Naujienų srautas

Istorijos2020.05.11 20:26

Apie modelio karjerą negalvojusi lietuvė Danijoje tapo tituluota gražuole

Pernai populiariame grožio konkurse „Miss Eco International“, kuriame dalyvauja ne tik žavios, bet ir gamtą mylinčios merginos, gražiausios Europos merginos titulą laimėjo „Mis Danija“. Gal tai nebūtų tiek įdomu, jei ne faktas, kad toji „Mis Danija“ – 27 metų tauragiškė Raimonda Gečaitė.

Nuo 11 metų Danijoje gyvenanti Raimonda iš viso dalyvavo aštuoniuose grožio konkursuose. „Bet tai tik hobis – pasaulį noriu užkariauti ne grožiu, o protu“, – sako emigrantė.

Duodama interviu Kopenhagoje, galima sakyti, Raimonda papasakojo Pelenės istoriją. Gražuolė dirbti pradėjo būdama 13-kos metų ir tikrai ne visą gyvenimą jautėsi graži. Atvirkščiai – save vaikystėje ir paauglystėje įvairių grožio konkursų dalyvė vadina bjauriuoju ančiuku.

Mis konkursų dalyvė Raimonda įsitikinusi: pasaulį užkariaus protu, ne grožiu

„Kai buvau mažytė ir gyvenau Lietuvoje, nesijaučiau sau graži. Prisimenu, mano dantys buvo kreivi, nešiojau didelius akinius ir nesijaučiau sau graži, bet kai persikrausčiau gyventi į Daniją, turėjau breketus. Kai man buvo 16 metų, pradėjau dirbti modeliu“, – pasakoja mergina.

Susilaukė fotografų dėmesio

Dabar socialiniuose tinkluose galima aptikti daug profesionalių Raimondos nuotraukų, kuriose lietuvė pozuoja egzotiškose šalyse, demonstruoja dailią figūrą ir šypseną. Kai ji, dar būdama nepilnametė, internete paskelbė savo nuotraukas, ja susidomėjo vienas fotografas, o paskui fotografuotis ėmė siūlyti ir kiti.

„Man labai patiko, labai gerai sekėsi ir nuo tada pradėjau gauti daug pasiūlymų. Prisimenu, mano pirmoji alga buvo 400 kronų per valandą už fotosesiją, tai man tuo metu buvo tikrai labai dideli pinigai“, – sako Raimonda.

Iki pirmosios fotosesijos apie modelio karjerą ar juolab gražuolių konkursus lietuvė nesusimąstydavo. Mokykloje Danijoje ji buvo populiari mergina, bet nesitikėjo, kad išvaizda gali sužavėti ne tik klasės draugus, bet ir konkursų komisijų narius.

„Prisimenu, Danijoje mokykloje daug kam patikau, bet mano pasitikėjimas pakilo, kai pradėjau dirbti modeliu. Buvau labai jauna ir mano miestelyje nebuvo tiek daug jaunų modelių, todėl visi mane pažinojo“, – kalba mergina.

Atsidūrė svetimam krašte

Į Daniją Raimonda atvyko kartu su mama, meilės emigrante, ištekėjusia už dano. Mergina gerai prisimena itin sunkias vaikystės dienas. Užaugusi Tauragėje, mažame Lietuvos miestelyje, staiga pateko į svetimą šalį, kurioje ne tik neturėjo nė vieno draugo, bet ir nesuprato, kas jai sakoma.

„Galvojau, jog vyksiu gyventi iš Tauragės į Klaipėdą, ir man jau vien tai atrodė didelis pasikeitimas. Bet kai sužinojau, kad vyksime į Daniją, man buvo didelis šokas, aš labai jaudinausi, nes pirmąkart gyvenime buvau užsienyje.

Per devynis mėnesius išmokau danų kalbą ir pradėjau eiti į danų mokyklą. Tada man buvo pats sunkiausias laikotarpis, nes buvo labai sunku suprasti tikrus danus. Aš buvau pripratusi kalbėti tik su užsieniečiais, o visi užsieniečiai kalbėjo blogai, su akcentu, kaip ir aš“, – sako Raimonda.

Dabar kalbėdama daniškai Raimonda visai nesijaudina. „Užtat lietuviškai kalbu kaip penktokė“, – sako tituluota gražuolė. Lietuvių draugų Danijoje mergina beveik neturi, lietuviškai bendrauja tik su mama, tačiau to nepakanka, kad galėtų turtinti žodyną. Nors konkursuose atstovauja dažniausiai Danijai, mergina save laiko labiau lietuve nei dane.

„Kai susitinku su lietuviais, su savo šeima, visada jaučiu, kad turiu specialią chemiją. Kai kalbu su lietuviais, jaučiu, kad kalbu su savo kraujo žmonėmis. Keista, nes neturiu daug lietuvių draugų, bet kai susipažįstu su kažkuo, visą laiką jaučiu kažkokią gerą chemiją, daug geresnę negu su danėmis“, – tikina ji.

Pradėjo dirbti vos 13-kos

Danija nuolat patenka į laimingiausių pasaulio šalių sąrašus. Gera sveikatos apsauga, nemokamas mokslas ir stabili ekonomika – visa tai danus padaro laimingus. Ten įsikūrę lietuviai emigrantai dažnai pasakoja, kokie tylūs ir kuklūs yra danai, kaip jie niekada nesipuikuoja ir stengiasi jokiu būdu neišsišokti.

Iš aprangos sunkiai pasakysi, kiek danas uždirba, nes tokiu pačiu dviračiu Kopenhagoje gali važiuoti ir moksleivis, ir milijonierius. Dar vienas mums neįprastas dalykas – tai, kad pirmuosius darbus danai susiranda tikrai ne baigę universitetą, o dar besimokydami mokykloje. Raimonda dirbti irgi pradėjo labai jauna – vos 13-kos.

„Kai persikrausčiau gyventi į Daniją, sužinojau, kad vaikai gali dirbti. Tada galvojau, kad aš irgi norėčiau susirasti darbą ir užsidirbti savo pačios pinigų. [...] Mano pirmas darbas buvo dalyti reklamas ir laikraščius. Prisimenu, turėjau dviratuką, su dviračiu turėjau išvežioti tas reklamas, laikraščius“, – pasakoja Raimonda.

Būdama 14-kos lietuvė kavinėje plovė indus. Paskui tvarkė savimi negalinčių pasirūpinti senolių namus. „Taigi, nemanykite, kad esu gražuolė baltarankė“, – apie savo paauglystę Danijoje pasakoja Raimonda.

Ėmė dalyvauti konkursuose

Tačiau jau nuo 16-kos metų sunkių darbų merginai dirbti neteko – juos pakeitė fotosesijos ir pasivaikščiojimai podiumu, o prieš kelerius metus lietuvės gyvenimas pasikeitė kardinaliai – atsirado kelionių, naujų pažinčių ir Raimonda gavo naujų titulų.

„Viskas prasidėjo su grožio konkursais. Kai baigiau tarptautinio verslo ir Europos politikos studijas, persikrausčiau gyventi į Ispaniją. Prisimenu, mane Ispanijoje pakvietė dalyvauti „Miss Spain“, buvo nacionalinis konkursas ir jie norėjo mane pakviesti kaip Danijos modelį.

Aš turėjau būti teisėja ir turėjau išrinkti laimėtoją. Prisimenu, turėjau ispaniškai paklausti klausimo, nes mano ispanų kalba dar nebuvo labai gera tuo metu ir visi žmonės į mane žiūrėjo, vedėjas manęs paklausė: „o ką tu čia darai, tu turėtum būti ant scenos“, – prisimena mergina.

Tas pats vedėjas lietuvei pasiūlė išbandyti jėgas „Miss Bikini Universe“ konkurse Kinijoje. Raimonda sako nieko nesitikėjusi – išsiuntė savo nuotraukas ir pati nustebo, kad ją išrinko. Tai buvo pirmasis ir kol kas paskutinis kartas, kai grožio konkurse Raimonda atstovavo ne Danijai, o Lietuvai.

„Buvo labai įdomi patirtis, bet tai buvo tik pradžia. Dar tuo metu, prisimenu, buvo mano pirmas konkursas, labai jaudinausi, man buvo keista būti ant scenos prieš tiek daug žmonių, bet po to pripratau ir norėjau vykti į daugiau konkursų, susipažinti su daugiau merginų iš skirtingų šalių, susirasti draugių.

Kai vykau į tą konkursą, negalvojau apie laimėjimą, tiesiog norėjau pramogos, nes man apmokėjo kelionę, apmokėjo penkių žvaigždučių viešbutį, susipažinau su labai daug skirtingų merginų iš 60 skirtingų šalių. <...> Tiesiog norėjau kažką patirti, susipažinti, sužinoti apie naujas kultūras, negalvojau apie laimėjimą, man iš tikrųjų buvo tas pats, aš tikrai nesitikėjau laimėti“, – prisipažįsta Raimonda.

Tame konkurse lietuvė pateko tarp 10 gražiausių merginų ir manė, kad viskas tuo ir baigsis, bet po konkurso pasipylė įvairiausių pasiūlymų. Iš viso emigrantė dalyvavo jau aštuoniuose grožio konkursuose.

„Po „Miss Bikini Universe“ mane pradėjo kviestis į kastingus ir taip prasidėjo mano kelionės, nuotykiai. Tai buvo mano pirmasis žingsnis į grožio konkursų pasaulį, bet po to jau atsidarė daug daugiau galimybių“, – teigia Raimonda.

Prabanga tapo kasdienybe

Dabar Danijoje Raimonda netrukus baigs magistro studijas. Mergina gauna stipendiją ir šiek tiek uždirba iš modelio darbo. O grožio konkursai – tai proga nemokamai patirti tai, ko negalėtų sau leisti. Gražiausi paplūdimiai, geriausi restoranai, ištaigingiausi viešbučiai – visa tai tapo lietuvės emigrantės kasdienybe.

„Į tuos konkursus man patinka vykti ne dėl to, kad galvoju laimėti ar noriu laimėti. Labiau dėl to, kad nemokamai keliauju. Viename konkurse laimėjau net 3 tūkst. eurų, kitam konkurse drabužių, o kituose tiesiog titulą“, – sako modeliu tapusi emigrantė.

Gražuolė lietuvaitė tikina, kad grožio konkursams per daug dėmesio neskiria. Daug dėmesio sportui ir savo išvaizdai ji skirdavo visada. Vien tam, kad gautų karūną, ji specialiai nebandė numesti nė vieno kilogramo ir tikrai nesidarė jokių plastinių operacijų.

Nors konkursų organizatoriai aukština natūralų grožį, niekam ne paslaptis, jog tam, kad pasipuoštų „misės“ karūna, dalyvės neretai savo kūnus pasitobulina pas plastikos chirurgus.

„Aš neskyriau labai daug laiko tiems konkursams. Kitos merginos tikrai labai daug laiko skiria, dėl to man kartais ir gaila būdavo, pavyzdžiui, kai aš laimėdavau kokį gerą titulą, man būdavo gaila kitų merginų, nes aš matydavau, kad jos verkdavo, joms tie konkursai buvo visas gyvenimas, bet man tie konkursai buvo tik pramoga, gal dėl to man taip gerai ir sekdavosi, nes aš būdavau labai atsipalaidavusi, nesistengiau laimėti“, – pasakoja mergina.

Iš grožių konkursų užkulisių vis pasigirsta istorijų apie pavydą. Kaip merginos vienos kitoms bando pakenkti – karpo sukneles, slepia batelius ar tiesiog apkalba. Lietuvaitė gražuolė sako bandanti nugalėti gerumu.

„Grožio konkursuose yra labai daug pavydo, nes visos merginos nori laimėti, bet aš niekada nežiūrėjau į jas kaip į konkurentes, o kaip į drauges.

Būdavo merginų, kurios į mane piktai žiūrėdavo, man pavydėdavo, tada aš specialiai su jomis susidraugaudavau, specialiai nueidavau prie jų ir parodydavau, kad esu paprastas žmogus, kad esu draugiška“, – teigia ji.

Smurtavo iš pavydo

Tačiau ne visos istorijos apie pavydą baigėsi šitaip paprastai. Vieną kartą grožio šviesiaplaukei merginai pavydėjusi moteris ją fiziškai sužalojo. Padėtis buvo tokia rimta, kad net prireikė policijos pagalbos.

„Vieną dieną atostogavau Gran Kanarijoje su savo dviem geriausiomis draugėmis ir mes buvom tokiame klube. Viena mergina labai piktai į mane žiūrėjo. Aš su ja net nesikalbėjau, stovėjau atokiau ir ji į mane metė stiklinę, metė į veidą ir akyje įtaisė didelę mėlynę.

Man buvo labai liūdna, nes aš jai nieko nepadariau. Man buvo labai didelis šokas, aš 10 dienų labai baisiai atrodžiau, su didele mėlyna akim, vos galėjau matyti. Bet policija atvažiavo, ją surado ir suėmė. Po to ji turėjo man sumokėti daug pinigų už tai, ką padarė“, – patirtimi dalijasi Roberta.

Slėpė, kad yra modelis

Raimonda laisvai kalba ispaniškai, nes dvejus metus praleido Ispanijos sostinėje Madride, kur dirbo Danijos ambasados verslo skyriuje. Tai, kad yra modelis, nuo ambasados darbuotojų mergina bandė nuslėpti, nes buvo tikra, kad seksualios nuotraukos gali pakenkti jos karjerai.

„Aš norėjau tuos du darbus atskirti, nes vienas dalykas – grožis, kitas dalykas – protas. Danijos ambasadoje dirbau su danais, o Danijoje nėra kuo girtis, kad dirbi modeliu, nes kiti žmonės gali vadovautis stereotipais, esą jei esi modelis, gali būti neprotinga. Kai pradėjau dirbti ambasadoje, jie rado mano fotosesijų nuotraukas, tačiau nesmerkė ir priėmė tokią, kokia esu.

Žmonės dažnai smerkia gražias merginas ir galvoja, kad jos nėra protingos, tačiau tai nėra tiesa. Aš pažįstu daug gražių merginų, kurios yra labai protingos. Konkursuose sutikau labai daug protingų merginų, kurios yra gražios, bet studijuoja mediciną, yra advokatės, daktarės“, – tvirtina mergina.

Dabar, kai pasaulį sustabdė karantinas, Raimonda visą laiką skiria magistro darbo rašymui. Paskui ji ketina ieškotis darbo ambasadoje ar tarptautinėse kompanijose, nes visą gyvenimą dirbti modeliu ir būti tik tituluota gražuole ji nenori.

„Modelio darbas man labiau hobis, bet labiausiai noriu kažką pasiekti su savo mokslais, nes mokslą daug sunkiau gauti negu modelio darbus“, – LRT TELEVIZIJAI sako Roberta.

Parengė Gabrielė Sagaitytė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi