Aktualijos

2021.10.28 11:41

Taivano lietuvių bendruomenės pirmininkė: būti lietuviu šioje šalyje dabar yra labai garbinga

LRT TELEVIZIJOS laida „Svarbi valanda“, LRT.lt2021.10.28 11:41

Taivanas žada ekonominę atstovybę Lietuvoje metų pabaigoje, o Lietuva Taivane – po Naujųjų. Į Lietuvą atvykusi gausi politikų ir verslininkų delegacija pradėjo kelias dienas truksiantį vizitą, kurio tikslas rasti bendrų galimybių verslui, pramonei ir švietimui. Kaip naujienos apie Lietuvą ir taivaniečių vizitą Vilniuje matomos Taivane?

Taivano lietuvių bendruomenės pirmininkė Aušra Andriuškaitė teigia, kad Taivano delegacijos vizitas Lietuvoje vietos žiniasklaidoje tikrai matomas.

„Labai daug dėmesio skiriama šioms naujienoms. Mes jas sekame tiek iš Lietuvos, tiek ir iš to, ką skelbia žiniasklaida Taivane“, – sako Taipėjuje gyvenanti A. Andriuškaitė.

Svarbi valanda. Taivano lietuvių bendruomenės pirmininkė: taivaniečiai netiki, kad Kinija gali pradėti karą

Anot Taivano lietuvių bendruomenės pirmininkės, sustiprėjus šalių ryšiams, galima tvirtinti, kad lietuviai šioje šalyje tikrai gerbiami.

„Galiu pasakyti, kad būti lietuviu Taivane dabar yra labai garbingas dalykas. Labai didžiuojuosi būdama lietuve ir labai smagu, kad Lietuvos pozicija Taivano atžvilgiu yra tokia teisi ir aiški“, – sako pašnekovė.

Anot jos, taivaniečiai labai dėkoja Lietuvai, kadangi tai buvo pirmoji Europos šalis, padovanojusi Taivanui vakcinų nuo COVID-19. Birželio pabaigoje Lietuvai padovanojus 20 tūkst. vakcinos dozių taivaniečiams, mūsų šalis susilaukė daug teigiamo dėmesio iš Taivano. Pasak A. Andriuškaitės, nors yra turtinga šalis, Taivanas negali įsigyti vakcinos pati, kadangi yra Kinijos dalis.

„Taivanas gali įsigyti Kinijos pagamintos vakcinos, bet kadangi poveikis nėra didelis ir abojojama kokybe, Taivanas nenori Kinijos vakcinos“, – priduria pašnekovė.

Anot Taivano lietuvių bendruomenės pirmininkės, Kinijos grėsmė Taivane jaučiama jau seniai.

„Daugybė karinių raketų yra nukreipta į Taivaną. <...> Kinija nuolat grasina Taivanui, būtent reaktyviniai lėktuvai dažnai kerta Taivano oro erdvę. <...> Bet taivaniečiai netiki, kad Kinija gali imti ir pradėti karą“, – apie nuotaikas Taivane LRT laidai „Svarbi valanda“ pasakoja ten gyvenanti lietuvė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt