Istorijos

2021.11.24 18:28

Lietuvoje buvo žinoma atlikėja ir sirgo žvaigždžių liga, o Londone pradėti teko nuo darbo užkandinėje

LRT TELEVIZIJOS laida „(Ne)emigrantai“, LRT.lt2021.11.24 18:28

Tarp Londone šiandien įsikūrusių lietuvių esama ir praeityje žinomų žmonių, Andrea Narkūnaitė-Alqadhi – viena jų. Prieš 21 metus į Londoną ji atvyko tiesiai nuo spindinčios scenos Kaune. 

„Buvo taip gerai, turėjome pinigų, galėjome nusipirkti batus už 300–400 litų. Visas uždarbis – batams, suknelėms. Geri laikai, nuostabi kompanija“, – LRT TELEVIZIJOS laidai „(Ne)emigrantai“ pasakojo A. Narkūnaitė-Alqadhi.

1996–1999 metais Andrea buvo tarp ryškiausių Lietuvos žvaigždžių, tada dar vadinosi tėvų duotu vardu – Andra. 16-metė dainavo grupėje „Mink taką“, o muzikos apžvalgininkai prognozavo svaiginančią atlikėjos karjerą.

Pavargus nuo populiarumo dainininkė Andrea pabėgo į Londoną: čia šlovė iškart nepasitiko – darbą pradėjo užkandinėje

Komplimentų ir gerbėjų dovanų mergina gaudavo tiek daug, kad neišvengė žvaigždžių ligos.

„Manau, turėjau ją. Pasipūtimas. Esi jaunas, tau 16 metų, o aplink – apsauga, parašai, fotografai. Visi koncertai su apsauga, išeini – visur apsauga, populiarumas buvo gan stiprus“, – sakė pašnekovė.

Ano laikmečio garsenybės atvirai pasakoja apie linksmybes, bet Andrea teigia, kad grupėje visada vyravo griežta, vyresnių vadybininkų kontroliuojama tvarka, jiems ji iki šiol už tai dėkinga.

„Reikėjo tėvų parašų. Po koncerto norime ką nors paveikti, bet praktiškai niekur negalėdavome išeiti, tai kambariuose – su gitaromis, dainomis, šokiais. Buvo smagu, bet viskas stipriai kontroliuojama. Velnias žino, kur būtume nuėję, jei nebūtume taip sukontroliuoti“, – atviravo buvusi dainininkė.

Grupėje buvo keturi šokėjai ir keturi vokalistai, jos narių karjeros pasisuko įvairiomis ir skirtingomis kryptimis

„Marius Jampolskis, Rūta, kuri dabar Graikijoj, Jurga – Ivanausko-Faros dukra. Šokėja Tina, mūsų gražuolė, Irma, Gintas ir Edvardas, kuris dabar Amerikoje gyvena. Visi kontaktuojame“, – sakė Andrea.

Po trejų metų „Mink taką“ aštuntukas subyrėjo, Andrea bandė dainuoti su merginų grupe „Kapučino“, bet nusprendė, kad jos širdis trokšta ne šlovės Lietuvoje, o gyvenimo Anglijoje.

„Muzikai reikia daug darbo. Jei galėčiau tik dainuoti, mokyčiausi solfedžio, muzikos teorijos. Nenoriu, bet tėvams nesakiau ir nusprendžiau važiuoti. Neturėjau tiek pinigų, kad galėčiau sau daugiau leisti. Tėvai statėsi namus, kaip gyventi? Noriu, jauna, 18 metų, parėjau namo ir sakau: „Išvažiuoju“, – sprendimą prisiminė emigrantė.

2000-aisiais atvykusi į Londoną ji turėjo pamiršti komfortą. Vietoj mikrofono ir gerbėjų minios laukė darbas greitojo maisto užkandinėje. Savaitgaliais tuomet sunkiai angliškai kalbėjusi mergina ėjo tvarkyti pasiturinčių vietinių namų. Andrea galvojo ne tik apie savo poreikius, bet ir kaip padėti tėvams.

Buvusi dainininkė greitai perprato Londono taisykles. Nuo nekvalifikuotų darbų čia pradeda dažnas, tačiau vieni prie to lieka, kiti kopia aukščiau. Tokį tikslą išsikėlė ir ji.

„Pradėjau mokytis estetinės terapijos, kad galėčiau daryti masažus. Man patikdavo, kas susiję su grožiu, nekenčiau manikiūrų, pedikiūrų – reikėjo juos išmokti, bet man labai patiko masažas. Patiko skirtingų rūšių kelias. Dėstytoja pasiūlė dėstytojauti, nes visur atiduodu save 100 procentų“, – sakė pašnekovė.

Anot Andrea`os, prieš 20 metų Londone viskas buvo paprasčiau. Atvykdavo mažiau imigrantų, todėl ir konkurencija buvo ne tokia didelė, lengvai sekėsi tiems, kas netingėjo mokytis ir turėjo bent minimalų išsilavinimą. Tai tapo ir jos pačios raktu į sėkmę.

Netrukus ji gavo galimybę dirbti garsioje klinikoje, tai Andrea priėmė kaip šansą įrodyti sau ir kitiems, kad gali kur kas daugiau nei valyti namus ir aptarnauti staliukus restoranuose.

„Klinikoje dažniausi klientai iš Saudo Arabijos, Emyratų, Kataro, Kuveito. Atvažiuoja savaitgaliui operacijos ir išvyksta. Arbatpinigiai gali būti tokie, kad po 3 mėnesių namus nusipirksi. Bet ar nori jausti įtampą ir stresą, ar nori ramesnio gyvenimo ir daryti tai su džiaugsmu? Neduok Dieve, ne ten adata pateks. Pati darydavau mezoterapijas, lazerių terapijas, nes apmokė. Darai mezoterapiją rankomis ir netyčia kur nors pataikai, nors tikrai gerai darei. Skausmo nebūna, bet suvaidina, kad išvengtų mokėjimo“, – pasakojo Anglijoje gyvenanti lietuvė.

Ji nežino, ar būtų likusi Londone, jeigu ne čia sutikta meilė. Andrea jau daugiau nei 20 metų ištekėjusi už iš Irako kilusio kurdo Twano.

Moteris sako, kad 2000-aisiais įsimylėti musulmoną Lietuvoje buvo nepriimtina, nuo vestuvių ją bandė atkalbėti artimiausi giminės ir draugai, gąsdino liūdnomis pasekmėmis, sakė, kad atims vaikus ir sugadins gyvenimą.

„Kai susituokėme, tėvai nebuvo jo matę. Mama verkė, o močiutė sakė: „Neklausyk jų, klausyk širdies.“ Močiutė kitaip žiūrėjo, mama prisiklausė visokių istorijų, kai atvažiavo pirmą kartą į Londoną, sakė: „Atsiprašau, kad taip blogai apie tave galvojau.“ Kaip kunigui prisipažino, ką apie jį galvojo, paskui tapo geriausiais draugais“, – sakė Andrea.

Andrea didžiuojasi, kad jos dviejų Londone gimusių dukrų tėtis per tiek bendro gyvenimo metų su šeima susikalba lietuvių kalba.

Savo vyrui moteris dėkinga už paguodą ir raginimą siekti tikslų, jo dėka ji atrado naują profesinį pašaukimą.

„Sportas atėjo, kai mama susirgo onkologine liga ir nugrimzdau į depresiją. Ji buvo mano geriausia draugė, žinojau, kad gyvenimas ilgai nesitęs. Onkologiniai ligoniai gyvena, kovoja, bet paskui vis tiek tai atsitinka. Man buvo trauma, nieko nenorėjau. Priaugau daug svorio, nerūpėjo, kaip atrodžiau. Niekas nebuvo įdomu“, – pasakojo emigrantė.

Vyras nepriekaištavo žmonai, nebėrė jokių pastabų, tačiau pats parodė iniciatyvą ir tai tapo bendra jųdviejų veikla.

„Nupirko man garsaus Amerikos trenerio Sean Ty diską ir sako: „Sportuosime.“ Sakiau, kad aš tikrai nesportuosiu, pasižiūrėdavau – prakaituoja, varo. Įtikinėjo nors dieną prisijungti. Pamačiau, kaip jis gerai jaučiasi, išryškėjo rezultatai, pagalvojau: gerai, vieną treniruotę. Taip ir prasidėjo“, – sakė pašnekovė.

Netrukus Andrea pajuto, kad norėtų ir pati mokyti dideles grupes žmonių. Baigus ne vieną mokymų programą, svajonė išsipildė ir dabar moteris dirba asmenine trenere bei mitybos specialiste.

Ji džiaugiasi, kad jos klientai – solidūs, o ir karantinas, pradėjus pamokas vesti internetu, išėjo į naudą. Andrea sustoti neplanuoja ir siekia pritraukti vis naujų klientų, tarp jų ir iš Lietuvos.

Visas pokalbis – LRT TELEVIZIJOS laidos „(Ne)emigrantai“ įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt