Istorijos

2021.07.04 07:11

Lietuvoje buvo žinoma atlikėja, o dabar Londone kuria savo kvepalus: įvertino ir garsūs kritikai

Kristina Kybartaitė, LRT.lt2021.07.04 07:11

Praeityje Eglija Vaitkevičė buvo plačiai žinoma Lietuvos pramogų pasaulyje. Vis dėlto sceną ir muziką ji paliko gimtinėje ir jau aštuonerius metus naują gyvenimą kuria Londone. Tačiau moteris nuo kūrybos nenutolo – dabar save realizuoja kurdama autorinius kvepalus.

E. Vaitkevičė pasakoja į Jungtinę Karalystę (JK) išvykusi todėl, kad visada pagalvodavusi apie gyvenimą užsienyje. Pirmiausia svarstė apie Vokietiją, bet vaikams geriau sekėsi anglų kalba, todėl galiausiai nutarė apsistoti Anglijoje.

„Nutarėm, kad geriau gyventi ten, kur daugiau galimybių, – šypteli pašnekovė. – Nors man ir Lietuvoj buvo pakankamai gerai, gyvenau įdomų gyvenimą, save realizavau, kaip norėjau, tačiau nebemačiau galimybių vystytis, nemačiau iššūkių. Tuomet man atrodė, kad geriausia pradėti viską nuo nulio kitoje šalyje, juo labiau kad ir vaikai jauni, ir pati dar jauna. Esu tokio charakterio: jei sugalvojau, tai imu ir darau, neatidėlioju.“

Nauja pradžia

Nors, kaip pasakoja E. Vaitkevičė, dabar Londone jai jauku, netrūksta draugų, pradėti viską teko taip, kaip ir planavo, – nuo nulio.

„Aišku, turėjau draugų, draugių. Atvykusi ieškojau sau socialinės aplinkos, nes man tai labai svarbu. Be to, iškart supratau, kad tuo, kuo norėčiau būti, Anglijoje negalėsiu būti, nes esu nevietinė, nekalbu pakankamai gerai, nors čia tai ir nėra didelė problema. Mano magistrai, kuriuos baigiau, Anglijoje neturi didelės prasmės, reikėtų iš naujo studijuoti“, – kalbėjo ji.

Pašnekovė pasakojo, kad svarstydama, ką veikti, ji norėjo ne tik užsidirbti, bet ir realizuoti savo kūrybinę gyslelę. Tai ir padarė – ėmėsi kurti kvepalus ir sukūrė savo prekės ženklą.

„Mano gyvenimas yra ne svajonės, o planas, kuriame dedu varnelę po varnelės“, – sakė E. Vaitkevičė.

Dar gyvendama Lietuvoje ji pasakoja susidomėjusi aromaterapija ir Kaune baigusi aromaterapijos akademiją.

„Ten mokiausi kurti natūralius kvepalus. Įsimylėjau Prancūziją, važiavau į temines išvykas po Pietų Prancūziją. Buvau labai sužavėta ir supratau, kad noriu sukurti savo kvepalus, kurie kvepėtų kaip prancūziški“, – prisimena ji.

Tad nutarusi užsiimti šia veikla, E. Vaitkevičė ėmė mokytis Graso parfumerijos institute (prestižinė mokykla, kurią baigė ne vienas žinomas parfumeris), čia ji skraidė iš Anglijos, o nuo 2016 m. ėmė profesionaliai užsiimti kvepalais.

Savo kūriniais pasakoja istorijas

Baigusi studijas moteris nieko nelaukusi įkūrė savo prekės ženklą „Exaltatum“ ir per beveik penkerius metus jau išleido 6 rūšių kvepalus, kurie dėmesio sulaukė ir buvo teigiamai įvertinti apžvalgininkų net iš Jungtinių Valstijų.

Kaip pasakoja E. Vaitkevičė, kvepalų kūrimas – ilgas ir sudėtingas procesas, nes viskuo – nuo formulės kūrimo iki teisinių reikalų, rinkodaros ir dizaino – rūpinasi pati.

„Pirmus kvepalus aš sukūriau, bet prašiau, kad juos pagamintų vietinė manufaktūra. Bet tada aš nejaučiau, kad pati vadovauju visam procesui. Todėl kitus kvepalus kūriau ir dariau nuo pradžios iki galo pati“, – sako ji ir pasakoja namie turinti patalpą, kurioje kuria ir gamina.

Todėl, kai renkasi būstą nuomai, būtinai vieną patalpą skiria laboratorijai, kuri taip pat turi atitikti reikalavimus.

