Istorijos

2021.07.25 12:29

Trumpam į JAV išvykusi šiaulietė pasiliko 13 metų ir suklestėjo sukūrusi savo kanapių aliejų

LRT TELEVIZIJOS laida „(Ne)emigrantai“, LRT.lt2021.07.25 12:29

Iš Šiaulių kilusi, bet jau 13 metų netoli Čikagos įsikūrusi Inesa Ponomariovaitė pati sunkiai gali patikėti, kaip už Atlanto susiklostė jos gyvenimas. Neplanuota santuoka, dramatiškos skyrybos, teko įveikti didžiulę finansinę duobę, dirbti fiziškai sunkius darbus, bet galiausiai lietuvė praturtėjo įkūrusi kanapių aliejumi prekiaujančią kompaniją. 

Kad pasiliks gyventi Amerikoje ar kad čia taps verslininke, Inesa sako net nesvajojusi. „Tai turėjo būti tik trumpa turistinė kelionė“, – aiškina ji. Tačiau visas kortas sumaišė Čikagoje sutiktas lietuvis.

„Atvažiavau čia paatostogauti, susipažinti su aplinka, su kultūra, žmonėmis ir susipažinau su savo žmogumi lietuvių restorane. Jis mane įkalbėjo čia pasilikti. Tiesiog pasilikau. Buvo didžiulis šokas visai šeimai, kad pasilieku šitoj šaly, nes niekas nesitikėjo. Išvažiavau trumpam ir pasilikau visam“, – LRT TELEVIZIJOS laidai „(Ne)emigrantai“ pasakojo I. Ponomariovaitė.

Iš gyvenimo duobės išlipusi Inesa JAV sukūrė sėkmingą verslą: įkvėpė noras padėti sergančiai mamai

Inesa neslepia, kad staiga įsiplieskusi meilės istorija greitai apkarto. Dėl santykių griūties ji kaltina dabar jau buvusį vyrą ir sako, kad šis visą laiką stengėsi ją pakeisti, tarsi bandytų sukurti naują žmogų. Tačiau per keletą su vyru praleistų metų jauna moteris sakosi pajautusi, kad Jungtinės Valstijos yra jos šalis ir kad nori čia pasilikti, nepaisant to, kaip susiklostys jųdviejų santykiai.

„Mūsų santykiai nepavyko, nors labai stengiausi juos išsaugoti. Tų santykių nebuvo ir jie pasibaigė gana dramatiškai. Džiaugiuosi viskuo, ką perėjau. Būtent tas dramatinis momentas mano gyvenimą atvedė ten, kur turėjau viską pradėti nuo nulio. Tas nulis – kai angliškai nelabai kalbi, neturi jokio dokumento, kai žmonės negali net suprasti, kokios tau pagalbos reikia, kai neturi savo mašinos, kai tau žmonės paskolina mašiną važiuoti į darbo interviu“, – prisiminė Inesa.

Prisiminusi laikotarpį po skyrybų Inesa atvirai pripažįsta, kad ėmė piktnaudžiauti alkoholiu. Nuolatiniai vakarėliai tuo metu padėdavo užpildyti atsiradusią tuštumą. Inesa sako savo kailiu patyrusi viską, su kuo susiduria į Ameriką geresnio gyvenimo ieškoti keliaujantys juodadarbiai emigrantai. Prašant darbo jai daugybę kartų po nosimi užtrenkė duris, pasiturinčių artimųjų ji neturėjo, tad pagalbos kreiptis nebuvo kur. Bet užsispyrusi mergina nepasidavė.

„Labai pasitikėjau Dievu, ėmiau bet kokį darbą. Šitoj šaly tikrai nėra lengva gauti labai gerą darbą. Pradėjau nuo labai sunkių darbų, dirbau bet ką, bet kada ir bet kaip. Valandos buvo tokios, kad dirbi visą parą ir miegi porą valandų. Grįžti naktį ir išvažiuoji tą pačią naktį, vežiesi šalia savęs dubenėlį ledukų, kad galėtum veidą įdėti ir kad neužmigtum, važiuodamas į darbą“, – sakė laidos pašnekovė.

Atsistoti ant kojų Inesai padėjo darbas statybų aikštelėje. Nors prie sunkių fizinių darbų ji nebuvo pratusi, sako sukaupusi visas jėgas ir dariusi tai, kas padėtų išsikapanoti iš susikaupusių bėdų.

Nors esama keiksnojančių JAV dėl vartotojiškumo, pinigų kulto ir kitų tikrų ar tariamų reiškinių, Inesa sako, kad ši šalis turi ir daug švaresnę bei tyresnę pusę. „Čia daug tikinčių, pamaldžių žmonių“, – tikina ji ir pati nusprendusi pagalbos prašyti per maldas.

Inesa aiškina supratusi, kur buvo visos jos bėdos, metė alkoholį, pakeitė gyvenimo būdą. Po kurio laiko ji pradėjo domėtis kanapėmis ir jų veikliosiomis savybėmis. Inesa sako norėjusi sukurti ką nors, kas paskatintų žmones sveikiau gyventi, rūpintis savo kūnu ir valgyti tik organizmui naudingus produktus. Mamą užklupusi nelaimė – onkologinė liga – tik padėjo greičiau rasti atsakymus.

Emigrantė rado informacijos apie kanapių aliejų, kurį tūkstančiai žmonių ne tik Amerikoje, bet ir daugelyje kitų pasaulio vietų vartoja sirgdami onkologinėmis ligomis. Sako perskaičiusi apie tai daugybę knygų ir mokslinių darbų, peržiūrėjusi tiriamosios dokumentikos. Tada nusprendė pati sukurti aliejų.

„Pradėjau nuo kanapių, tikriausiai lietuviškai vadinamos pluoštinėmis kanapėmis. Aš buvau nepatenkinta, kaip visa industrija elgiasi su šituo augalu. Sesė žino, tiesiog susipakavau daiktus ir išvažiavau. Dieną naktį skraidžiau į kiekvieną fermą Amerikoje, tiesiog ištyriau jų dirvožemį, visus mikrobus, ištyriau jų pabaigtus produktus ir neradau to, ką norėjau turėti, kad galėčiau padėti savo žmonėms pasiekti gerų rezultatų“, – sakė Inesa.

„CBD Oil“ – taip angliškai vadinamas kanabinoidų turintis aliejus, jis vis daugiau kur legalizuojamas ir yra laisvai prieinamas keliolikoje Amerikos valstijų. Pavyzdžiui, Ilinojuje, kur gyvena Inesa, jo įsigyti galima tiek vaistinėse, tiek specializuotose parduotuvėse arba tiesiog užsisakyti internetu. Savo sukurtą produktą ji taip pat nusprendė platinti tiesiai pirkėjams į namus. Pristačiusi savo kurtą produktą Inesa teigia sulaukusi ir JAV žiniasklaidos dėmesio. Lietuvė subūrė sveiką gyvenimo būdą propaguojančius ir kanapes palaikančius žmones.

Amerikos rinkoje 30 ml buteliukai su Inesos kuriamu kanapių aliejumi kainuoja per 100 JAV dolerių. Mergina sako parduodanti tūkstančius produktų.

„Širdy jaučiuosi esanti milijardierė. Apie pinigus tikrai nekalbėsiu – finansai nėra mano tikslas“, – trumpai sako ji.

Pagrindinis Inesos tikslas šiuo metu – iš uždirbtų pinigų padaryti dovaną Pakistane esančiam krikščioniškam vaikų globos centrui. Ji svajoja ten pastatyti bažnyčią.

„Jie yra musulmoniškoje šalyje ir nori pažinti Dievą. Aš savo širdį pasiruošusi atiduoti. Mums reikia bažnyčios, kad galėtume saugiai daugiau vaikų priimti iš gatvės, kai kurie yra iš gatvės, kai kurie iš labai blogų šeimų. Ne tik finansiškai. Visi nori Dievo žodį išmokti, tikslas – padėti su bažnyčia“, – aiškina Inesa.

Visas pokalbis – LRT TELEVIZIJOS laidos „(Ne)emigrantai“ įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.