Istorijos

2020.04.25 07:46

Neįtikėtina lietuvės istorija: Anykščiuose dirbusi liaudies šokių mokytoja ištekėjo už Izraelio milijonieriaus

LRT TELEVIZIJOS laida „(Ne)emigrantai“, LRT.lt2020.04.25 07:46

„Nėra blogai būti namų šeimininke ir atiduoti visą save vaikams, kulinariniais šedevrais stebint vyrą. Bet čia visi dirba. <...> Neturėjau jokių ypatingų sąlygų, dariau tai, ką ir kiekvienas mūsų įmonės darbuotojas“, – LRT TELEVIZIJOS laidai „(Ne)emigrantai“ sako už Izraelio milijonieriaus ištekėjusi ir drauge verslą kurianti Daiva.

Daugiau nei prieš keturiolika metų Daiva savo būsimą vyrą sutiko Lietuvoje. Liaudies šokių mokytoja iš Anykščių niekada negalvojo, kad gyvens kitoje šalyje. Bet meilė buvo stipresnė.

Moteris prisimena, kad užsimezgę santykiai visai nepradžiugino jos šeimos. Niekas nesitikėjo, kad Lietuvą labai mylinti Daiva staiga išsirinks užsienietį. „Kai aš tėvams pasakiau, tai buvo po 3 metų pažinties, kad mano vyras iš Izraelio ir aš važiuoju į tą šalį, tėtis darė remontą. Prisimenu, taip ir sustojo volelis“, – prisimena Daiva.

Už Izraelio milijonieriaus ištekėjusi ir drauge verslą kurianti Daiva: kai visko per daug – skrendu atsigauti į Lietuvą

Draugystės pradžioje Daiva nežinojo, kad trisdešimt metų vyresnis mylimasis Izraelyje valdo didžiulę drabužių verslo imperiją, o jo šeima puikuojasi turtingiausių šalies žmonių ketvertuke.

Prabangios kelionės, patarnautojai, įspūdingos dovanos neapsuko darbščiai lietuvaitei galvos. Daiva neslepia, kad vyras leido rinktis – ji galėjo būti visiška ponia ir nieko nedirbti, arba prisidėti prie jo verslo ir parduotuvių imperiją plėsti kartu. Emigrantė pasirinko pastarąjį variantą.

Vietiniai verslininkai viską mėgsta kontroliuoti ir prisidėti ne tik idėjomis, bet ir fiziniu darbu. Jeigu reikia, dauguma turtingų žmonių nesigėdija ir šluotos griebtis.

„Čia ne mano charakteriui sėdėti ir būti namų šeimininke, – tikina Daiva. – Nors gal dabar labai norėčiau. Nėra blogai būti namų šeimininke ir atiduoti visą save vaikams, kulinariniais šedevrais stebint vyrą. Bet čia visi dirba.“

Izraelyje taip priimta, sako Daiva. Vietiniai verslininkai viską mėgsta kontroliuoti ir prisidėti ne tik idėjomis, bet ir fiziniu darbu. Jeigu reikia, dauguma turtingų žmonių nesigėdija ir šluotos griebtis.

Bet staiga, kone per keletą savaičių, drabužių parduotuvių imperija pradėjo byrėti, o Daivos ir jos vyro gyvenimas apsivertė aukštyn kojomis.

Pradėjusi dirbti vyro imperijoje moteris niekam nepuolė girtis, kas ji yra. „Neturėjau jokių ypatingų sąlygų, dariau tai, ką ir kiekvienas mūsų įmonės darbuotojas“, – atvirauja Daiva.

Verslas nuolat plėtėsi, atrodė, kad geriau būti ir negali. Bet staiga, kone per keletą savaičių, drabužių parduotuvių imperija pradėjo byrėti, o Daivos ir jos vyro gyvenimas apsivertė aukštyn kojomis. Visoje Izraelio drabužių prekybos rinkoje 2020 m. prasidėjo neramiai, todėl lietuvė prognozuoja ir daugiau bankrotų.

Mano vyras labai stiprus ir aš juo pasitikiu. Jis turėjo 3 insultus, man buvo daug svarbiau, kad jis susitvarkytų savo sveikatą.

Uždarytos dešimtys šiai šeimai priklausiusių parduotuvių, gerokai susitraukė ir finansinės galimybės. Daug kas tokių sukrėtimų neatlaiko, tačiau Daiva visada stengėsi įkvėpti vyrą ir skatino jį nenuleisti rankų.

„Mano vyras labai stiprus ir aš juo pasitikiu, – užtikrintai kalba moteris. – Jis turėjo 3 insultus, man buvo daug svarbiau, kad jis susitvarkytų savo sveikatą.“

Daiva sako, kad daug ir sunkiai dirbdami, jie su vyru atkurs bent mažą dalį to, ką anksčiau turėjo. Dabar – tai svarbiausias šeimos tikslas.

Plačiau – laidos „(Ne)emigrantai“ įraše

Parengė Vismantas Žuklevičius

Už Izraelio milijonieriaus ištekėjusi ir drauge verslą kurianti Daiva: kai visko per daug – skrendu atsigauti į Lietuvą
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.