„Ji, aišku, turi būti saugi, atitikti visus reikalavimus. Kvepalus sudaro etanolis, todėl turi būti atitinkamos patalpos, tinkamos sąlygos. Turėjau baigti specialius kursus, kad galėčiau dirbti su tokiais gaminiais ir juos siųsti“, – kvepalų kūrimo subtilybėmis dalijosi E. Vaitkevičė.

Ji teigia nesiekianti, kad jos kvepalai būtų tokie kaip visi ar kad jų būtų galima įsigyti bet kurioje parduotuvėje. Kvepalus ji laiko saviraiška, o savas, atpažįstamas braižas buvo siekiamybė.

„Noriu, kad jie būtų visai kitokie. Kvepalus įsivaizduoju kaip teatro sceną – ir spalva, ir tekstūra, ir laikotarpis, laikmetis, apie kurį aš kalbu. Bandau rinktis tokius ingredientus, kurie atspindi tą idėją, o ne tiesiog mišinys malonių kvapų. Kiekvieni kvepalai įkvėpti arba kokio nors įvykio, ar vietos, daugiausia – Londono vietų.

Tai kaip rašyti romaną, tik kvepalais. Nes man labai patinka teatras, kinas, muzika, tapyba. Visa tai noriu sudėti į kvepalus“, – kalbėjo E. Vaitkevičė ir džiaugėsi turėjusi galimybę svetimoje šalyje ne tik save realizuoti, bet ir būti pripažinta.

Dabar parfumerija jai yra ne tik pagrindinė, bet ir vienintelė veikla, o jos kūrinių galima įsigyti ne tik pačiame Londone, bet ir JAV, Jungtiniuose Arabų Emyratuose, ne vienoje Europos šalyje, žinoma, ir Lietuvoje.

Vis dėlto, apie savo butiką E. Vaitkevičė sako negalvojanti.

„Aš esu realistė. Kad apsimokėtų atsidaryti fizinę parduotuvę, reikia suprekiauti tam tikrą kiekį. Jei būčiau Lietuvoje, be abejo, tai padaryčiau. Londone kaštai – didžiuliai, todėl nematau tam prasmės. Mano ambicijos – kad kada nors mano kvepalai stovėtų žinomų Londono parduotuvių lentynose“, – kalbėjo ji.

Ateities su muzika nebesieja, bet scenos pasiilgsta

E. Vaitkevičė pasakojo visą gyvenimą iki atvykimo į Londoną siejusi su muzika.

„Esu baigusi akordeono klasę, esu akademiniame chore dainavusi, jaunystėje, dar studentė, esu vaidinusi teatruose. Man patinka ta aplinka, patinka vaidinti, būti scenoje. Kadangi man nepavyko įstoti į aktorinį, įstojau į kitą profesiją. Maniau, vis tiek kada nors tapsiu aktore. Norėjau tiesiog būti artiste, mane labai traukė scena.Tačiau mano gyvenimas pasikeitė, nėriau į šeimos gyvenimą, o scenos svajones padėjau į šalį“, – pasakoja pašnekovė.

Kaip ji prisimena, tik nuo 2004 m. pradėjo muzikinę svajonę realizuoti – dalyvavo pirmame „Kelio į žvaigždes“ sezone, išleido 16-os autorinių dainų albumą. Moteris pasakoja, kad jai patiko retro įvaizdis, tad vėliau su šokėjomis sukūrė programą, įpynė į ją burleskos elementų.

„Prasidėjo kontroversiškas populiarumas. Bet čia aš buvau pirma. Aišku, buvo ir klaidų, nebuvo geros vadybos, kad viskas būtų taip, kaip turi būti, pakelti į tam tikrą lygį. Tačiau kurį laiką sėkmingai koncertavome Lietuvoje, mūsų programą pirko ir restoranai, ir privatūs žmonės“, – pasakojo E. Vaitkevičė.

Anot jos, buvo minčių Kaune įkurti mini Mulen Ružą, bet pritrūko vadybos, reikėjo investicijų, tad galiausiai idėja liko tik galvoje.

„Po kiek laiko pamačiau, kad tiesiog nebeturiu perspektyvos kilti ir ką nors keisti“, – pasakoja ji.

Pasak pašnekovės, dabar, jau ne vienerius metus praleidusi Londone, ji bendrauja su lietuviais ir čia įsikūrė kaip namie.

„Jaučiuosi kaip Lietuvoje, tik čia nėra raudonų kilimų, nėra progos pasipuošti gražiausiomis suknelėmis, gražiausiais bateliais ir pamirksėti fotografams. Kartais to pasiilgstu“, – neslepia praeityje gerai žinoma atlikėja.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.