Aktualijos

2020.05.20 19:31

Kovoje su COVID-19 Brazilija imasi kitos taktikos: uždraudė prekiauti alkoholiu ir suteikė daugiau laisvadienių

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT.lt2020.05.20 19:31

Pagal nustatytą COVID–19 užsikrėtusių asmenų skaičių į 4 vietą šoko Pietų Amerikos milžinė – Brazilija. Manoma, kad šioje šalyje pikas bus pasiektas tik birželio pradžioje, o gal net viduryje, kai Europoje jis beveik jau ir praėjo. Apie situaciją visoje Brazilijoje praneša San Paule gyvenantis Brazilijos lietuvių bendruomenės pirmininkas Andre Zizas.

„Brazilija yra labai didelė šalis ir čia aš tiesiog neišeinu iš namų. Į parduotuvę einu su kauke.

<...>Man pačiam dar neblogai. Žinau, kad Šiaurės Brazilijoje nėra daug ligoninių ir situacija yra prasta. Čia (San Paule) mes turime daug ligoninių ir situacija nėra sunki. Žinoma, priemiestyje sunku.

Pačioje Amazonėje yra problema, kad nėra jokių intensyvios priežiūros ligoninų. Ten ypač sunku. Turėjome Pasaulio futbolo čempionatą, kurio metu buvo pastatytas didelis stadionas, tačiau nebuvo ligoninės. Iš Amazonės žmonės turi būti vežami į kitus miestus“, – kalbėjo A. Zizas.

Šalį krečia ir politinės batalijos. Prezidentas Jairas Bolsonaro sako, kad koronavirusas yra nesmarkus gripas ir jis nėra reikšmingas. Tuo tarpu neseniai pasikeitė ir du sveikatos apsaugos ministras. Šiemet Brazilijoje bus renkami merai, todėl šalyje vyksta intensyvūs politiniai karai.

„Prezidentas neturėtų to sakyti, žinoma, bet jis nemoka politiškai kalbėti. Kalba per daug.

Kiekvienas miestas elgiasi taip, kaip nori. Viename iš jų uždrausta įsigyti alkoholio, nes žmonės apsipirkdavo ir švęsdavo namuose. Kitur tuo tarpu padarytos penkios laisvos dienos tam, kad niekas neišeitų iš namų.

Žmonės turi dirbti, todėl dažnai išeidavo į darbą. Gamyklos veikia, todėl gyvenimas vykdavo toliau“, – pasakojo laidos herojus.

Tik pusė visų žmonių Brazilijoje, anot A. Zizo, turi galimybę dirbti namuose. Šiuo metu Brazilijoje yra užfiksuoti 271 885 koronaviruso ligos ir 17 983 mirties atvejai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.