagrindų atnaujintą interneto svetainę nauju adresu www.plb.lt. Pagrindiniai šio pokyčio siekiai – glaudesnis ryšys su užsienio lietuvių bendruomenėmis ir efektyvesnė naujienų sklaida, rašoma pranešime spaudai.

Pasak PLB Viešųjų ryšių komisijos pirmininko Vaido Matulaičio, šis atnaujinimas padarytas dėl kelių priežasčių:

„Pirmoji ir svarbiausia – įgyvendinome XVI PLB Seimo rezoliuciją, įpareigojusią subendrinti PLB informacinius kanalus „po vienu stogu“.

Taip pat siekėme, kad PLB.LT svetainė taptų dinamiška naujienų sklaidos platforma, kurioje ypatingas dėmesys būtų skiriamas užsienio kraštų lietuvių bendruomenių naujienoms bei aktualijoms. Todėl tikimės, kad šis žingsnis padės ženkliai pagerinti ryšį su plačiai po pasaulį pasklidusiomis bendruomenėmis.

Pastaruoju metu atsirado papildoma priežastis – COVID-19 pandemija. Viena iš jos pasekmių yra ta, kad beveik visa komunikacija persikėlė į virtualią erdvę. Tokiu būdu moderni ir techniškai pažangi PLB svetainė tampa puikiu ir savalaikiu įrankiu bendrauti bei tiesti informacinius tiltus tarp Lietuvos ir jos diasporos“.

Interneto svetainės techninį įgyvendinimą atlikusios vizualinių sprendimų agentūros vadovas Rokas Tamulis sako, kad kuriant naująją svetainę buvo tiek vadovaujamasi estetiniais kriterijais, tiek ir siekiama suteikti daugiau funkcionalumo:

„Iš pagrindų atnaujinome interneto svetainės dizainą, kurį pritaikėme pagrindinės užduoties vykdymui – skelbti naujienas, pristatyti lietuvių bendruomenes užsienyje bei atstovauti pasaulio lietuvių balsui.

Taip pat buvo patobulintas svetainės valdymas ir turinio viešinimo bei administravimo galimybės, o visa svetainės architektūra ir logika pritaikyta jos lankytojų poreikiams“.