Istorijos

2020.02.01 14:06

Iš karalienės rankų aukso medalį gavęs 18-metis lietuvis emigrantas: neleisiu sau kristi žemyn

Aida Murauskaitė, LRT.lt2020.02.01 14:06

Aukso medalis – iš karalienės Elizabeth II rankų. Šis įvykis Arminui Bartkui atmintyje išliks visą gyvenimą. 18-metis lietuvis, baigęs Karaliaus Edwardo VII akademiją Kings Lino mieste, šių metų sausį buvo pagerbtas kaip geriausias mokinys.  

„Tą rytą, kai reikėjo susitikti su karaliene, vos nubudęs pradėjau nerimauti. Bijojau to susitikimo, juk tai Anglijos karalienė, svarbus žmogus. Tėvai taip pat panikavo, ypač mama. Tiesa, tėtis dar laikėsi. Sesuo irgi jaudinosi“, – dabar jau šypsodamasis apie svarbų įvykį savo gyvenime pasakojo Arminas, trylika metų su tėvais gyvenantis Jungtinėje Karalystėje.

Dabar Arminas jau studijuoja vienoje didžiausių Didžiosios Britanijos aukštųjų mokyklų – Lidso universitete.

Paskatino siekti dar daugiau

Ypatingą rytą lydėjęs jaudulys nenuslūgo ir jau nuvykus į ceremoniją karalienei priklausančiuose Sandringamo rūmuose.

„Žinoma, kartu buvo ir linksma, juk šventė, mums visiems įstrigo ta diena. Tai yra geras dalykas – susitikti su karaliene. Ši diena ir jos įteiktas medalis man yra labai svarbu.

Iš bendramokslių pasiekiau daugiausia, juk gavau medalį iš karalienės rankų. Dabar žiūriu į medalį ir suprantu, kad reikia dar daugiau siekti, neleisti sau riedėti į apačią. Manau, kad kai ieškosiu darbo, toks nusiteikimas man padės“, – apie įkvėpusį įvykį savo gyvenime kalbėjo A. Bartkus.

Arminą sujaudino karalienės klausimas, ne išsyk sugalvojo ir ką atsakyti.

„Karalienė manęs paklausė, ką noriu veikti ateityje. Pasakiau, kad dar nesu apsisprendęs, ką pasirinksiu. Sakiau, kad sieksiu magistro laipsnio“, – perpasakojo pokalbį su monarche A. Bartkus.

Susitikimui pasibaigus lietuvio laukė ir žurnalistų klausimai. Juo susidomėjo ne tik vietos žiniasklaida, bet ir BBC.

„Visi mane gyrė, džiaugėsi, daug klausinėjo“, – sakė karalienės įvertinimo sulaukęs lietuvis.

Po ceremonijos Arminas su šeima neskubėjo namo, nuvyko į savo darbą pabendrauti su kolegomis. Vaikinas po paskaitų dirba barmenu gretimame miestelyje.

Iš Lietuvos išvyko penkerių metų

A.Bartkus į Angliją kartu su tėvais išvyko būdamas vos penkerių. Tėvai kitą šalį, Kings Lino miestą, pasirinko dėl geresnių darbo galimybių.

„Nelabai atsimenu, kaip tuomet jaučiausi. Bet pripratau greitai, nors visai nemokėjau angliškai. Kalbą išmokau, susiradau daug draugų“, – LRT.lt pasakojo Arminas, iki emigracijos į Jungtinę Karalystę lankęs vaikų darželį Raseiniuose.

Ir nors angliškai pramoko greitai, šios kalbos pamokų Arminas nepamėgo, kur kas labiau jį džiugino matematika.

Mokydavosi iki 23 valandos

Karaliaus Edwardo VII akademijoje, kuriai kasmet ypatingą dėmesį parodo karalienė, Arminas mokėsi spetynerius metus. Jis neslėpė, kad, siekdamas aukštų rezultatų, turėjo įdėti daug pastangų.

„Visą dieną praleidęs mokykloje, grįžęs namo pavedžiodavau šunį, pavalgydavau ir mokydavausi iki 23 val. vakaro. Itin daug mokiausi šešis mėnesius prieš egzaminus.

Tardavausi su mokytojais, ką ir kaip daryti, kad geresnių rezultatų pasiekčiau“, – savo receptą atskleidė Arminas.

Baigiant mokyklą, jo laukė sunkus sprendimas, kurį universitetą pasirinkti. Arminas penkiems parašė norintis pas juos studijuoti.

„Jei jiems tinki, nurodo, ko reikia, kad priimtų, tada jau renkiesi tu. Lidso universitetą nurodžiau pirmą. Reikėjo pasistengti, kad gaučiau vietą šiame universitete. Daug žmonių gerai išlaiko egzaminus, bet stojant reikia daugiau nei egzaminus gerai išlaikyti“, – apibūdino Arminas.

Karaliaus Edwardo VII akademijoje jis labiausiai domėjosi matematika, chemija ir fizika, o Lidso universitete pasirinko mechaniką ir inžineriją.

„Man patinka studijuoti, o ir sekasi. Neseniai laikiau daug egzaminų, dar nežinau rezultatų, bet manau, kad pasisekė. Žiūrėsiu, kaip viskas klostysis toliau. Kol kas nežinau, ką norėčiau veikti iki gyvenimo pabaigos, bet artimiausiais metais tikrai sugalvosiu“, – sakė Arminas.

Jis ketina rinktis magistro studijas ir per jas galutinai apsispręsti, be to, tuomet jau norėtų dirbti pagal pasirinktą specialybę.

„Myliu Lietuvą, bet mano gyvenimas – Anglijoje“

Laisvalaikį A. Bartkui smagiausia leisti su draugais ir šeima.

„Man patinka mokytis, skaityti, kas vyksta pasaulyje“, – sakė A. Bartkus.

Į Lietuvą vaikinas grįžta kartą per metus. Tėvynėje gyvena močiutė, senelis, pusbroliai. Per atostogas su giminaičiais Arminas keliauja po gimtinę.

„Neketinu po studijų gyventi Lietuvoje. Manau, darbą būtų lengviau susirasti Anglijoje ar kur kitur pasaulyje. O į Lietuvą vykstu tik atostogauti. Myliu Lietuvą, bet mano gyvenimas – Anglijoje. Tai būtų sunku pakeisti“, – neslėpė A. Bartkus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.