Istorijos

2019.12.08 16:18

Lietuvių krepšinio ir meilės reikalai emigracijoje: aikštelėje ne tik kovoja, bet ir pasiperša

Giedrė Čiužaitė, Mindaugas Laukagalis, LRT RADIJO projektas „4 milijonai", LRT.lt2019.12.08 16:18

Po darbo – krepšinis. Sekmadienį – krepšinis. Tokį laisvalaikį renkasi jau tryliktą sezoną vykstančios Britanijos lietuvių krepšinio lygos komandų žaidėjai ir lygos įkūrėjas Kęstutis Dobrovolskis. „Čia yra vyrukų, kurie vedė šokėjas. Jau turi savo vaikų. Yra buvę ir pasipiršimo atvejų. Visa tai matyti yra labai jautru ir, žinoma, paglosto širdį“, – LRT RADIJUI sako Kęstutis Dobrovolskis.


Ambasados iniciatyva

Britanijos lietuvių krepšinio lyga jau veikia 13-ąjį sezoną. „Anksčiau žaisdavome Anglijos lygoje, tačiau ten tiek daug netvarkos, kad nusprendėme įkurti savo – lietuvių – lygą“, – sako K. Dobrovolskis.

Pasak jo, dar prieš įkuriant lietuvių lygą Anglijoje, kartu su Vygaudu Ušacku (tuometis LR nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Jungtinėje Karalystėje – LRT.lt), buvo įkurta Lietuvos ambasados Jungtinėje Karalystėje taurė. „Per tą taurę įkūrėme ir lietuvių lygą. Dabar lietuvius krepšiniui buria tiek ambasados taurė, tiek ir Britanijos lietuvių krepšinio lyga“, – džiaugiasi lygos įkūrėjas.

Projektas „4 milijonai“. Po darbo – krepšinis, sekmadienį – krepšinis: Kęstučiui Dobrovolskiui tai jau 13 sezonas

Britanijos lietuvių krepšinio lygoje yra didžioji ir mažoji taurės. Didžiojoje taurėje žaidžia šešios komandos, o mažojoje – aštuonios. „Dar turime Piterboro lygą. Tai atskira, ne Londono, o Piterboro, lietuvių krepšinio lyga, – sako krepšininkas. – Ten dėl didžiosios ir mažosios taurės varžosi po šešias komandas“.

Vienijanti Sabonio taurė

Pasak K. Dobrovolskio, dar yra Sabonio taurė, kuri apjungia visas šias lygas. „Dar yra 10 kitų lietuvių krepšinio komandų, kurios išsibarsčiusios po kitas lygas. Pavasarį dar vyksta Rimo Kurtinaičio taurė. Ten susitinka komandos, kurios nedalyvauja mūsų taurėje, – pasakoja Kęstutis, lietuvius norintis suburti į vieną didelę bendruomenę.

Britanijos lietuvių krepšinio lygos įkūrėjas sako, kad bendrystė yra labai svarbi, mat susidraugauja ne tik komandos nariai, tačiau ir žaidėjai iš atskirų komandų. „Visi turime darbus, savo pagrindines veiklas, o krepšinį žaidžiame savo malonumui, – sako emigrantas. – Vienos komandos žaidėjas turi dažytojų kompaniją, kitos komandos žaidėjas – mūrininkų, o dar kitos – metalo kompanijas. Taigi, gimsta nauji, bendri projektai“.

Kęstutis sako, kad taip užsimezga tvirti verslo ryšiai, mat yra pasitikima vienas kitu. „Vis tiek susirenkame čia kiekvieną sekmadienį, kartu švenčiame gimtadienius, tad pasitikėjimas vienas kitu yra stiprus“, – neabejoja K. Dobrovolskis.

Pasiperša net krepšinio aikštelėje

Anglijos lietuvis džiaugiasi dar ir tuo, kad jo sukurta lietuvių krepšinio erdvė leido susikurti šeimoms. „Čia yra vyrukų, kurie vedė šokėjas. Jau turi savo vaikų. Yra buvę ir pasipiršimo atvejų. Visa tai matyti yra labai jautru ir, žinoma, paglosto širdį. Labai malonu, kad ši lyga daro tokius gerus dalykus“, – entuziazmo neslepia pašnekovas.

Krepšinio aistruolis atvirauja, kad nuo penkių ryto iki penkių vakaro darbuojasi statybose įvairių projektų vadovu. „Tenka pačiam plyteles kloti bei atlikti bet kokius darbus, kokius tik galite įsivaizduoti statybose“, – sako energijos nestokojantis lietuvių lygos prezidentas, taip pat buriantis tautiečius žaisti badmintoną.

K. Dobrovolskis sako labai besididžiuojantis ir vaikų krepšinio mokykla „Gintaras“, į kurią vaikai ateina jau nuo ketverių metų. „Gintaro“ mokykla mena ir svarbų istorijos puslapį visai Lietuvos krepšinio istorijai. „Pirmasis lietuvių krepšininkas, gimęs ne Lietuvoje ir papuolęs į jaunių rinktinę, yra šio klubo narys Anonas Pečiulis, – džiaugiasi Kęstutis. – šiuo metu jis mokosi Jungtinėse Amerikos Valstijose. Tikrai geroje mokykloje. Treneriai juo labai patenkinti“.

Plačiau – projekto „4 milijonai“ garso bei vaizdo įrašuose

Parengė Vismantas Žuklevičius


Projektas „4 milijonai“. Po darbo – krepšinis, sekmadienį – krepšinis: Kęstučiui Dobrovolskiui tai jau 13 sezonas
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.