Aktualijos

2021.11.30 16:10

LRT trumpai. Įsigaliojus griežtesnei atvykimo į JK tvarkai, testuotis ir izoliuotis reikės visiems – ką svarbu žinoti?

Ugnė Jonaitytė, LRT.lt2021.11.30 16:10

Dėl naujosios koronaviruso atmainos omikron plitimo grėsmės nuo lapkričio 30 dienos, antradienio, keičiasi atvykimo į Jungtinę Karalystę (JK) tvarka. LRT.lt primena, ką svarbu žinoti keliaujant į šią šalį.

Dėl COVID-19 pandemijos JK pasaulio valstybes skirsto į raudonąjį sąrašą ir kitas valstybes. Lietuvos raudonajame sąraše nėra, skelbiama Užsienio reikalų ministerijos (URM) konsulinės informacijos tinklapyje www.keliauk.urm.lt.

Nuo lapkričio 30 dienos, antradienio, įsigalioja tam tikri pasikeitimai, kurie taikomi ir visiškai pasiskiepijusiems keliautojams. Kitaip nei anksčiau, jie turės atlikti vieną PGR testą ir izoliuotis tol, kol gaus neigiamą atsakymą.

Kuo prieš kelionę į JK būtina pasirūpinti pagal visą vakcinacijos schemą pasiskiepijusiems keliautojams?

*Užsisakyti ir apmokėti antros dienos PGR testą (Jei atvykstama trumpesniam nei 2 dienų laikotarpiui, PGR testą užsisakyti ir nusipirkti vis tiek reikia. Tokiu atveju asmuo privalo izoliuotis, kol gaus neigiamą rezultatą arba kol turės išvykti iš šalies, priklausomai nuo to, kas įvyks greičiau);

*Ne anksčiau nei prieš 48 val. iki atvykimo užpildyti keliautojo formą;

*Turėti pasiskiepijusio asmens statusą patvirtinančius dokumentus (ES COVID sertifikatą).

Ką visiškai pasiskiepijusiam keliautojui būtina atlikti jau atvykus į JK?

*Izoliuotis;

*Atlikti antros dienos PGR testą (2 dienos PGR testą galima atlikti bet kuriuo metu nuo atvykimo momento iki antrosios dienos pabaigos. Atvykimo diena yra skaičiuojama kaip 0 diena);

*Sulaukti PGR testo rezultato, jei jis neigiamas, galima nutraukti saviizoliaciją.

Svarbu pažymėti, kad visiškai pasiskiepijusiems asmenims nereikia atlikti COVID-19 testo prieš atvykimą ir nereikia 8 dienos PGR testo.

Visiškai pasiskiepijusiais asmenimis JK laikomi asmenys, kurie skiepijosi JK, Europos Sąjungoje, JAV, JK užjūrio teritorijose ir buvo paskiepyti 2 vakcinos dozėmis ir 14 dienų iki atvykimo į JK.

Kuo prieš kelionę į JK būtina pasirūpinti nepasiskiepijusiems, pasiskiepijusiems tik viena skiepo doze ar persirgusiems asmenims?

*Atlikti COVID-19 testą ne anksčiau nei likus 3 dienoms iki atvykimo;

*Užsisakyti ir apmokėti 2 ir 8 dienos PGR testus;

*Ne anksčiau nei prieš 48 val. iki atvykimo užsipildyti keliautojo formą.

Ką nepasiskiepijusiems, pasiskiepijusiems tik viena skiepo doze ar persirgusiems asmenims būtina atlikti jau atvykus į JK?

*Izoliuotis 10 dienų namuose ar kitoje vietoje, kurioje apsistosite per viešnagę;

*Atlikti 2 ir 8 dienos PGR testus.

Taisyklės atvykstantiesiems iš raudonųjų šalių

Atvykti iš raudono sąrašo valstybių, nepriklausomai nuo vakcinacijos statuso, galima tik JK piliečiams ir JK nuolatiniams gyventojams.

Atvykusiais iš raudonojo sąrašo valstybių laikomi ir tie asmenys, kurie lankėsi tose valstybėse 10 dienų laikotarpiu iki atvykimo. Dėl naujosios omikron atmainos į raudonąjį sąrašą JK įtraukė 10 Afrikos valstybių. Visą sąrašą galima rasti ČIA.

Prieš atvykstant į JK iš raudonajame sąraše esančios šalies, keliautojams būtina:

*Atlikti COVID-19 testą ne anksčiau nei likus 3 dienoms iki atvykimo ir turėti neigiamą testo atsakymą;

*Rezervuoti karantino viešbutį ir 2 testus, kuriuos reikės atlikti 2 ir 8 izoliacijos dieną;

*Ne anksčiau nei prieš 48 val. iki atvykimo užpildyti keliautojo formą.

Kokie reikalavimai taikomi į JK atvykstantiems vaikams?

Vaikų atvykimo į JK taisyklės priklauso nuo vaiko amžiaus ir to, kokioje šalyje vaikas nuolat gyvena. Vaikai, kurie nuolat gyvena JK arba Lietuvoje, nepriklausomai nuo to, ar yra paskiepyti, atvykę į JK, neturi izoliuotis.

Vaikams iki 4 metų taip pat nereikia atlikti jokių testų, o vaikams nuo 5 iki 17 metų nereikia testuotis prieš atvykstant, tačiau privaloma atlikti antros dienos PGR testą ir izoliuotis, kol bus gautas atsakymas. Gavus neigiamą atsakymą, izoliaciją galima nutraukti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt