Norintiems sugrįžti

2020.05.03 20:40

Karantinui pakeitus emigracijos planus, vyras susidūrė su finansiniais keblumais

Prieš penkerius metus į Londoną išvykęs Virgilijus savo gyvenimą ir vėl kuria Lietuvoje. Savo laiške LRT.lt rubrikai „Lituanica“ vyras pasakojo, kad šįkart jo planus gerokai pakoregavo karantinas.

„Karantinas pakoregavo planus ir mirus mamai bei prasidėjus epidemijai grįžau į Lietuvą. Jau esu registruotas Jungtinėje Karalystėje, bet teko nutraukti ir darbus užsienyje dėl karantino ir skubiai pasikeitusios situacijos“, – dėstė jis laiške.

Pasak rubrikos skaitytojo, jam Lietuvoje liko mamos palikimas, kurį sudaro butas Kaune, sodo namelis netoli miesto bei šiek tiek žemės. Virgilijus norėjo išgirsti specialisto nuomonę, ar jam reikia papildomai tvarkyti dokumentus Jungtinėje Karalystėje, jei jis ateityje planuoja palikimą parduoti ir už jį gautus pinigus saugoti savo banko sąskaitoje Jungtinėje Karalystėje.

„Dabar ketinu gyventi tarp Lietuvos ir Londono, bet daugiau laiko skirti Lietuvai, kur yra mano gimtinė ir mamos paliktas turtas“, – pridūrė jis.

Šį jo klausimą uždavėme finansinių paslaugų įmonės „Tax Spot Group“ finansų direktorei Valentinai White. Finansų specialistė teigė, kad jei pajamos yra gautos už palikimą ir bus deklaruotos Lietuvoje, tuomet pinigus be problemų bus galima pervesti į banko, esančio Jungtinėje Karalystėje, sąskaitą.

„Esant labai didelei sumai, Anglijos mokesčių inspekcija (HMRC) gali atsiųsti paklausimą dėl pajamų, o tokiu atveju pajamas patvirtinsite pateikdamas lietuviškos deklaracijos kopiją. Siejant ateitį su Lietuva, rekomenduotina pajamas deklaruoti būtent Lietuvoje“, – dėstė ekspertė.

Ji taip pat pridūrė, kad jei žmogus Anglijoje vykdo individualią veiklą (angl. self-employed), norint išvengti HMRC baudų, būtina šią veiklą užbaigti. „Veiklą palikus aktyvią, reikia deklaruoti pajamas kiekvienais metais. Net jeigu pajamų buvo nulis. Užbaigus veiklą, deklaruoti pajamų Anglijoje nebereikia“, – patarė V. White.

Svarstote apie grįžimą į Lietuvą, tačiau turite klausimų? Siųskite juos el.paštu lituanica@lrt.lt. Mūsų pakalbintų įvairių sričių ekspertų patarimus rasite „Lituanicoje“.