Aktualijos

2021.11.28 20:07

Svarbiausios savaitės naujienos iš Lietuvos: didėsiančios pensijos ir sprendimai dėl taršos mokesčio

LRT.lt2021.11.28 20:07

Priimtos pataisos dėl didesnių pensijų, išmokos vienišiems ir svarstymai dėl taršos mokesčio, – portalas LRT.lt trumpai pateikia svarbiausius šios savaitės įvykius ir temas iš Lietuvos.

Su COVID-19 susijusios naujienos

Per šią savaitę Lietuvoje patvirtinta 12,322 nauji COVID-19 atvejai. Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 467,900 tūkst. žmonių.

Koronavirusas šią savaitę nusinešė 161 gyvybę. Nuo COVID-19 ligos iki šiol Lietuvoje mirė 6692 asmenys.

Šiuo metu imunitetą galimai turinčių gyventojų procentas – 74,5.

Netektis

Eidamas 97-uosius antradienį mirė partizanas Juozas Jakavonis-Tigras. Penktadienį jis palaidotas Kasčiūnų kaimo kapinėse netoli Merkinės.

Augsiančios pensijos

Nuo 2022 metų vidutinė senatvės pensija didės 51 euru iki 465 eurų, o su būtinuoju stažu – 48 eurais iki 489 eurų.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos teigimu, didžiausią teigiamą poveikį pajus daugiau įmokų sumokėję – gavę didesnį atlyginimą ir turintys ilgesnį stažą – ir mažiausias socialinio draudimo pensijas gaunantys senjorai.

Prezidentas Gitanas Nausėda penktadienį pasirašė senatvės pensijų didinimą nuo 2022 metų sausio numatančias įstatymo pataisas.

Interpeliacija

Seimo opozicinės frakcijos sutarė dėl interpeliacijos sveikatos apsaugos ministrui Arūnui Dulkiui iniciatyvos, parlamentarų parašai pradėti rinkti antradienį.

Išmokos vienišiems asmenims

„Sodra“ pradėjo mokėti vienišo asmens išmokas, kurios šiais metais yra skiriamos vienišiems šalpos pensijų ir kompensacijų gavėjams, mažesnes nei 260 eurų pensijas gaunantiems senjorams ar 60 ir daugiau procentų darbingumo netekusiems žmonėms. Vienišo asmens išmokos pasiekia gavėjus tokiu pat būdu, kaip pensijos ar kitos „Sodros“ išmokos.

Be to, seime priimtas įstatymas, leidžiantis nuo 2022 metų išmoką padidinti iki 32 eurų ir išplėsti jos gavėjų ratą.

Taršos mokestis

Trečiadienio Vyriausybės posėdyje Aplinkos ministerija pristatė atnaujintą Motorinių transporto priemonių taršos mokesčio įstatymo projektą, jame siūloma nuo 2023 m. sausio 1 d. naikinti dabar galiojantį automobilių registracijos mokestį ir pradėti taikyti kasmetinį taršos mokestį, kurio tarifai – dvigubai didesni, nei svarstyta pradžioje.

Kalėdų eglutės

Vilnius ir Kaunas įžiebė savo kalėdines eglutes. Lietuvos miestų eglučių įžiebimo maratonas tęsis iki gruodžio 11 d.

Korupcijos skandalas

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) ir Vilniaus apygardos prokuratūra pateikė daugiau informacijos apie tyrimą dėl galimos tarpinstitucinės nusikalstamos schemos. Tyrimas, apie kurį pranešta ketvirtadienį, truko ilgiau nei metus, jo metu nustatyta, kad valstybės tarnautojai per tarpininkus galimai priimdavo kyšius įvairiose teritorijų planavimo stadijose.

Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius ketvirtadienį ryte pranešė apie STT vykdomą tyrimą dėl galimos tarpinstitucinės nusikalstamos schemos. Sostinės vadovas informavo, kad tyrime figūruoja ir keli miesto savivaldybės darbuotojai. Naujienų agentūra BNS skelbė, kad tyrime minimi septyni Vilniaus savivaldybės darbuotojai.Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt