Aktualijos

2021.11.24 09:59

EK ruošiasi skelbti naujas rekomendacijas dėl COVID-19 kelionių: pasiskiepijusiems nebereikės karantinuotis

LRT.lt2021.11.24 09:59

Europos Komisija (EK) ruošiasi paskelbti naujas kelionių rekomendacijas dėl COVID-19 pandemijos. Manoma, kad naujosios taisyklės gali būti paskelbtos dar ketvirtadienį, rašo „Politico“.

Tikinama, kad naujos taisyklės ir toliau suteiks galimybių laisvai ir saugiai keliauti Bendrijos erdvėje.

„Politico“ praneša, kad bene didžiausias pasikeitimas bus susijęs su tuo, kad dabar bus vertinama ne tai, iš kokios šalies atvyksta asmuo, bet jo asmeninis COVID-19 statusas, t.y. jo skaitmeninio paso galiojimas.

Panorama. Stiprinamąja arba trečiąja doze jau pasiskiepijo 8 proc. gyventojų (su vert. į gestų k.)

Kitaip tariant, ES valstybės galimai nebereikalaus asmens karantinuotis, jei jis turės skaitmeninį COVID-19 pasą.

„Įtampa dėl pandemijos nesibaigė“, – Europos Parlamente sakė EK vadovė Ursula von der Leyen. „Šiandien esame geresnėje padėtyje, nes yra skiepų, kurie mus apsaugo“.

Tačiau nepaisant tokio vakcinų prieinamumo, daugelis žmonių lieka neskiepyti, sakė U. von der Leyen.

„Daugelyje šalių intensyvios terapijos lovas užpildo žmonės, kurie nebuvo paskiepyti arba buvo paskiepyti tik iš dalies“, – teigė EK vadovė.

EK pareigūnai tvirtino, kad paskiepyti žmonės ir tie, kurie nusprendė nepasiskiepyti, tačiau į ES sertifikatą turi įkėlę galiojantį neigiamą COVID-19 testo rezultatą nebus diskriminuojami. Tačiau kadangi ES sertifikatas taps reikalingesnis keliaujant, žmonės turės būti reguliariai tikrinami, todėl pasiskiepijus būtų gerokai palengvinamos visos procedūros.

Šalių žemėlapis bus iš dalies pakeistas, atsižvelgiant į duomenis, tokius kaip skiepijimo rodikliai, o ne tik sergamumo ir teigiamų COVID-19 atvejų skaičiaus rodiklis, kaip yra šiuo metu.

Taip pat bus atsižvelgta į mokslinius įrodymus, kad imunitetas po vakcinavimo bėgant laikui silpnėja – tyrimai rodo, kad po šešių mėnesių apsauga nuo viruso smarkiai sumažėjo.

Remdamasis tuo, po rekomendacijos Briuselis pateiks COVID skaitmeninio leidimo atnaujinimą, kad į viso bloko sertifikatą būtų įtrauktos papildomos nuostatos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt