Naujienų srautas

Pasaulio lietuvių balsas2020.03.26 13:17

Atviras laiškas iš šalies, kur mirusių nuo COVID-19 daugiausia: jums trūksta tik patogumų?

Užtenka tik verkti, kokie esame vargšiukai, pažeminti, kad pamintos mūsų žmogaus teisės. Užtenka kaltinti valdžią. Kokia ji bloga, kad tokių drąsių veiksmų ėmėsi. Užtenka save sureikšminti. 

Esame visi vienodi. Užimantys aukštas pareigas, turintys daug sekėjų, ar šiaip paprasti žmonės, dirbantys paprastą darbą. Supraskime, virusas nežiūri į tavo akių spalvą, ar esi gražus ar apsirengęs firminiais drabužiais. Jis puola VISUS, vyresnius ir jaunesnius!

Nepagalvojame, kodėl valdžia tokius sprendimus priima? O todėl, kad yra daug, deja, per daug tokių piliečių, kurie to „siaubingo“ karantino nesilaiko. Nes kaipgi aš? Manęs tai neveikia.

Toks mąstymas, deja, gali turėti net labai skaudžias pasekmes. Taip daug kalbama apie žmogaus teises, bet pamirštamos pareigos. Visų pirma, pilietinės pareigos. Kokie piliečiai esame, jei negalvojame, kaip apsaugoti savo Tėvynę ir jos žmones.

Supraskime, tai yra laikina ir skirti tiek daug laiko nepasitenkinimams ir svarstymams yra neišmintinga. O kaip su tais, kurie norėjo ir galėjo gyventi? Kodėl negalvojama apie jų teisę, pamatinę teisę į gyvybę?

Gydytojai, medicinos darbuotojai jie ar jie neturi teisės gyventi ramiai, nerizikuodami savo gyvybe? Bet jie prisiima visą atsakomybę ir stovėdami pirmose fronto linijose padeda išgyventi kitiems. Vykdo savo pareigą oriai ir kantriai, nesiskųsdami, nors veido kaukės palieka mėlynes, nors apsirengę apsauginiais rūbais jie negali net atsigerti kol nebaigia pamainos.

O jums tik trūksta patogumų? Jūsų yra tik paprašoma šiek tiek kantrybės, sąmoningumo, pabūti 14 dienų viešbučio kambaryje ir dar su aptarnavimu (kad ir minimaliu), nes yra tiekiamas maistas.

Aišku, saugumas turi būti garantuotas, bet šiuo atveju reikia ir piliečių supratingumo, reikia nepulti į paniką ir patiems bandyti koordinuoti veiksmus. Iš tikrųjų esame šaunuoliai ir viską mokam, kai mums rūpi, bet šiuo atveju, atrodo, svarbiausia pulti ir priekaištauti. Užuot priekaištavę dėl pažeistų teisių ar ieškotumėt kaltų, geriau pagalvokite kaip jaučiasi senoliai ar jais yra pasirūpinta? Ar galite jiems padėti?

Italijoje gyvename izoliuoti jau daugiau nei mėnesį, tikrai nėra lengva, bet suvokiame kad tai darome dėl mūsų visų. Dauguma Italijos lietuvių neišvyko. Pasiliko, nors esame pačiame pasaulinės pandemijos epicentre. Mes suvokėme, kokia rizika būtų bėgti į Lietuvą. Nenorėjome savo Tėvynei parvežti tokios „dovanos“, kuri gali būti labai pražūtinga.

Jums izoliacija atrodo kaip kalėjimas? Žinoma, nesmagu, kai yra suvaržomas mūsų kasdieninis įprastas gyvenimas, bet dabar reikėtų tai priimti kaip gyvenimo iššūkį, kaip „žaidimą“, kurį galime laimėti kartu. Ir suvokti, kad kiekvienas žaidėjas yra svarbus, net LABAI svarbus!

Mes, deja, nepasimokome iš kitų klaidų. Taip valdžia taip pat klysta, priimdama tam sprendimus. Jie žmonės, kaip ir mes, turi trūkumų, bet šiuo sunkiu pasauliui metu reikia sutelkti jėgas, o ne konkuruoti. Politikams tokiu atveju reiktų nusiimti karūnas, jas pasidėti ant spintelės ir suvienijus jėgas šiuo pandemijos laikotarpiu dirbti dėl Lietuvos gerovės.

Taip, Lietuvoje skaičiai, lyginant su kitomis šalimis, atrodo maži, bet supraskite, kad jie labai sparčiai didėja ir baisiausia yra tai, kad tai nėra tik statistiniai skaičiai.

Gyvenu Italijoje ir domiuosi situacija Lietuvoje, nes man labai rūpi. Todėl rašau šį atvirą laišką. Kviečiu visus vieningai dirbti, prisidėti prieš šios visų mūsų bendros kovos. Tikiu visa širdimi, kad esame tauta, kuri gali susivienyti, nes tai jau parodėme ne vieną kartą. O žinote, ką pastebėjau Italijoje, kur taip pat visko matėme ir girdėjome anksčiau? Šiuo laikotarpiu žmonės vienijasi. Gauname daug teigiamų žinučių iš įžymių žmonių. Jaučiame stiprų solidarumo vieni kitiems jausmą.

Kviečiu uždaryti į spintą ir tvirtu užraktu užrakinti savo neigiamas pozicijas. Klaidas parodys istorija ir, kai viskas pasibaigs, galėsime diskutuoti, atsirakinti spintą.

Tikėkimės, kad supratingumas nugalės pavienių žmonių neatsakingumą.

Likime sveiki!

#AšLiekuNamuose ir #ViskasBusGerai

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi