Naujienų srautas

Pasaulio lietuvių balsas2020.04.15 17:56

Tenerifėje netikėtai mirė žinomas virtuvės šefas Danas Černiauskas

Trečiadienį Lietuvą pasiekė liūdna žinia. Penkerius metus su šeima Tenerifėje gyvenęs ir dirbęs žinomas virtuvės šefas Danas Černiauskas netikėtai mirė staiga sustojus širdžiai. Šią žinią LRT.lt patvirtino jo žmona Vigilija Černiauskienė. Moteris sakė, kad dabar, kai tiek Tenerifėje, tiek Lietuvoje dėl COVID-19 yra įvestas karantinas ir neįmanoma laisvai judėti, jų šeimai iškilo problemų ir dėl palaikų gabenimo į gimtinę.  

Pasak V. Černiauskienės, karantino metu jų šeima visuomet buvo namuose ir laikėsi reikalavimų. Nutikus nelaimei ji su dukrele išgirdo trenksmą virtuvėje, o įbėgusi pamatė nugriuvusį ir begaudantį orą vyrą. Nieko nelaukusi ji pradėjo jį gaivinti ir teikti pirmąją pagalbą. Netrukus atvykę paramedikai tęsė pradėtą gaivinimą, tačiau net ir dedant dideles pastangas vyro išgelbėti nepavyko.

Tenerifėje gyvenanti Černiauskų šeima priklauso Tenerifės lietuvių bendruomenei. Bendruomenė padėjo rinkti lėšas velionio kūnui kremuoti ir pargabenti į tėvynę.

„Esu labai dėkinga Tenerifės lietuvių bendruomenei bei jos pirmininkei Agnetai Daukantaitei-Vansavičienei ir Jolantai Januškei už operatyvią pagalbą. Bendruomenės nariai greitai surinko pinigus, jų pakaks kremavimui ir kitoms būtiniausioms reikmėms.

Dabar vienintelis dalykas, kurio trokštame su dukrele, – sugrįžti į Lietuvą ir parvežti palaikus į gimtinę. Lietuvoje laukia Dano mama, brolis, sesuo, dvi vyresnės dukrytės ir begalė draugų, artimųjų“, – LRT.lt portalui pasakojo V. Černiauskienė.

Ji neslepia, kad apie mylimą vyrą kalbėti būtuoju laiku yra sunku. „Vis dar negaliu patikėti, kas įvyko. Jis buvo labai stipri asmenybė. Protingas, stiprus, užjaučiantis ir teisingas“, – neslėpdama emocijų sakė ji.

Tenerifėje su šeima gyvenęs D. Černiauskas neseniai buvo išleidęs ir savo kulinarinę knygą „115 receptų. Restoranas namuose“, turėjo savo tinklaraštį, kuriame dalijosi receptais ir savo patirtimi virtuvėje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą