Naujienų srautas

Norintiems sugrįžti2020.03.28 20:40

Emigrantų pora svajoja apie savo ateitį ir būstą Lietuvoje: kaip tai pasiekti?

LRT.lt 2020.03.28 20:40

Į LRT.lt besikreipusi Mingailė pasakojo, kad su mylimuoju Ignu jau kuris laikas svarsto iš Jungtinėje Karalystėje esančio Mančesterio sugrįžti į Lietuvą. Pora apie tai galvoja jau daugiau nei metus, tačiau nesiryžta, nes nėra tikri, ar pavyks išgyventi tėvynėje bei įsigyti savo namus. 

„Dažnai taip būna, kad pagalvojame apie grįžimą, nes norime ir susituokti ir tėvai sensta. Atrodo, kad grįžti būtų geriausias sprendimas. Labai pasiilgstame draugų, krikšto vaikų. Visas atostogas pastaruoju metu leidžiame Lietuvoje“, – rašė skaitytoja Mingailė.

Buhaltere dirbanti moteris sakė, kad ji ir statybininkas jos mylimasis svajoja ir Lietuvoje dirbti pagal savo specialybes bei ilgainiui įsigyti būstą, tačiau pora dvejoja, ar viskas pavyks, nes pastaruosius trejus metus mokesčius mokėjo užsienyje, o gimtinėje neturi jokio turto.

„Ilgai taupėme ir turime šiokį tokį kapitalą. Didžiausias mūsų klausimas, ar įmanoma įrodyti, kad pinigus uždirbome sąžiningai.

Dirbome, žinoma, legaliai, bet viskas, ką turime yra Airijoje. Ar įmanoma būtų gauti paskolą Lietuvoje ir kaip viską įrodyti?“, – klausė ji.

Šį Mingailės klausimą uždavėme finansinių paslaugų įmonės „TAX SPOT GROUP“ finansų direktorei Valentinai White. Specialistės teigimu, visa tai įmanoma įgyvendinti, ypač jei yra noro.

Ji pataria gerai apsvastyti savo ketinimus bei kreiptis į Valstybinę mokesčių inspekciją Lietuvoje.

„Grįžtant į Lietuvą turėkite su savimi P60 ir P45 formas iš kiekvieno darbdavio, su kuriais dirbote Jungtinėje Karalystėje. Visus šiuos dokumentus reikės turėti su savimi ir grįžus pateikti Valstybinei mokesčių inspekcijai, o galimai ir kitoms institucijoms, kurioms taip pat reikės įrodyti savo pajamas“, – kalbėjo ji LRT.lt.

Dirbus legaliai problemų kilti neturėtų. Tokios pajamos yra įrodomos ir matomos ir kitose pasaulio šalyse, todėl porai liks tik apsispręsti dėl persikėlimo ir pradėti ieškoti naujų savo būsimos šeimos namų.

Svarstote apie grįžimą į Lietuvą, tačiau turite klausimų? Siųskite juos el.paštu lituanica@lrt.lt. Mūsų pakalbintų įvairių sričių ekspertų patarimus rasite „Lituanicoje“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą