Naujienų srautas

Norintiems sugrįžti2020.04.18 20:15

Studijoms paskolą turinti emigrantė ketina sugrįžti, specialistė patarė, kaip sumažinti finansinę naštą

Studentė Akvilė, susidūrusi su gyvenimišku klausimu, parašė laišką LRT.lt rubrikai „Lituanica“. Mergina jau ketverius metus studijuoja ir gyvena Jungtinėje Karalystėje, tačiau vis dažniau apsilanko ir Lietuvoje, kur ketina ateityje gyventi. Didžiausią nerimą studentei kelia paskola.

„Studijuoti pasirinkau Liverpulyje ir pasiėmiau paskolą studijoms, nes tėvai negalėjo sau to leisti, bet daug padėjo draugas, mokėjo paskolą, priėmė gyventi į savo namus, pakankamai ilgai mane išlaikė.

Dabar noriu sugrįžti į Lietuvą gyventi po studijų, nes išsiskyrėme ir niekas nebelaiko. Tik dalis paskolos liko mokėti, nes išsiskyrėme, iki baigėsi visas išmokėjimas“, – pasakojo skaitytoja.

Mergina klausė, kaip galėtų greičiau persikraustyti į Lietuvą ir sumažinti savo įsipareigojimus bankui.

Šį Akvilės klausimą pateikėme finansinių paslaugų įmonės „Tax Spot Group“ finansų direktorei Valentinai White. Specialistė nuramino, jog jos problemos sprendimas iš tiesų egzistuoja.

„Studento paskolą reikia atiduoti tik tuomet, kai pajamos yra daugiau nei 21 000 svarų sterlingų per metus. Kai pajamos mažesnės, studento paskolos išsimokėjimas stabdomas automatiškai. Jeigu asmuo niekad neuždirba 21 000 svarų sterlingų per metus, skola yra nurašoma po 25–30 metų“, – sakė V. White.

Pasak ekspertės, išvykus gyventi į Lietuvą yra taikoma kita minimali pajamų norma, kuri sudaro 12 600 eurų. Jeigu metinė pajamų suma nesiekia šios normos, tuomet mokėti studento paskolos nereikės. Savo pajamas būtina pranešti per SLC (Student Loans Company) internetinį portalą.

Svarstote apie grįžimą į Lietuvą, tačiau turite klausimų? Siųskite juos el.paštu lituanica@lrt.lt. Mūsų pakalbintų įvairių sričių ekspertų patarimus rasite „Lituanicoje“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą