Pasaulio lietuvių balsas

2020.04.12 17:50

Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenės pirmininkė ragina atsigręžti į istoriją: mirties kelias tapo prisikėlimo keliu

LRT.lt2020.04.12 17:50

Sekmadienį, kai visas krikščioniškasis pasaulis sutinka šv. Velykas, Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenės pirmininkė Dalia Asanavičiūtė su LRT „Lituanica“ skaitytojais pasidalijo sveikinimu ir mintimis apie šį sudėtingą laikotarpį. Ji skatino prisiminti tai, kas svarbiausia bei rasti jėgų ir vilties.

„Virusas ir karantinas iš esmės pakeitė kiekvieno kasdienybę ir gyvenimo tėkmę. Tarsi buvo paspaustas pauzės mygtukas.

Kas planavo keliauti ar praleisti šventes su artimaisiais – turi likti namuose tam, kad ateityje vėl galėtų pasimatyti. Susiorientuoti naujame gyvenimo ritme nėra paprasta ir lengva. Ir tokius vidinius lūžius išgyvename kiekvienas“, – sakė D. Asanavičiūtė.

Ji taip pat užsiminė, jog šiemet šventės yra ypač simboliškos, nes sustingo ne tik švenčių laukimas, bet ir visas pasaulis. Išplitęs COVID–19 ilgam panardino visus į nežinią.

„Simboliška, kad karantino metu švęsime šv. Velykas. Kaip Jėzus Kristus paniro į mirtį, taip mes jaučiamės tarsi viskas, kas mus supa, sustingo. Mūsų kasdienybę paralyžiavo draudimas judėti, baimė susirgti ir neužtikrintumas dėl ateities. Tokiu laikotarpiu apsinuogina ir žmogaus siela, atsiskleidžia visa tikroji esybė. Ir kartu visa stiprybė, noras gyventi bei kurti.

Mūsų tauta išgyveno ne vieną kelią į Golgotą. Patirtos okupacijos, nutautinimas, tremtis. Tai buvo mūsų tautos mirties kelias, turėjęs mus sunaikinti. Tautos turėjo nebelikti ant žemės paviršiaus, bet ji išliko, kaip ir Lietuva. Ir mirties kelias tapo prisikėlimo keliu. Bočių ir dainių apdainuota gimtinė atsilaikė ir sužydėjo“, – tikėjimo ir vilties ieškoti protėvių išimtyje ragino pašnekovė.

Ji taip pat atkreipė dėmesį, kad nereikėtų smerkti kitus, o atvirkščiai – palaikyti vienam kito ranką ir neieškant kaltųjų tapti draugiškesniais.

„Ieškodami, kas mus jungia, kuo galime būti naudingi vienas kitam, rasime naujų gyvenimo džiaugsmų ir motyvacijos, o netrukus vėl galėsime grįžti prie įprasto gyvenimo ritmo.

Nors po šios krizės išeisime šiek tiek kitokie. Galbūt permastę savo būties esmę, patyrę gamtos atsinaujinimo džiaugsmą, bet, turiu vilties, geresni ir turtingesni savo vidumi. Svarbiausia ir tai, kad būsime dar labiau susijungę, susivieniję, nes tik būdami kartu esame Lietuvos jėga pasaulyje“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt