Istorijos

2021.09.05 11:37

Dėl meilės vietos garsenybei Paulina persikėlė į Maldyvus: gyvenimas čia kaip amžinos atostogos

LRT TELEVIZIJOS laida „(Ne)emigrantai“, LRT.lt2021.09.05 11:37

Maldyvai – viena gražiausių pasaulio vietų, ypač mėgstama jaunavedžių. Indijos vandenyno skalaujamą salų valstybę sudaro 1 196 salos, iš jų gyvenamos tik 203. Visos nedidukės, įveikiamos pėsčiomis, todėl pagrindinis Maldyvų transportas – ne automobiliai, o greitaeigiai kateriai, valtelės, didesni ir mažesni laivai. Gyvenimo čia nepalyginsi su jokia kita pasaulio vieta, sako metus nedidukėje Mafušio saloje gyvenanti vilnietė Paulina Levinson. Ji čia atvyko dėl meilės vietos garsenybei. 

Pirmąkart į Maldyvus Paulina atvyko su mama kaip turistė. Paskutinį viešnagės vakarą bevaikščiodama po Mafušio salą ji sutiko vaikiną su gitara, jį užkalbino.

„Paskutinė diena, paprašysiu, kad padainuotų, jeigu dainininkas. Pasirodo, dainininkas. Ir dar garsus Maldyvuose. Viskas taip ir baigėsi. Padainavo man, apsikeitėm instagramais, taip ir išsiskyrė keliai“, – LRT TELEVIZIJOS laidoje „(Ne)emigrantai“ prisiminė Paulina.

Dėl meilės į Maldyvus persikėlusi Paulina: sunkiausia buvo prisitaikyti prie lėtesnio gyvenimo ritmo

Grįžusi į namus Vilniuje tuo metu 17-metė Paulina nepamiršo talentų šou „Maldivian Idol“ išgarsėjusio dainuojančio gitaristo, todėl su juo nuolat palaikė glaudžius ryšius ir vis labiau klimpo į meilę per atstumą.

„Bendravome vis dažniau, pradėjome susiskambinti. Iš pradžių vienas skambutis per savaitę, paskui – kasdien. Naktimis nepadėdavom ragelio. Supratom, kad kalbėtis yra daug geriau. Galim jaustis šalia, būdami taip toli“, – pasakojo pašnekovė.

Paulina sako iškart pajutusi, kad tai kur kas daugiau nei paprastas susirašinėjimų draugas. Todėl ėmė regzti planus, kaip vėl pasimatyti. Labiausiai mergina norėjo, kad maldyvietis atvyktų į Lietuvą. Tačiau gauti vizą nebuvo taip paprasta. Galiausiai pora susitiko pusiaukelėje tarp Europos ir Azijos – Turkijoje, kartu praleido kelias savaites.

„Stambule galutinai suvokiau, kad negaliu be jo gyventi“, – dabar pasakoja Paulina. Tačiau negalėjo taip paprastai visko mesti ir išvykti į Maldyvus. Tuo metu mergina dar mokėsi dvyliktoje klasėje, o prieš akis buvo abitūros egzaminai.

Devyni įtempti mėnesiai – tiek laiko pora nesimatė, kol Paulina buvo bebaigianti vidurinę. Galiausiai pasaulį užklupo pandemija ir sustojo visi skrydžiai. Iškęsti tą laiką porai buvo itin sudėtinga.

„Per tą laiką abiejų gyvenimas pasikeitė. Baigiau mokyklą, įstojau į universitetą. Jis ėmėsi verslo. Prieš tai pažinojau jį kaip muzikantą. Per tą laiką nebuvo dienos, kad nekalbėtume. Kiekvieną naktį. Žmonėms keista, kad gali būti meilė per atstumą – skirtinguose pasaulio kraštuose ir šitaip išlikti kartu. Manau, buvo kažkas ypatinga“, – laidoje kalbėjo Paulina.

Nors įstojo mokytis ten, kur svajojo – į verslo informacijos vadybą Vilniaus universitete, Paulina nusprendė, kad studijos palauks. Mergina susikrovė daiktus ir išvyko į Maldyvus.

Maldyvuose dauguma gyventojų yra aktyviai religiją išpažįstantys musulmonai, ten nepriimtina gyventi nesusituokus. Bet į lietuvės romaną su vietiniu jo artimieji žiūri supratingai.

„Jaučiuosi kaip šeimos narė. Mama mane priima kaip dukrą, kad ir kas atsitiktų, visada padės. Kelnės suplyš – ji man sutaisys, valgyt padarys. Jaučiuosi priimta. Nazeehkas turi daug draugų, visi dabar yra mano geriausi draugai“, – džiaugėsi svetingai priimta Paulina.

Lietuvės mylimasis Ahmedas Nazeehkas, salose gerbėjų vadinamas trumpiniu Nazyko, išgarsėjo konkurse „Maldivian Idol“. Maldyvuose išplitus žiniai, kad atlikėjas turi širdies draugę, Paulina sako bijojusi pavydžių gerbėjų. Bet džiaugiasi – nieko blogo nenutiko.

Paulina pasakoja, kad norėdama pritapti prie vietinių gyvenimo ritmo turėjo užtraukti rankinį stabdį. Iš visur skubančios, daug veikiančios miesto merginos tapti žymiai lėtesnė. „Maldyvų salose visi atsipūtę“, – sako ji.

Mafušį lietuvė lygina su nedideliu kaimu. Vienoje pusėje – vietinių namai, ligoninė, policija ir parduotuvėlės. Kita pusė skirta viešbučiams ir turistams. Ten Paulina net neužsuka.

„Maldyviečiai turi kitokias vertybes, visi teigiami. Man buvo keista, kad kur benueisi, visi tave pažįsta. Jeigu reikia pagalbos, visi prisistatys padėti. Gyvenimas čia gana paprastas, amžinos atostogos“, – sakė Paulina.

Mergina stengiasi padėti vaikino šeimos restorane: ruošia lankytojams kavą, kokteilius, bendrauja su turistais. Paulinai džiugu, kai į šią nedidukę salą atostogauti atvyksta turistų iš Lietuvos. Ji stengiasi padėti jiems susigaudyti Maldyvuose, rekomenduoja gerų vietų. Kartais keliauja kartu į ekskursijas.

Maldyvuose praleidusi metus mergina įsitikino, kad be lietuviškos dvasios ilgai gyventi negali. Todėl sako, kad ilgam čia nepasiliks. Būtinai grįš į gimtąjį Vilnių. Labiausiai norėtų, kad kartu vyktų ir širdies draugas.

„Nematome ateities Maldyvuose. Kol kas dar tik planai, gyvenimas parodys. Bet ir jis svajoja gyventi Europoj. Dėl galimybių. Galėtų labiau atsiskleisti kaip muzikantas. Maldyvai jam per maži“, – įsitikinusi Paulina.

Visas pokalbis – LRT TELEVIZIJOS laidos „(Ne)emigrantai“ įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt