Aktualijos

2021.10.31 18:27

Svarbiausios savaitės naujienos iš Lietuvos: Taivano delegacijos vizitas ir skandalas dėl COVID-19 skiepų įrašų klastojimo

LRT.lt, BNS2021.10.31 18:27

Skandalas dėl COVID-19 skiepų įrašų klastojimo, Taivano delegacijos vizitas, nuo COVID-19 mirusi 23-ejų gimdyvė, Prezidento susitikimas su už savo vaiko ir kitų LGBTQ žmonių teises kovojančia mama, – portalas LRT.lt trumpai pateikia svarbiausius šios savaitės įvykius ir temas iš Lietuvos.

Su COVID-19 susijusios naujienos

Per šią savaitę Lietuvoje patvirtinta 20 787 nauji COVID-19 atvejai. Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo daugiau nei 408 tūkst. žmonių.

Koronavirusas šią savaitę nusinešė 235 gyvybes. Nuo COVID-19 ligos iki šiol iš viso Lietuvoje mirė 5873 žmonės.

Lietuvoje mažiausiai vieną skiepo dozę yra gavę 64,8 proc. gyventojų.

Šią savaitę nuo COVID-19 Kauno klinikose mirė 23-ejų metų gimdyvė, ji nebuvo pasiskiepijusi. Moters dukrytė gimė sveika. Ministerijos duomenimis, pasiskiepijusios yra tik apie penktadalis nėščiųjų, tačiau papildomai jų skatinti neplanuojama.

Vaikų ugdymas. Nuspręsta mokinių rudens atostogų lapkričio 3–9 dienomis metu neformalųjį ugdymą leisti vykdyti tik nuotoliniu būdu. Jeigu to nebus galima užtikrinti, tokios ugdymo veiklos bus stabdomos. Stabdoma ir vaikų rudens stovyklų veikla.

Duomenų klastojimas. Naujosios Vilnios poliklinikoje, įtariama, už kyšius buvo klastojami įrašai, esą asmenys pasiskiepijo nuo COVID-19. Manoma, kad taip neteisėtai įrašyta galėjo būti apie 200 žmonių iš įvairių Lietuvos regionų. Pradėtas ikiteisminis tyrimas, kuriame įtarimai pareikšti šešiems žmonėms – keturi iš jų yra medikai. Du poliklinikos darbuotojai po šio įvykio išėjo iš darbo.

Taivano delegacijos vizitas

Lietuvoje apsilankė Taivano politikų ir verslininkų delegacija. Jos ir Lietuvos atstovai pasirašė šešis bendradarbiavimo memorandumus, kuriais stiprinamas bendradarbiavimas puslaidininkių, gyvybės mokslų, biotechnologijų, lazerinių ir palydovinių technologijų, kristalo tyrimų ir finansų srityse.

Taivano nacionalinio vystymosi tarybos ministras Kung Ming-hsinas pranešė, kad, nepaisant Kinijos protestų, turėtų iki šių metų pabaigos įsteigti ekonominę atstovybę Vilniuje. Lietuva ketina atstovybę Taivane atverti 2022 metų pradžioje.

Merų rinkimai

Trakų rajono meru išrinktas Liberalų sąjūdžio kandidatas Andrius Šatevičius, Kelmės rajono – savarankiškai išsikėlęs Ildefonsas Petkevičius.

Prezidento susitikimas

Prezidentas Gitanas Nausėda susitiko su Rasa Račiene, kovojančia už savo vaiko ir kitų LGBTQ žmonių teises. Ji sakė, kad buvo išklausyta ir iš prezidento išgirdo pažadą vienyti žmones. G. Nausėdos patarėjas sakė, kad pokalbio metu nemažai kalbėta apie Partnerystės įstatymą ir „prezidentas nuoširdžiai laikosi pozicijos, kad bendro gyvenimo sureguliavimas turi būti įgyvendintas Lietuvoje“.

Po R. Račienės susitikimo su G. Nausėda, Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininkas Tomas Vytautas Raskevičius raštu kreipėsi į prezidentą Gitaną Nausėdą, kviesdamas jį susitikti ir aptarti patobulintą Partnerystės įstatymo projektą. Ketvirtadienį Seimo narys kvietimą pakartojo, nusiųsdamas picą. Vis dėlto Prezidentūra picos nepriėmė ir grąžino ją atgal.

Taip politikas pasielgė po to, kai po LGBT vaiko motinos susitikimo su prezidentu ji teigė, kad prezidentas pasakojo pats aplinkoje pažįstantis LGBT bendruomenei priklausančių asmenų ir su jais kartu valgo picas.

Siūlymas atidirbti rezidentams

Seimo sveikatos reikalų komiteto pirmininkas konservatorius Antanas Matulas pateikė siūlymą, kad valstybės lėšomis rezidentūros studijas baigę medikai turėtų kelerius metus atidirbti Lietuvoje. Šiam siūlymui nepritariančios pareiškė valdantieji Liberalų sąjūdis ir Laisvės partija.

Pasirengimas planas galimai Astravo atominės elektrinės avarijai

Vyriausybė patvirtino pasirengimo galimai avarijai Astravo atominėje elektrinėje planą. Per penkerius metus pasirengimui numatoma skirti iki 100 mln. eurų.

Karoblio kandidatūra

Prezidentas Gitanas Nausėda pranešė esąs „pasirengęs rimtai svarstyti“ buvusio krašto apsaugos ministro Raimundo Karoblio kandidatūrą į Lietuvos ambasadorius Europos Sąjungoje. Nuolatinio atstovybės ES vadovo Lietuva neturi daugiau nei metus.

Estijos prezidento vizitas

Vilniuje šią savaitę viešėjęs Estijos prezidentas Alaras Karisas sakė, jog stebint Baltarusijos hibridines atakas prieš kaimynes išnaudojant migraciją, Europa turi būti pasirengusi taikyti Minskui naujus ribojimus.

Ministerijų baldai

Užsienio reikalų ir Kultūros ministerijoms teko aiškintis dėl baldų pirkimų. Užsienio reikalų ministerija susitikimų kambariui įsigijo lietuvių dizainerio Jono Prapuolenio baldus iš kauniečio baldų kolekcininko ir restauratoriaus Dainiaus Lanausko, kuris yra Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos narys.

Kultūros ministerija nutraukė ministro Simono Kairio kabineto baldų įsigijimo sutartį, kai paaiškėjo, kad baldai įsigyjami iš ministro bendrapartiečio įmonės „Joniškio baldai“.

Sprendimas dėl mitingo

Teismas paskelbė, jog rugsėjo 10-ąją planuotas Šeimų sąjūdžio mitingas galėjo vykti prie Seimo, o sostinės savivaldybė neįrodė realios grėsmės.

Migrantų situacija

Užsieniečių registracijos centre Pabradėje šią savaitę kilo neramumų, pareigūnai prieš migrantus panaudojo ašarines dujas. Tuo tarpu ministerijos pranešė teiksiančios pasienyje apgręžiamiems migrantams humanitarinius paketus su maistu ir būtinomis priemonėmis.

Įvestas žiemos laikas

Laikrodžius pasukus viena valanda atgal, sekmadienį Lietuvoje atšauktas vasaros laikas. Žiemos laikas galios iki kovo pabaigos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt