Aktualijos

2021.12.03 10:48

Norvegija griežtina atvykimo tvarką – testas bus privalomas visiems

LRT.lt2021.12.03 10:48

Norvegijos valdžia, siekdama užkirsti kelią koronaviruso omikron atmainai plisti, paskelbė griežtesnius testavimosi reikalavimus atvykstantiems žmonėms. Nuo penktadienio kiekvienas, atvykstantis į šalį, privalo testuotis, nepriklausomai nuo to, ar jis yra pasiskiepijęs, pranešama oficialiame Norvegijos Vyriausybės puslapyje.

Kaip rašoma pranešime, infekcijos situacija Norvegijoje šiuo metu yra rimta, todėl, siekiant užkirsti kelią omikron plisti, priimti šie sprendimai, kol bus žinoma daugiau apie naująją atmainą.

Nutarta, kad kiekvienas, atvykęs į Norvegiją, privalo atlikti testą. Vietose, kur pasienyje yra testavimo punktai, testai turėtų būti atliekami juose. Jei testavimo punktų nėra sienos kirtimo vietoje, testas turi būti atliktas per 24 valandas nuo atvykimo. Tokiais atvejais keliautojas gali pasirinkti tarp greitojo antigenų testo atlikimo viešuose testavimo punktuose ir testavimosi pačiam.

Jei testas parodytų teigiamą atsakymą, nepriklausomai nuo to, ar testas atliktas punkte, ar paties atvykėlio, privaloma kaip įmanoma greičiau, bet ne vėliau nei per 24 valandas, atlikti PGR testą. Šis reikalavimas galioja taip pat ir visiškai pasiskiepijusiems bei COVID-19 persirgusiems asmenims.

Išimtys dėl testavimosi pasienio darbuotojams, skrydžių palydovams bei profesionaliems vairuotojams išliks.

Nauji reikalavimai įsigaliojo penktadienio naktį. Apribojimai bus persvarstomi po dviejų savaičių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt