Istorijos

2020.02.21 08:13

Iš Dubajaus grįžęs emigrantas padeda plinkantiems lietuviams – atidarė pirmąją plaukų transplantacijos kliniką

LRT TELEVIZIJOS laida „(Ne)emigrantai“, LRT.lt2020.02.21 08:13

Plaukai lietuviams – be galo svarbūs, tačiau ne tokie svarbūs kaip arabams, sako buvęs emigrantas Vytautas. Vien Dubajuje plaukų transplantacijos klinikų – per 60, o Lietuvoje ilgą laiką nebuvo nė vienos. LRT TELEVIZIJOS laidoje „(Ne)emigrantai“ jis pasidalijo savo sėkmės istorija, kaip pašnekesys prie alaus virto puikia verslo idėja.

Lygiai prieš metus laidoje „(Ne)emigrantai“ rodyta istorija apie Vytautą Dockų ir jo mylimąją Taurą. Tuo metu jiedu gyvenu Jungtiniuose Arabų Emyratuose, Dubajuje, labai ypatingoje vietoje – dirbtinai sukurtoje palmės formos saloje. Nors lietuvių poros gyvenimas ten atrodė pavydėtinai tobulas, grįžti atgal į namus Vilniuje jie tada dar tikrai neplanavo. Visgi viskas pasisuko netikėta linkme.

Šiandien Vytautas save jau vadina grįžusiu emigrantu, o Taura dar kurį laiką skraido tarp Vilniaus ir Dubajaus.

„Istorija tokia, kad mano dabartinis partneris Vytenis tiesiog atvyko į Dubajų manęs aplankyti, praleisti laiko, paatostogauti. Paplūdimy gėrėm alų ir kažkaip išsivystė diskusija, kad Dubajuje, Emyratuose, labai populiari plaukų transplantacijos procedūra. Pradėjome diskutuoti, kad tokią paslaugą Lietuvoje nelabai kas teikia. Ir nusprendėme, kad mums reikia atidaryti plaukų kliniką“, – prisimena Vytautas.

Medicininį išsilavinimą turintis vyras Dubajuje dirbo didžiulėje farmacijos kompanijoje, jo karjera klostėsi pavydėtinai greitai. Tačiau Dubajuje jis visą laiką jautėsi kaip svečias. „Žinojau, kad tas etapas laikinas“, – sako jis.

„Niekada nelaikiau savęs tikru emigrantu. Tiesiog man tai buvo kaip nuotykis, norėjau pagyventi svečioje šalyje, ten, kur šilta, ir grįžti. Tikrai jokio šoko nebuvo, nes stengėmės dažnai grįžti į Lietuvą atostogų. Niekas labai nepasikeitė. Mačiau, kad Vilnius labai gražėja ir „vakarėja“, – teigia Vytautas.

Visą laiką šio mediko svajonė buvo dirbti ne kažkam svetimam, o sau. Tačiau vos baigus mokslus tai padaryti sudėtinga. Todėl, kaip sako Vytautas, reikia neskubėti ir sulaukti tinkamo momento.

Moterys labai dažnai pageidauja antakių transplantacijos, skundžiasi plaukų slinkimu, retokais plaukais, kai kurios nori pažeminti priekinę plaukų liniją, o vyrai kreipiasi dėl nuplikimo, plaukų slinkimo, labai nori barzdų.

„Labai svarbu rasti nišą, nes įsilieti į rinką, kur jau nemaža konkurencija, yra ganėtinai sunku. O atvežti naują paslaugą visą laiką šiek tiek lengviau“, – įsitikinęs pašnekovas.

Tai, ką Vytautas su partneriu Vyteniu sugalvojo pradėti Vilniuje, iki šiol Lietuvoje tiesiog neegzistavo. Todėl atidarę plaukų transplantacijos kliniką jie drąsiai galėjo skelbti – pirmoji mūsų šalyje.

Nesulaikė ir Dubajuje vešinti karjera: į Lietuvą grįžęs Vytautas įkūrė pirmąją plaukų transplantacijos kliniką

„Nebuvo jokios specializuotos plaukų transplantacijos klinikos. Tiesiog pradėjome tyrinėti rinką, ieškoti specialistų, kurie pagal savo licencijas galėtų atlikti procedūras, Dubajuje pradėjau ieškoti partnerių, klinikų, kurios galėtų apmokyti mūsų specialistus. Lietuvoje ir apskritai Baltijos šalyse to niekur neišmoksi. Tada pradėjome ieškoti patalpų ir pan. Po pusmečio grįžau į Lietuvą. Ten dirbdamas jau dirbau ir čia, skraidžiau į Lietuvą“, – prisimena vyras.

Daug keliaudami verslo partneriai pastebėjo, kad šimtai, gal net tūkstančiai plinkančių lietuvių dėl savo problemų vyksta į kitas šalis. Visgi kažkodėl daug metų šios paslaugos mūsų šalyje niekas nesiryžo pasiūlyti.

„Lietuviams plaukai yra labai svarbu, bet turbūt ne taip svarbu, kaip arabų kultūroje. Be plaukų, barzdos jie jaučiasi labai blogai ir kompleksuoja. Vien Dubajuje yra apie 60 plaukų transplantacijos klinikų, jos vis plečiasi ir jų daugėja. Kodėl Lietuvoje nebuvo, aš nežinau. Žinau, kad kai kurie žmonės skrisdavo darytis šitos procedūros į Turkiją, nes ten dar daugiau klinikų negu Emyratuose“, – faktais dalijasi Vytautas.

Kaip pradėti tai, ko dar niekas nedarė? Kaip žinoti, kad atsiras specialistų, kurie sugebės atlikti savo darbą? Tai buvo du sudėtingiausi uždaviniai, tačiau jis nepabijojo rizikuoti.

„Be abejo, visą laiką yra jauduliukas, bet kartais gyvenime tenka surizikuoti, jeigu nori rezultato. Kol kas to sprendimo nesigailiu, panašu, kad idėja pasiteisina ir poreikis yra“, – teigia pašnekovas.

Vilnius labai greitu tempu eina į priekį: gražėja, „vakarėja“, matosi, kad žmonės daugiau keliauja. Apie Vilnių ir apskritai Lietuvą – vien tik pozityvios mintys.

Vos tik vyras atidarė kliniką, pacientai patys ją susirado. Vytautas sako, kad nereikėjo net reklamos, su verslo partneriu jie įdėjo kelis skelbimus internete ir socialiniuose tinkluose.

„Ateina ir vyrai, ir moterys. Moterys labai dažnai pageidauja antakių transplantacijos, be abejo, skundžiasi plaukų slinkimu, retokais plaukais ir pan., kai kurios nori pažeminti priekinę plaukų liniją, o vyrai dėl nuplikimo, plaukų slinkimo, labai nori barzdų“, – teigia specialistas.

Dar vienu rimtu išbandymu Vytautas vadina asmeninius santykius. Pasirinkęs grįžti į Lietuvą, jis supurtė ne tik savo, bet ir mylimosios gyvenimą. Tačiau kai iškyla klausimų ir problemų, greitai atsiranda ir jų sprendimo būdai.

„Žmona dirba odontologijos klinikų tinkle, savaitę būna Dubajuje, 3 savaites – Lietuvoje. Ji irgi labai patenkinta savo sprendimu, nes Lietuvoje gyventi labai gera“, – įsitikinęs buvęs emigrantas.

Visiems išvykusiems lietuviams Vytautas linki rasti savo nišą, nebūtinai verslą, galbūt naują profesiją, gal naują hobį. Pamatysite, pajusite, kad Lietuva yra tikra galimybių šalis, sako jis.

„Kuo daugiau keliauju, tuo Lietuva man darosi gražesnė. Ypač, kai svečioje šalyje pabūni šiek tiek ilgėliau ir grįžti į Vilnių. Šis miestas apskritai labai greitu tempu eina į priekį: gražėja, „vakarėja“, matosi, kad žmonės daugiau keliauja. Apie Vilnių ir apskritai Lietuvą – vien tik pozityvios mintys“, – tikina Vytautas.

Plačiau – laidos įraše.

Parengė Indrė Česnauskaitė.

Nesulaikė ir Dubajuje vešinti karjera: į Lietuvą grįžęs Vytautas įkūrė pirmąją plaukų transplantacijos kliniką
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.