Istorijos

2021.02.26 10:26

Skyrybas išgyvenusi ir Meksikoje gyvenimą kurianti buvusi TV laidų vedėja sako, kad žmonės nebemoka mylėti savęs

LRT TELEVIZIJOS laida „(Ne)emigrantai“, LRT.lt2021.02.26 10:26

„Meksika tapo mano namais“, – atverdama trijų aukštų namo duris sako praeityje garsi televizijos laidų vedėja Jūratė Bitinaitė. Ji čia atsikraustė ne tik kurti šeiminio gyvenimo, bet ir plėtoti savo, kaip holistinės gyvensenos mokytojos, darbų.

„Deja, ne viskas būna taip, kaip suplanuoji iš anksto“, – LRT TELEVIZIJOS laidoje „(Ne)emigrantai“ prisipažįsta Jūratė ir atskleidžia, kad šiuose namuose jau kurį laiką nebėra jos dukrytės Kajos tėčio Meksikoje žinomo dvasinio gydytojo Mario Sanchezo Alvilos.

„Galbūt taip pasakysiu: nuo pavasario esame tam tikrame procese. Mano vyras tuo labai domisi. Dabar labai noriu papasakoti ir ištransliuoti vieną tokį galbūt pavyzdį ir papasakoti situaciją, kurioje esame. Su vyru Mario nuo pavasario einame į sąmoningą atsiskyrimo procesą“, – kalbėjo J. Bitinaitė.

Buvusi laidų vedėja Jūratė Bitinaitė Meksikoje tapo jogos mokytoja: žmonės nebemoka mylėti savęs

Baigusi karjerą televizijoje Jūratė buvo nėrusi į tarptautinį kazino verslą. Kurį laiką gyveno JAV ir daugybėje kitų valstybių, nuolat keisti gyvenamąją vietą jai buvo įprasta, kol vieną dieną Indijoje sutiko vyrą, kuris pavergė širdį. Tada viskas ir pasikeitė. Įspūdingą karjerą padariusi moteris nusprendė atsidėti šeiminei laimei.

Į Meksiką ji atsikraustė 2017-ųjų pabaigoje septintą nėštumo mėnesį. Gimus dukrai, po pusantrų metų Rivjera Majoje šeima grįžo į Europą, lankė Lietuvą. Galbūt arčiau jos ir būtų pasilikę gyventi, bet planus pakoregavo biurokratiniai procesai – dėl jų Jūratės šeima nusprendė visam laikui apsistoti vyro gimtojoje Meksikoje.

Puerto Morelosas – taip vadinasi namais lietuvei tapęs miestelis ir jūrų uostas Karibų jūros skalaujamame Jukatano pusiasalyje. Aplink vien tik kurortai – iš vienos pusės visame pasaulyje žinomas ir amerikiečių itin pamėgtas Kankūnas, iš kitos – viešbučiais apstatytas kiek mažesnis Plaja del Karmenas. „Gyvenu tarp Palangos ir Šventosios“, – kartais pajuokauja Jūratė.

Pašnekovė sako, kad supanti prabanga – privatus namų kvartalas, apsodintas palmėmis ir kitais egzotiškais augalais, su privačia visą parą teritoriją saugančia apsauga – nekainuoja milijonų. Netgi atvirkščiai, nustebina Jūratė – tokį gyvenimą Meksikoje esą galėtų sau leisti dažnas lietuvis.

„Čia namo kaina prilygsta Vilniuje, Senamiestyje, esančio buto kainai. Tai brangu Meksikai, nes Meksikos atlyginimai nėra europiniai, nėra Europos didmiesčių kainų. Aš jau ir Vilnių priskiriu Europos didmiesčiams. Jeigu kas nors nuomoja savo 1–2 kambarių butą, kalbu apie Senamiestį, apie Naujamiestį, arba Kaune, Senamiestyje, nuomoja butą, tai gali nuomotis čia namą“, – kalbėjo J. Bitinaitė.

Jukatano pusiasalio klimatas – didžiulis pliusas, tačiau emigrantė sako, kad tai nėra svarbiausia ir vienintelė priežastis, kodėl pasirinko čia gyventi. Jūratė aiškina, kad viskas daug giliau, o kad šios vietos ją traukia ir stipriai veikia, teigia supratusi prieš 10 metų, dalyvaudama vienoje holistinėje stovykloje.

„Ta savaitė Meksikoje 2010 metais man atnešė labai daug pokyčių, nes per savaitę suvokiau, kaip žmogus gali pasikeisti, sugrįžęs arčiau gamtos ritmo, nors aš tuo metu buvau labai didelė skeptikė. Ne tai, kad prieš, bet aš sakydavau: čia kažkokius dienoraščius rašyti, čia dabar tylėt pusdienį, čia kažkokias čakras kažkas tau valo kažkokiais akmenim nutarkuotais... Viskas atrodė labai keistai ir aš labai tam priešinausi. Mano protas tam labai stipriai priešinosi. Tos 6 dienos ypač stipriai pakeitė fiziškai, viduje, emociškai. Tikrai kaip naujas žmogus išvažiavau po tos savaitės“, – aiškino ji.

Buvusi televizijos laidų vedėja sukaupė nemažą patirtį ir dabar pati veda panašias pamokas – moko moteris, kaip pažadinti savyje moteriškumą ir tapti laimingoms. Jūratę internetu stebi tūkstančiai sekėjų ne tik iš Lietuvos, bet ir kitų valstybių.

„Šiandien galiu save pristatyti kaip kumbilin jogos mokytoją ir daugelio kursų bei programų, mokymų autorę, integruotos mitybos specialistę. Galiu vardyti, ką suteikiu arba kokias paslaugas suteikiu žmonėms, kurie ieško savęs per įvairias disciplinas ir filosofijas, ką aš studijuoju. Tada mokymai, kursai, „treatai“. Savo veiklos šiandien net darbu nepavadinsiu. Tai gyvenimo būdas“, – sakė pašnekovė.

Į Jūratę kreipiasi tiek gyvenimo kryžkelėse atsidūrę asmenys, tiek norintys pasiekti didelių dvasinių pokyčių, bet nežinantys, kaip tą padaryti. Savo miegamajame Jūratė turi ypatingą erdvę, kurią vadina darbo zona. Štai iš čia pasistačiusi širmą ji savo sekėjams transliuoja pamokas, kartu su jais nuotoliniu būdu atlieka jogos pratimus. Tačiau ne visa moters veikla nuotolinė – ji nuolat organizuoja ir gyvus mokymus, į juos, anot Jūratės, susirenka labai išskirtiniai žmonės.

„Žmonės nebemoka mylėti savęs, todėl apie meilę kitam asmeniui iš viso negali būti kalbos“, – sako ji. Dėl nuolatinio lėkimo, patiriamų stresinių situacijų ir įvairių kitų priežasčių daug kas tiesiog pasimeta gyvenimo kelyje, todėl atvyksta pas Jūratę ieškodami atsakymų, aiškina ji.

O vienas pagrindinių dalykų, dėl ko į ją kreipiasi daugybė moterų, – problemos šeimoje, nesutarimai su vyru, vaikais. Dažnu atveju moterys neberanda su kuo pasikalbėti, todėl Jūratė būna pirmas asmuo, kuriam jos atsiveria.

„Kaip tu gyveni, negirdi savęs, visko nori tik iš išorės, bet pats sau neleidi ir neduodi, lauki, kol kas nors pasirodys ir tau viską padės ant lėkštutės, reikalauji, esi krūva lūkesčių. Kai tie lūkesčiai nesipildo, nors tu į juos nededi jokios investicijos, tada esi žiauriai piktas ant gyvenimo. O realiai esi piktas ant savęs. Su tokia energija nieko nesukursi. Tik prisitrauksi kitą tokį patį, bet tada turėsi ant ko loti, nes ant savęs loti nesmagu“, – kalbėjo J. Bitinaitė.

Kai kurie Jūratės klientai renkasi asmenines pamokas, jie atvyksta tiesiai čia – į didelį namą Karibų jūros pakrantėje ir apsigyvena viename iš svečių kambarių. Dirbti iš namų, priimti čia klientus – šiuo metu Jūratei tai labai svarbu, nes be to, kad ištisas dienas dirba prie savo mokymų programų, ji nori kuo daugiau laiko skirti 3 metukų dukrytei Kajai.

Dukrytė visada šalia mamos, tačiau su nuolat po pasaulį keliaujančiu vyru Mario Jūratės keliai išsiskyrė. Tačiau išsiskyrimas įvyko ramiai.

„Esmė šito dalyko yra gyventi savo tiesoje ir nebijoti į tą tiesą įeiti, pasakyti: taip yra ir iš to gali kurtis kiti santykiai“, – sakė Jūratė.

Supratusi, kad su dukrytės tėčiu reikia sukti skirtingais keliais, Jūratė davė pažadą sau, kad bet kokiu atveju, nesvarbu, kaip viskas pasisuktų, svarbiausia – su panašia veikla užsiimančiu Mario išlaikyti draugiškus ir kiek įmanoma artimesnius santykius.

„Mūsų prioritetai šituo gyvenimo etapu ir pastaruoju metu privedė prie sprendimo. Jie yra skirtingi, tačiau tai jokiais būdais nėra priežastis išsidraskyti, siųsti, aš taip nenoriu. Tai ne priežastis užpykti, nekęsti, nenorėti“, – aiškino J. Bitinaitė.

Jūratė atvirai kalba, kad su dukrytės tėčiu ir toliau puikiai sutaria, nuolatos bendrauja, kartais jis šiuose namuose lankosi.

„Mes neišsiskyrėme dėl kito žmogaus, mes neišsiskyrėme dėl to, kad nebemylime vienas kito. Čia yra dalykas, kuriuo noriu labai stipriai pasakyti. Tai pasirinkimas, kad kaip porai šituo gyvenimo laikotarpiu mums geriau atskirai negu kartu“, – tęsė ji.

Ji neslepia, kad permainas nėra lengva atlaikyti, sakyti, kad artimo žmogaus pasitraukimas iš gyvenimo nėra skausmingas, būtų melas, sako ji. Kaip bus toliau – susieis jųdviejų keliai ar šioje meilės istorijoje jau padėtas galutinis taškas, šiuo metu negali pasakyti niekas, įsitikinusi Jūratė.

„Meksika tapo dalimi manęs“, – prisipažįsta Jūratė ir sako, kad nors su vyru jau kurį laiką negyvena kartu, išvykti iš šitos šalies niekur neplanuoja.

„Net nesuabejojau, ar aš čia liksiu. Aš šį kraštą labai stipriai pamilau, daug dalykų čia yra: gyvenimo džiaugsmas, žmonių atvira širdis, kainos ir kokybės santykis“, – sakė ji.

Karibų jūros pakrantė nuo Jūratės namo pasiekiama pėsčiomis. Tai magiška vieta, turinti labai stiprią trauką, sako čia įsikūrusi lietuvė.

Visas pokalbis – LRT TELEVIZIJOS laidoje „(Ne)emigrantai“.

Populiariausi