Pasaulio lietuvių balsas

2020.02.10 14:26

Estijos lietuvių bendruomenė puošiasi jubiliejiniams metams

LRT.lt 2020.02.10 14:26

Šių metų Kovo 11 d. Lietuva ir viso pasaulio lietuvių bendruomenės minės Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-metį, o 1980 m. gruodžio mėnesį įkurta Estijos lietuvių bendruomenė (įsteigta kaip “Estijos lietuvių draugija”) švęs ir savo 40-metį. Šioms iškilioms progoms paminėti Estijos lietuvių bendruomenė (ELB) organizuoja renginių ciklą bei puošiasi jubiliejiniu logotipu, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Anot ELB valdybos pirmininko Vaido Matulaičio, 2020 metais planuojami trys pagrindiniai renginiai, kuriais siekiama aktyviai telkti tautiečius Estijoje minint šias dvi, Lietuvai ir Bendruomenei, svarbias datas.

„Kovo 07 d. rengiamas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo minėjimas, kuriame laukiame svečio iš Lietuvos, istoriko Aurimo Švedo, paskaitos apie istorinį šios datos kontekstą. Gegužės mėnesį organizuojama jau tradicine tapusi lietuviška gegužinė „Lietuvos Diena Taline 2020“, na o spalio mėnesį rengiamas šventinis ELB 40-mečio minėjimas-koncertas su kviestiniais svečiais iš Lietuvos. Taip pat labai džiaugiamės mūsų naujuoju proginiu logotipu, kurį mūsų jubiliejui sukūrė ir įteikė dovanų didžiausia Lietuvos kūrybinė reklamos agentūra „Adell Taivas Ogilvy“, – sako V. Matulaitis.

Ši agentūra yra ir pagrindinio Estijos lietuvių logotipo, sukurto 2017 m., autorė, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Estijos lietuvių bendruomenė (est. Eesti Leedulaste Ühendus) įkurta 1980 Taline Mildos Marijos Trinskytės kaip Estijos lietuvių draugija.

Pagrindiniai tikslai: padėti Estijos lietuviams išsaugoti tautinę kultūrą, gimtąją kalbą, identitetą, palaikyti ir stiprinti ryšius su Lietuva, prisidėti prie teigiamo Lietuvos įvaizdžio formavimo Estijoje ir už jos sienų, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Nuo 1990 ELB priklauso Pasaulio Lietuvių Bendruomenei (PLB). ELB pirmininkai: Milda Marija Trinskytė (1980–1995), Cecilija Rasa Unt (1995–2017), Vaidas Matulaitis (nuo 2017).