Naujienų srautas

Istorijos2020.05.20 11:42

Gyvenimas JAV lietuvei manekenei prasidėjo nuo karantino: Los Andželas nebeprimena to Angelų miesto, kokiu jis buvo laikomas

Jungtinėse Amerikos Valstijose ateitį kurianti manekenė Radvilė Labutytė juokauja, kad dabar jos gyvenimas klostosi griežto karantino ritmu. Tik dviese su mylimuoju atšventė ir abiejų gimtadienius, ir pirmąsias bendras Velykas. Dabar, kai visą pasaulį kelis mėnesius kaustęs COVID-19 pamažu rimsta, lietuvė sako neketinanti sustoti ir jau puoselėja idėją imtis naujo projekto bei kuriasi Angelų miestu vadinamame Los Andžele.

Pirmas vizitas – prieš dešimtmetį

Pirmąkart JAV Radvilė lankėsi prieš dešimtmetį. Dirbdama modeliu kas kelerius metus ji vykdavo į Majamį ir Niujorką, tačiau gyvenimas pasikeitė, kai prieš metus ji išvyko į Niujorką aplankyti kelių draugių. Tuo metu darbo reikalais ten lankėsi ir Los Andžele gyvenantis tuomet dar būsimas jos mylimasis.

Taip netikėtai užsimezgus jųdviejų pažinčiai, vaikinas pasikvietė šios istorijos heroję pasisvečiuoti pas jį į Los Andželą. „Jau po pirmo apsilankymo supratom, kad atskirai būti jau nebeišeina. Pradėjau vis dažniau skraidyti pas jį į Los Andželą.

Dirbdama modeliu keliavau visus dešimt metų ir tikrai turėjau minčių, kad galbūt gyvenimas pasikreips taip, kad persikelsiu gyventi svetur, bet niekada to neplanavau ir leidau įvykiams klostytis natūraliai“, – pasakojo šios istorijos herojė.

Tačiau pirmąkart lankydamasi Los Andžele, ji sakosi supratusi, kad šis miestas visiškai kitoks. Labiausiai iki šiol ją stebina šio miesto gyventojų pasaulėžiūra ir laisvė. Daugybė žmonių čia atvyksta bandyti sėkmės pramogų pasaulyje.

„Čia klesti mados, kino, muzikos industrijos ir, tiesą sakant, yra daug paviršutiniškumo, konkurencijos, bandymų bet kokia kaina prasimušti. Taip pat Los Andžele niekaip negaliu priprasti prie benamių, turbūt prie to neįmanoma priprasti.

Nesuvokiu, kaip tokiame nuostabiame mieste, viduryje gatvių pasistatę palapines, laisvai gyvena benamiai. Jie okupuoja šaligatvius, darosi neįmanoma praeiti. Sunku priprasti ir prie be galo judraus automobilių judėjimo, kamščių, kurie kartais trunka ištisas valandas.

Žinoma, visada manome, kad geriausia ten, kur mūsų nėra. Prisiklausiusi visokių į Ameriką atvykusių žmonių sėkmės istorijų, galiu tik pasakyti, kad čia įsitvirtinti be galo sunku. Niekas šiame milžiniškame ir pilname konkurencijos mieste nelaukia ir niekam nesi įdomus. Su 50 tūkst. sekėjų čia mažai ką sudominsi“, – kalbėjo R. Labutytė.

Pašnekovė prisipažįsta anksčiau maniusi, kad amerikiečiai yra tinginiai, ir tik pradėjusi čia gyventi suprato, kad iš tiesų jie daug ir sunkiai dirba, o pasiekti amerikietiškąją svajonę be galo sunku.

Nepaisydama Amerikoje užklupusių sunkumų ir netikėtumų, lietuvė drąsiai sako, kad palikti Europą, artimuosius ir mėgstamas veiklas privertė meilė. Tiesa, širdies draugas nenori, kad jo vardas būtų minimas, todėl Radvilė daug apie jį nepasakojo.

Sunkiausia ištverti ilgesį

Daug metų nuolatos keliavusi į Los Andželą, Radvilė dabar čia leidžia visą karantiną. Paklausta, kaip į jos pasiryžimą emigruoti reagavo šeima, mergina nedaugžodžiavo. Kadangi ji dirbdama modeliu jau daug metų keliavo, toks jos pasirinkimas šeimos narių nenustebino. Tiesa, bėgant laikui, ilgesys vis stiprėja.

„Draugų ir šeimos tikrai beprotiškai pasiilgstu, kartais sunku užmegzti ryšį su vietiniais. Mes, lietuviai, esame gana atviri ir tiesmuki žmonės. Man tai patinka, o Los Andžele žmonės yra gana dirbtini, tad kol kas čia neturiu daug draugų.

Ilgiuosi artimųjų, bet, žinoma, viskam reikia laiko ir kantrybės. Kita vertus, mano artimieji jau susipažino su mano antrąja puse, yra dėl manęs laimingi ir šį sprendimą palaiko", – pasakojo ji.

Radvilė atvirai pripažįsta, kad Los Andželas jai netapo jaukiais namais, nors anksčiau keliaudama ji gana lengvai priprasdavo prie naujų miestų. Bet ji ir nelinkusi klijuoti etikečių. Ne vienas jai sakė, kad šiam miestui reikia laiko.

„Čia visko tiek daug, todėl nelengva susikurti jaukią aplinką. Turbūt man dar reikia laiko priprasti. Karantinas privertė gyventi visiškai kitu ritmu.

Šiandien jau 66 karantino diena, o JAV jis tikrai griežtas. Viskas dviem mėnesiams apskritai buvo uždaryta ir tik prieš keletą dienų atidarė kai kuriuos paplūdimius. Jau žinoma, kad karantinas čia tęsis iki liepos vidurio, bet bus švelninamas“, – pasakojo Radvilė.

Tiesa, porai karantinas sutrukdė ir baigti įsirengti naujus namus. Trimis mėnesiais ilgiau, nei planuota, jiedu turėjo likti nuomotuose namuose ir laukti, kol galės įsikraustyti į nuosavą būstą. R. Labutytė sako, kad gyventi svetimuose namuose karantino sąlygomis buvo itin nejauku.

Los Andželas tapo vaiduoklių miestu

Anksčiau lietuvės gyvenamame rajone knibždėte knibždėdavo turistų, skambėdavo muzika, o restoranuose būdavo sunku rasti laisvą staliuką, dabar vaizdas visiškai kitoks. Los Andželas, anot pašnekovės, virto tikru vaiduoklių miestu, o gatvėse liko tik benamiai.
„Benamių čia kaip niekada daug. Tik jiems nebeliko iš ko prašyti maisto. Benamiai – didžiulė šio rajono problema. Gatvėse tapo nejauku, ir gaila matyti, kad kai kurie mažesni verslai priversti skelbti bankrotą.

Žmonės gatvėse stengiasi laikytis atstumo, visi dėvi kaukes, tad tų kasdienybės dalimi tapusių amerikietiškų šypsenų dabar jau nebematyti. Pasikeitė visa miesto nuotaika. O mūsų pačių nuotaikos tokios, kad mano draugas dirba nuotoliniu būdu, o aš stengiuosi neišprotėti“, – pasakojo modelis.

Radvilė pasakojo, kad stengiasi daug gaminti ir išbandyti vis naujus receptus, prisiversti sportuoti. Pastaruoju metu, kai pablogėjo statistika ir padėtis darėsi vis grėsmingesnė, pašnekovė sako, kad jautėsi itin didelis stresas, buvo sunku ir sportuoti, ir gyventi kiek įmanoma įprastu ritmu. Tuo metu porą gelbėjo tik ilgi pasivaikščiojimai, skaitymas, naujų remonto darbų planavimas ir meditacija.

„Darbai sustoję ir mados pasaulyje. Negalima organizuoti jokių renginių, fotosesijų, manau, taip dar ilgai bus. Šis verslas, žinoma, nukentės. Stipriausi ir didžiausi prekės ženklai atsilaikys, bet bus nemažai ir tokių, kuriems teks palikti mados pasaulį.

Man pačiai be galo įdomu stebėti, kokie pokyčiai po karantino laukia mados industrijoje. Modeliams tai irgi turėtų atsiliepti, kurį laiką darbo bus mažiau. Aš ir pati jau svarstau apie naują projektą. Niekada nemėgau ramiai be veiklos sėdėti. Bet dar anksti apie tai kalbėti“, – sakė JAV gyvenanti lietuvė.

Paklausta apie ateities planus, Radvilė sako, kad jų nebekuria, nes gyvenimas pernelyg intensyvus, o planai greitai keičiasi. Šiandien jai svarbiausia yra puoselėti santykius, tobulėti ir ieškot naujų krypčių realizuojant save.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi