Naujienų srautas

Pasaulio lietuvių balsas2020.04.10 11:15

Dalia Henke. Linkime stiprybės visiems pasaulyje ir kviečiame solidariai teikti tarpusavio pagalbą ir paramą

Šiuo sudėtingu laikotarpiu išgyvename ypatingą laikotarpį visame pasaulyje. Dėl viruso plitimo pasekmių visi išgyvename ir bijome dėl savo šeimos narių, dėl Lietuvoje gyvenančių senelių, tėvų, giminaičių ar draugų. Galų gale, nerimaujame ir dėl ekonominių ir socialinių šios pandemijos pasekmių kiekvienam asmeniškai, Lietuvai, pasaulio ekonomikai.

Mums kaip niekad reikalingas tikėjimas atgimimu, tikėjimas, kad žmonija susitelkusi įveiks negandas ir atgims išmintingesnė, kuklesnė, žmogiškesnė, prisipildžiusi atjautos savo artimui. Net atskirai nuo artimųjų švęsdami šv. Velykas, būkime kartu mintyse ir širdyse. Taip palinkėkime vienas kitam kantrybės ir ramybės, drąsos, vilties ir sveikatos.

Pasaulio Lietuvių Bendruomenės valdybos vardu dėkoju visiems savanoriams lietuvių bendruomenių aktyvistams visame pasaulyje, net nesvarbu, kokiai organizacijai kas priklauso, kad telkiatės teikdami savitarpio pagalbą ir kitomis spontaniškomis iniciatyvomis bei darbais kuriate bendrystės stebuklus tarpusavyje.

Norisi išskirti JAV, Norvegijos, Ispanijos, Jungtinės Karalystės, Islandijos, Airijos lietuvių bendruomenių iniciatyvas skirtas savitarpio pagalbai ir paramai.

Taip pat dėkoju visoms Lietuvos institucijoms, LR Vyriausybei, o ypač Užsienio reikalų ministerijai – Lietuvos užsienio atstovybėms ir Užsienio lietuvių departamentui už operatyvią pagalbą ir profesionalų rūpestį vaduojant tautiečius iš pandemijos sukaustytų tolimų ir artimų pasaulio vietų ir pastangas, kad Lietuvos piliečiai, laikinai išvykę iš šalies, pasiektų savo šeimas ir namus. Kartu mes stiprūs, vienybė yra mūsų jėga.

Pirmiausia, kad pristabdytume pandemijos plėtimą, prašome visų laikytis nurodomų prevencijos priemonių ir taisyklių: rankų higienos, laikytis bent 1,5 m atstumo, sumažinti visus kontaktus ir susitikimus iki minimumo. Džiaugiamės, kad dar turime internetą ir galime bendrauti per visus kontinentus.

Laikantis reikalingo atstumo, kviečiu nelikti abejingais ir vienytis remiant vieni kitus bei savo bendruomenių iniciatyvas. Rūpinkitės savo šeima ir artimaisiais. Taip pat kviečiu suteikti pagalbą tiems, kurie gal nespėjo grįžti į Lietuvą ir ieško įvairios informacijos bei patarimų skirtingose šalyse.

Pagalba suteikiama įvairi: vieniems reikia padėti susirasti gyvenamą vietą šalyse, kur šiuo metu uždaryti visi viešbučiai, kiti padeda senimui apsirūpinti maisto atsargomis, kai kam reikia suteikti informacijos apie grįžimą į Lietuvą, ar pateikiama informacija apie galimybes gauti valstybines pašalpas nukentėjus verslui ar praradus darbą ir taip toliau.

Taip pat kviečiu prisidėti finansiškai prie iniciatyvų, kurios remia Lietuvos medikus ir visą medicinos sistemą. Padėkime vieni kitiems, padėkime Lietuvai įveikti šią nežinomybės pilną situaciją savo finansais ar užsienyje įgyta praktika bei žiniomis. Būkime vieningi kaip niekada ir saugokime save ir kitus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą