Pasaulio lietuvių balsas

2020.04.21 20:47

Pasaulio lietuvių bendruomenė kviečia vaikus dalyvauti muzikinėje vienybės akcijoje

Ugnė Jonaitytė, LRT.lt 2020.04.21 20:47

Koronaviruso pandemijos akivaizdoje Pasaulio lietuvių bendruomenė (PLB) kviečia lietuvius vaikus iš įvairių pasaulio šalių jungtis prie „Vienybės dainos“ projekto. „Šiuo metu, kai vaikai visame pasaulyje jaučia pasikeitusį ritmą ir bendrauja virtualiai, kviečiame susivienyti, taip sujungiant pasaulio lietuvių vaikus bendrai dainai“, – portalui LRT.lt sako PLB Švietimo reikalų komisijos pirmininkė Alvija Černiauskaitė.

Projekto idėja kilo Italijos lietuvių bendruomenei per Italijos televiziją pamačius virtualiai atliekamą vaikų bendrą dainą. „Šią Italijos lietuvių bendruomenės idėją parėmė PLB Švietimo reikalų komisija ir išrutuliojo į virtualios dainos projektą“, – komentuoja A. Černiauskaitė.

Iniciatyvai pasirinkta daina „O mes vaikai“. Kaip teigia PLB Švietimo reikalų komisijos pirmininkė, dainą pasiūlė viena iš komisijos narių, šio projekto vadovė Silvija Černiauskaitė, ji atkreipė dėmesį, jog šios dainos žodžiai labai tinka dabartinei situacijai.

Norintieji prisijungti prie iniciatyvos kviečiami atsisiųsti dainos fonogramą (https://we.tl/t-SGlhkf1NcB). Toliau reikia horizontaliai nufilmuoti savo vaikus ar auklėtinius, atliekančius šią dainą, ir atsiųsti elektroniniu paštu PLBsvietimas@gmail.com iki balandžio 25 dienos 17 val. Lietuvos laiku.

Idėjos sumanytojai tikisi, kad atsiųstuose įrašuose matysis šalies, kurioje vaikai gyvena, simboliai, vėliavos, pavadinimai ar kita atributika. Pabrėžiama, jog, atsiųsdami vaizdo įrašą, tėvai sutinka, kad filmuota medžiaga su vaikų veidais ir balsais būtų viešinama.

„Per parą sulaukėme daug klausimų ir norinčiųjų prisidėti prie šio projekto, kai kurie atsiuntė ir pirminius bandymus, aiškinosi, ar tinka filmavimas iš namų. Jau gavome įrašų iš Jungtinės Karalystės, Lietuvos, Italijos“, – pasakoja A. Černiauskaitė.

Jos teigimu, ši iniciatyva bus prijungta prie PLB Švietimo reikalų komisijos kartu su Gediminu Zujumi įgyvendinamo virtualios klasės projekto. „Iš įrašų darysime vieną dainą. Bus ir keletas staigmenų. Turėtų būti puiki vienybės akcija“, – mintimis dalijasi pašnekovė.