Pasaulio lietuvių balsas

2020.05.08 11:01

Jungtinėje Karalystėje studijuojantys lietuviai liko nežinioje: universitetams šis laikas kupinas nerimo

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.05.08 11:01

Jungtinėje Karalystėje šiuo metu yra užfiksuoti 2 06 715 susirgimai koronavirusu ir 30 615 mirčių. Tokia bauginanti statistika ne tik pakeitė vietinių gyventojų rutiną, tačiau ir planus. Čia studijuojantys, dirbantys ir gyvenantys jaunuoliai iš Lietuvos taip pat buvo priversti keisti savo planus bei anksčiau grįžti į tėvynę ar laukti pokyčių svetur.

Jungtinės Karalystės lietuvių jaunimo sąjungos pirmininkas Kasparas Steponavičius sako, jog dabartinis laikas, kai yra nemažai nežinomybės ir nerimo, palietė ir čia gyvenantį lietuvių jaunimą.

„Verslai dabar susitelkę labiau į išgyvenimą nei plėtrą, todėl universitetams šis laikas yra kupinas nerimo dėl ateities.

Karantino pradžia sutarpo ir su atostogų pradžia. Žinoma, karantinas paskatino didesnį (studentų) judėjimą, nes tai padeda sutaupyti ir finansiškai, atsisakant nuomojamo būsto. Kita vertus, taip būni su šeima, kuri padeda išvengti vienišumo.

Kalbant apie aplinką, dabar yra nemažai schemų, kurios yra sukurtos universitetą baigusiems studentams“, – pasakojo jis.

Laidos pašnekovas pripažįsta, jog šiuo metu ypač trūksta apsaugos priemonių, o anskčiau įsigytos iš Turkijos pasirodė nekokybiškos.

„Kaip tik vakar teko matyti apklausą, kuri buvo padaryta Didžiosios Britanijos medikų asociacijos. Joje buvo atrasta, kad pusė Anglijos gydytojų naudojasi apsaugos priemonėmis, kurias buvo patys nusipirkę ar gavę per visuomenines iniciatyvas.

Tai parodo, kad sudėtinga pateikti tokį milžinišką kiekį apsaugos priemonių centralizuotai“, – kalbėjo laidos pašnekovas.

K. Steponavičius pastebėjo, jog dabar šalyje lengviausiai prieinamos yra paprastos medicininės kaukės, kurios neturi specialių apsaugų. Jų galima įsigyti ir nedidelėse parduotuvėse. Nemažai prekyboje yra ir medžiaginių kaukių.

„Mirčių skaičius taip pat daug didesnis nei visi tikėjosi. Nemažas mirčių skaičius ir slaugos namuose, kurie nebuvo įtraukiami į oficialią statistiką“, – pasakojo lietuvis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.