Naujienų srautas

Pasaulio lietuvių balsas2020.03.29 10:20

Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30-mečio proga Turkijos lietuviai sodino medžius ir rengė koncertus

Šiemet Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai skirtų renginių geografija lietuvių pamėgtoje Turkijoje buvo platesnė nei įprastai – juos surengė keturi miestai Ankara, Stambulas, Alanija ir Antalija.

Šalies sostinėje Ankaroje šventę lietuvių bendruomenė paminėjo kartu su Lietuvos bičiuliais, užsienio šalių diplomatais.

Lietuvos ambasadorius Audrius Brūzga ir renginio garbės svečias Turkijos užsienio reikalų viceministras Farukas Kaymakci akcentavo abiejų šalių glaudžius ryšius verslo, turizmo ir švietimo srityse. Ankaroje ir Stambule šia proga koncertavo lietuvių grupė „Subtilu-Z“.

Alanijoje buvo sodinami ąžuoliukai – vienas iš Lietuvos simbolių. Prie iniciatyvos mielai prisijungė miesto merija, taip pat Lietuvos garbės konsulas Mehmetas Sahinas, kurio dėka miškų ir parkų direkcija skyrė ąžuoliukų sodinukus. Sveikinimo kalbą pasakė Turkijos lietuvių bendruomenės valdybos narys Saulius Kupčinskas.

Antalijos mieste taip pat buvo sodinami medeliai, pagaminta atminimo lenta. Į šventę atvyko Lietuvos garbės konsulė Antalijoje Mine Okudur Gul, čia gyvenantys lietuviai, kitų bendruomenių nariai.

Miesto meras Umitas Uysalas pabrėžė glaudaus tarpusavio bendradarbiavimo svarbą ir perdavė žinią, kad jo mieste visi yra laukiami ir svarbūs. Kalbą pasakė ir Turkijos lietuvių bendruomenės pirmininkas Margiris Klenavičius.

Tiek Antalijoje, tiek Alanijoje tautiečiai nustebino šventės svečius pačių gamintais vėjo malūnėliais, kurie Turkijoje yra vadinami vėjo rožėmis. Taip pat buvo paaiškinta ir jų reikšmė mums – laisvės vėjas.

Plačiau apie minėjimo renginius – TV žurnalo „Pasaulio Lietuva“ laidos įraše.

Pasaulio Lietuva. Tautiečiai užsienyje vienijasi: didžiausias dėmesys per pandemiją – pažeidžiamiausiems
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą