Aktualijos

2021.10.22 15:34

Slapstydamasis nuo JK policijos lietuvis nenuobodžiavo – dalyvavo skraidymo varžybose Lietuvoje

LRT.lt2021.10.22 15:34

Iš Didžiosios Britanijos dar iki paskiriant įkalinimo bausmę pabėgęs lietuvis, policijos duomenimis, varžėsi nacionaliniame skraidymo čempionate, rašo BBC.

36 metų Vytautas Kiminius išvyko iš Didžiosios Britanijos po to, kai buvo nuteistas už pavojingą vairavimą, pražudžiusį Rachelę Radwell. 2020 m. liepą tarptautiniu mastu ieškomas nusikaltėlis dalyvavo sporto varžybose savo gimtojoje Lietuvoje. Po trijų mėnesių jis pats prisistatė į policiją ir buvo pasiųstas į kalėjimą.

Trečiadienį V. Kiminius buvo nuteistas už kitus, su minėtuoju nesusijusius nusikaltimus, įskaitant disponavimą vogtais daiktais. Bendroje sumoje jam skirta daugiau nei 12 metų įkalinimo bausmė, skelbia BBC.

„Nors tiesą galėtų pasakyti tik pats V. Kiminius, nemažai požymių rodo, kad būdamas Lietuvoje, nepaisant paskelbtos paieškos, jis dalyvavo skraidymo varžybose“, – po pastarojo nuosprendžio paskelbimo sakė Rytų regiono specialiųjų operacijų skyriaus detektyvas inspektorius Robas Turneris.

Prieš penkerius metus buvo pasirodęs straipsnis apie V. Kiminių ir jo lėktuvą „Aeroprakt A-22 Foxbat“, kurio numeris – LY-UCB. Lietuvoje Vytautas Kiminius, kurio vardas ir pavardė sutampa su tėvo vardu ir pavarde, žinomas kaip Vytautas Sakelis.

Internete skelbiamuose 2020 m. ULO Lietuvos čempionato rezultatuose yra ir Vytauto Kiminiaus, ir Vytauto Sakelio, dalyvavusių varžybose su lėktuvu, kurio numeris LY-UCB, pavardės. Duetas dalyvavo tik antrajame iš trijų etapų, kurie, kaip nurodoma varžybų afišoje, 2020 m. liepos 18 d. buvo surengti Paluknio aerodrome.

2018 m. lapkritį B1095 kelyje, netoli Piterboro miesto, V. Kiminius posūkyje išvažiavo į priešpriešinę eismo juostą ir kaktomuša susidūrė su transporto priemone, kurią vairavo 46 metų veterinarijos slaugytoja R. Radwell. Moteris žuvo, rašo BBC.

2020 metų vasarį prisiekusieji pripažino jį kaltu, tačiau policija mano, kad netrukus po teismo jis su šeima pabėgo iš JK.

Anksčiau Piterbore gyvenęs V. Kiminius gegužę už akių buvo nuteistas ketveriems su puse metų, tačiau dėl informacijos atskleidimo ribojimų žiniasklaida negalėjo pranešti, kad į kalėjimą jis taip ir nebuvo pasiųstas.

V. Kiminiaus teismo posėdyje buvo pranešta, kad „Range Rover“, su kuriuo jis sukėlė tragišką avariją, buvo pavogtas prieš šešias savaites iki eismo įvykio.

Atlikę kratas su V. Kiminiumi susijusiose patalpose, policijos pareigūnai „rado įrodymų apie dar keturias pavogtas transporto priemones“. Jis taip pat buvo pripažintas kaltu dėl sąsajų su kanapių gamyba, neatvykimo į policiją ir septynių nusikalstamu būdu įgyto turto nuslėpimo / užmaskavimo / konvertavimo atvejų, rašo BBC.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt