Naujienų srautas

Pasaulio lietuvių balsas2020.04.28 15:09

Izraelio armijoje tarnaujantis lietuvių kilmės izraelietis papasakojo apie svarbią jo šaliai datą

Kasmet balandžio 29-ąją Izraelyje minima Nacionalinė nepriklausomybės diena, prieš ją ir jos metu visoje šalyje gaudžia sirenos ir prisimenami žuvę kariai bei teroro atakų aukos. Šįkart Izraelio ambasados atstovai Lietuvoje socialiniuose tinkluose išplatino lietuvių kilmės izraeliečio Yossi Zigdono kreipimąsi ir žinutę Lietuvos gyventojams. 

Lietuvių kalba izraelietis paaiškino, kuo balandžio 28-oji ir Nepriklausomybės diena yra svarbios jo šalies istorijai.

„Svarbu pagerbti kritusių karių ir teroro aukų atminimą. Prieš ir per Nepriklausomybės dieną įjungiama sirena, ją girdi visa valstybė.

Man skaudu girdėti sirenas dėl tų, kurie krito <...>, tačiau man ir atvirkščiai – gera, kad mes čia visi prisimename ir pagerbiame juos. Man ta diena leidžia pagalvoti ir prisiminti tuos, kurių nėra su mumis.

Mums, Izraelyje gyvenantiems, armija atrodo suteikianti saugumą ir ramybę. Kai žmogus mato kareivį, prieina ir padėkoja“, – pasakojo 25-erių vaikinas.

">

Jau šešerius metus tarnaujantis lietuvių kilmės izraelietis taip pat pridūrė, kad Izraelio armijoje tarnauja ne tik žydai, tačiau pati armija šaliai reiškia labai daug ir žmonėms suteikia saugumo jausmą.

Vaizdo įraše jis užsiminė ir apie tai, kad kasmet vyksta į Lietuvą, aplanko savo močiutę ir kitus čia gyvenančius artimuosius. Kadangi jo mama yra lietuvė, o tėtis izraelietis, jis stengiasi palaikyti stiprų ryšį su abiem savo šalimis.

Kaip LRT.lt pasakojo Izraelio ambasados atstovė spaudai Rūta Lisauskaitė, šiuo minėjimu izraeliečiai stengiasi sukurti ryšį tarp karių pasiaukojimo ir valstybės įkūrimo.

„Būtent šis karys, kadangi geba kalbėti lietuviškai, labai bendrai papasakojo apie pačią dieną. Ji yra tarsi liūdnesnė ir ne tokia iškili kaip Valstybės diena. Izraelyje yra paleidžiama sirena, žmonės prisimena žuvusius ar artimus sau karius, teroro atakų aukas, dalijasi prisiminimais“, – paaiškino naujienų portalo pašnekovė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą