Naujienų srautas

Istorijos2020.05.21 20:31

Knygos verta Jūratės istorija: ilgi nedarbo metai, keturios santuokos ir pati baisiausia diagnozė

„Tada man sugriuvo visas pasaulis, apie jokį darbą, apie nieką (negalėjau galvoti – LRT.lt), buvo tik vienintelis uždavinys – išgyventi“, – LRT TELEVIZIJOS laidoje „(Ne)emigrantai“ sako Jūratė Ola.

Vėjo malūnų, tulpių ir dviračių karalyste vadinamuose Nyderlanduose gyvenančios Jūratės Olos gyvenimas primena knygą, kurią ji ėmė ir parašė. Joje emigrantė atvirai papasakojo viską, ką jai teko ištverti. Kaip po skyrybų Visagine liko viena su dviem vaikais ir šiaip ne taip vertėsi iš kuklaus mokytojos atlyginimo. Kaip internetu susiradusi vyrą išvyko į Nyderlandus net neįsivaizduodama, kuo visa ši istorija baigsis.

„Knygą parašiau turbūt todėl, kad norėjau papasakoti apie savo gyvenimą Nyderlanduose, norėjau papasakoti, kad emigracija nėra toks lengvas kelias, – tikina Jūratė. – Aš ne vienam ne kartą sakiau: jeigu būčiau žinojusi, kad tokį kelią reiks nueiti, turbūt nebūčiau rizikavusi, nes lengva nebuvo.“

Mokytoja iš Visagino meilės ieškoti išvyko į Nyderlandus – ten ištekėjo, išsiskyrė, įveikė onkologinę ligą, parašė knygą ir dar kartą ištekėjo

Tada keturiasdešimtmetė Jūratė buvo išsiskyrusi jau du kartus ir tokiame mažame, nykstančiame Visagino mieste susirasti vyrą galimybių buvo mažai. Todėl ji sėdo prie kompiuterio ir mylimojo pradėjo ieškoti internete. Taip ji susipažino su Nyderlanduose gyvenančiu vyriškiu.

Aš ne vienam ne kartą sakiau: jeigu būčiau žinojusi, kad tokį kelią reiks nueiti, turbūt nebūčiau rizikavusi, nes lengva nebuvo.

Nuvykusi į Nyderlandus, moteris nemokėjo kalbos, o susirasti darbą buvo sunku. Tačiau atrastas mylimasis jai padėjo, kuo galėjo, juolab, kad ir vaikai greitai įsitvirtino svečioje šalyje – mokėsi, susirado draugų.

Ištekėjusi trečią kartą Jūratė nesijautė laiminga, o viską pakeitė išgirsta klastingos ligos diagnozė. Limfoma – tai kraujo vėžys, kuris pirmiausia pažeidžia limfmazgius ir pamažu plinta apimdamas visą organizmą. Vėžio diagnozė Jūratę pastūmėjo antrąkart iš esmės keisti gyvenimą, nes viskas, ką turėjo, pradėjo tarytum slysti iš rankų, įskaitant ir meilę.

Po chemoterapijos bandanti atsigauti lietuvė svetimoje šalyje buvo priversta viską vėl pradėti iš naujo.

„Tada man sugriuvo visas pasaulis, apie jokį darbą, apie nieką (negalėjau galvoti – LRT.lt), buvo tik vienintelis uždavinys – išgyventi“, – pasakoja emigrantė.

Gydymo procesas buvo nelengvas, prisimena Nyderlanduose gyvenanti lietuvė. „Tada ligos patale supratau, kad kažkas čia ne taip, kažką reikia man keisti, – nelengvais prisiminimais dalinasi pašnekovė. – Labai keistai buvo, kad man visai tada vienodai švietė: neturiu darbo, neturiu namų, neturiu pinigų, bet norėjau būtinai išeiti – ir išėjau.“

Tada ligos patale supratau, kad kažkas čia ne taip, kažką reikia man keisti.

Jūratė atvirai pasakoja, kad devynerius metus svečioje šalyje beveik nedirbusi – po chemoterapijos bandanti atsigauti lietuvė svetimoje šalyje buvo priversta viską vėl pradėti iš naujo. Ji ėmė ieškotis darbo, bet ir vėl niekas nesisekė. Dabar ji jau dairėsi bet kokio darbo, nebūtinai labai gero, tačiau išsiųsti gyvenimo aprašymai taip ir likdavo personalo vadybininkų kompiuteriuose.

Nuo vėžio Jūratė pagijo. Iki šiol jai atliekami tyrimai, bet sveikata gera. Su viena iš dukrų įsikūrusi socialiniame būste ji nusprendė susirasti ketvirtą vyrą ir galų gale turėti tai, apie ką svajojo: namus, mylimą žmogų šalia ir ramybę. Tam reikėjo vėl prisėsti prie kompiuterio.

Pagerėjus sveikatai vis dėlto ieškojau, turėjau tokį žiburėlį gyvenime, kad vis tiek turiu rasti žmogų, prie kurio galėčiau pritapti.

„Dabartinį vyrą sutikau irgi internete. Pagerėjus sveikatai vis dėlto ieškojau, turėjau tokį žiburėlį gyvenime, kad vis tiek turiu rasti žmogų, prie kurio galėčiau pritapti. Nesu jau aš tokia baisi moteris, kad nė su niekuo negaliu gyventi, vis tiek turėčiau rasti tokį žmogų kad mes tiktume vienas kitam. Ir po labai ilgų paieškų dabar radau šitą žmogų“ – džiaugiasi Jūratė.

Mažame miestelyje netoli nuo sostinės Amsterdamo su vyru Bertu gyvenanti Jūratė užtikrintai sako, kad dabar susitvarkė visos jos problemos. „Kai jį sutikau, susitvarkė visos problemos“, – tikina emigrantė Jūratė Ola.

Plačiau apie knygos vertą Jūratės gyvenimą – vaizdo įraše

Parengė – Vismantas Žuklevičius

Mokytoja iš Visagino meilės ieškoti išvyko į Nyderlandus – ten ištekėjo, išsiskyrė, įveikė onkologinę ligą, parašė knygą ir dar kartą ištekėjo
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi