Naujienų srautas

Pasaulio lietuvių balsas2020.04.11 07:29

Atšauktas liepą turėjęs vykti Pasaulio lietuvių bendruomenių vadovų suvažiavimas

Margiris Meilutis, BNS 2020.04.11 07:29

Dėl koronaviruso grėsmės atšauktas liepos 14–17 dienomis Palangoje turėjęs vykti Pasaulio lietuvių bendruomenės (PLB) ir Pasaulio lietuvių jaunimo sąjungos lyderių suvažiavimas „Už lietuvybę ir pilietiškumą“.

Kaip pranešė PLB pirmininkė Dalia Henke, tradicinis renginys šiemet turėjo būti skirtas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiui ir Pasaulio lietuvių vienybės dienai paminėti.

„Renginio atšaukimas pagrįstas ir dėl nerimo bei nežinomybės – ekonominių ir socialinių šios pandemijos pasekmių kiekvienam asmeniškai. Mūsų visų sveikata ir susitelkimas į kitus darbus dabar yra svarbiau“, – BNS sakė D. Henke.

„PLB valdyboje svarstėme taip pat ir galimybę šį suvažiavimą nukelti į rudenį, derinant prie būsimų kitų renginių Lietuvoje. Dar niekas nežinome, ar tokia galimybė atsiras“, – sakė PLB pirmininkė.

Pasak jos, lietuvių bendruomenių pirmininkai iš viso pasaulio kartą per metus Lietuvoje susirenka aptarti bendruomenės veiklą, apsvarstyti svarbius užsienyje gyvenantiems lietuviams klausimus bei susipažinti ir užmegzti glaudžius bendradarbiavimo ryšius su vietine bendruomene.

„Kasmet suvažiavimai vyksta vis kitame Lietuvos rajone. Anksčiau jie jau vyko Ukmergėje, Panevėžyje, Kaune, Druskininkuose, Ignalinoje, Trakuose bei Klaipėdoje. Praėjusiais metais suvažiavimas vyko Nidoje“, – pasakojo D. Henke.

D. Henke teigimu, buvo planuota, kad renginyje dalyvaus nuo 80 iki 100 žmonių, registracija turėjo prasidėti kovo mėnesį, tačiau jos nepavyko paskelbti.

Apie renginį skelbta jau praėjusių metų rudenį, nes tolimuose kraštuose gyvenantys lietuviai turi planuoti savo laiką ir keliones iš anksto.

Šiuo metu lietuvių bendruomenės veikia 47 pasaulio valstybėse.

Pasaulio lietuvių bendruomenės pirmininkė sakė, kad dabar planuoja surengti bendruomenių pirmininkų susitikimą nuotoliniu būdu ir ragino visus užsienyje esančius lietuvius būti solidariais.

„Raginame lietuvių bendruomenes solidariai vieni kitiems teikti tarpusavio pagalbą ir paramą bei finansiškai remti Lietuvoje esančias iniciatyvas, kurios remia Lietuvos medikus ir visą medicinos sistemą“, – sakė D. Henke.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą